Yu Long Construction - Szajnowicza

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Yu Long Construction - Szajnowicza

Post autor: MAŁY » 27 listopada 2007, o 00:33

Miasto zbuduje nowe osiedle
Przy ulicy Szajnowicza powstaną mieszkania komunalne dla 130 kieleckich rodzin.

Trzy bloki, sklepy, parkingi, garaże i plac zabaw w otoczeniu zieleni - tak ma wyglądać nowe osiedle komunalne przy ulicy Szajnowicza w Kielcach.

Osiedle ma powstać na miejskim gruncie w pobliżu skrzyżowania ulic Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego, tuż za istniejącą zabudową. Na około 10 tysiącach metrów kwadratowych powstaną trzy bloki. Na dziedzińcu utworzonym przez budynki zaprojektowano plac zabaw dla dzieci.

W jednym z bloków będzie prześwit z drogą dla karetek pogotowia, straży pożarnej i innych służb miejskich.
- Od strony ulicy Szajnowicza zamiast ekranu dźwiękochłonnego postawimy budynek z lokalami użytkowymi z wejściem od strony ulicy i garażami z wjazdem od osiedla, ukrytymi w skarpie. Ta część osiedla będzie na sprzedaż - informuje Marek Klikowicz, dyrektor Biura Mieszkalnictwa w Urzędzie Miasta w Kielcach
Dodaje, że jeśli miasto zdecyduje się wybudować osiedle, to w przyszłym roku powstanie projekt, a inwestycja będzie mogła się rozpocząć w 2009 roku. Wcześniej trzeba jeszcze uzbroić teren. Na urządzenie całego osiedla wraz z budową podziemnej infrastruktury potrzeba około 20 milionów złotych. Metr kwadratowy mieszkania miałby kosztować około 2,5 tysiąca złotych.

Lokale są jednak potrzebne już w przyszłym roku, aby wprowadzić do nich rodziny mieszkające przy ulicach 1 Maja i Żelaznej. Stare kamienice trzeba wyburzyć, bo grunt jest potrzebny pod budowę przedłużenia ulicy Żelaznej do Zagnańskiej.

- Potrzebujemy około 80 mieszkań. Lokatorzy o mniejszych dochodach wyprowadzimy do lokali socjalnych w budynku przy ulicy Ściegiennego. Wkrótce rozpocznie się jego adaptacja na mieszkania. Dla rodzin o wyższych dochodach wybudujemy blok przy ulicach Podkasztornej i Piekoszowskiej. Projekt jest już gotowy - dodaje dyrektor.
Obrazek

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=764
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 27 listopada 2007, o 08:37

Ja w kwestii formalnej: czy nie jest aby przesadą nazywanie trzech bloków "osiedlem"?

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 27 listopada 2007, o 08:51

A po której stronie Szajnowicza będzie to "osiedle"?
Jeżpir

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 27 listopada 2007, o 13:09

Wydaje mi sie ze po prawej, jadac od centrum, nie ma juz miejsca.

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 27 listopada 2007, o 14:35

ice pisze:Wydaje mi sie ze po prawej, jadac od centrum, nie ma juz miejsca.
mi się wydaje, że po lewej za osiedlem Gwarków

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 27 listopada 2007, o 14:38

Z wizualizacji wygląda jakby główna ulica była po lewej, ale faktycznie po prawej raczej nie ma miejsca - chyba, że za Leclerkiem
Jeżpir

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 listopada 2007, o 14:56

Jak dla mnie to bedzie za tym strasznym domem kolo Gwarkowa. Pasaz widoczny na projekcie ma oddzielic osiedle od al. Szajnowicza.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 27 listopada 2007, o 16:00

j'k pisze:
ice pisze:Wydaje mi sie ze po prawej, jadac od centrum, nie ma juz miejsca.
mi się wydaje, że po lewej za osiedlem Gwarków
Czyli tak jak pisalem, ze miejsce jest tylko za Gwarkowem.

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 27 listopada 2007, o 19:53

Jadąc od centrum po prawej stronie nie mam miejsca już i za Pasażem Świętokrzyskim też jest wszystko zabudowane. Jest sporo miejsca po lewej stronie od skorzyżowania ul. Kazimierza Wielkiegoi z ul. Szajnowiczka na całej jej długości, aż do Malikowa. Tylko nie mam zbytnio pojęcia czy to są tereny miasta czy prywatne.
Limp

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 27 listopada 2007, o 20:10

"Osiedle ma powstać na miejskim gruncie w pobliżu skrzyżowania ulic Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego, tuż za istniejącą zabudową"

Przeciez wyrażnie jest napisane, skrzyżowanie Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego. Jadąc od centrum jest to teren po prawej stronie obok Os. Pod Dalnią.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 27 listopada 2007, o 20:15

Te tereny za osiedlem gwarków do ul. Malików należą do miasta. Kiedyś pisali w gazecie (pewnie i na forum by się znalazła o tym wzmianka) że miasto kiedyś je sprzedało, a teraz odkupiło i scaliło z przeznaczeniem na budownictwo mieszkaniowe.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 27 listopada 2007, o 21:49

maark pisze:"Osiedle ma powstać na miejskim gruncie w pobliżu skrzyżowania ulic Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego, tuż za istniejącą zabudową"
Przeciez wyrażnie jest napisane, skrzyżowanie Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego. Jadąc od centrum jest to teren po prawej stronie obok Os. Pod Dalnią.
Nie bardzo, jedyne skrzyżowanie tych dwóch ulic to tam obok tej ruderu po księdzu. Skrzyżowanie, o którym piszesz tj. Szajnowicza z Grunwaldzką (jeśli dobrze zrozumialem). Na mapie zaznaczylem gwarków na czerwono, te 3 bloki powstaną po drugiej stronie Kazimierza Wielkiego, a dzialka o ktorej napisales wyzej jest na pomaranczowo.
Obrazek

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 27 listopada 2007, o 23:49

Jak pisałem po prawej stonie jadąc od centrum to za tym skrzyżowaniem jest mały plac obok spójdzielni ale tam raczej nie wcisną tych bloków. Więc albo to będzie po lewej stronie albo Voodoo ma rację :D
Limp

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 28 listopada 2007, o 10:27

Właściwie dlaczego ul. Puscha, Kowalczewskiego, Praussów ktoś zalicza do Osiedla pod Dalnią jak widzicie na mapce powyżej. Od początków to osiedle nosi nazwę "Ślichowice" i podczas rozbudowy tego osiedla powstały "Ślichowice II" więc zupłenie tego nie rozumiem. Ul. Szajnowicza-Iwanowa jest tak jaby nieoficjalna granicą pomiędzy Ślichowicami a Osiedlem pod Dalnią czemu ktoś to zaczął zmieniać na mapach?
Limp

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 28 listopada 2007, o 21:53

A co to w ogóle robi w tym dziale? 8)

ODPOWIEDZ