KSM - ul. Dębowa 1

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

agcho
Kontakt:

Post autor: agcho » 11 maja 2007, o 14:02

witam!
ten budynek powstanie między ul. dębową a szkołą,
AGCHO

turia

Post autor: turia » 15 maja 2007, o 09:20

a podań w spółdzieni na ten budynek wielki stos ( tak ze 200 bedzie), a jeszcze projektu mieszkań nie mają, pozwolenia i nic więcej nie mozna się dowiedziec

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 maja 2007, o 21:45

I beda mieszkac w takiej brzydocie. Zaloze sie, ze jeszcze wiekszosci przyszlych mieszkancow sie to nie podoba, ale co tam.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: Jarek » 15 maja 2007, o 21:55

Nie wszyscy mają komfort i się nie patrzą jaka lokalizacja i jak wygląda dom. Po prostu szukają własnego M :)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 maja 2007, o 22:01

I przez to m.in. kuleje architektura, bo gdyby iwnestycja spotkala sie z wyrazaniem dezaprobaty dla projektu, to mozna byloby oglosic bojkot. Ale to Polska i u nas jeszcze miliony lat uplyna, zanim ktos zacznie zwracac na to uwage :)

Offtop!!!!!

Awatar użytkownika
MAŁY

Post autor: MAŁY » 16 maja 2007, o 10:41

Kolejna inwestycja Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Sady w Kielcach
Czterokondygnacyjny budynek z 41 mieszkaniami o pow. od 29 do 76 m2 oraz 3 lokalami użytkowymi na parterze wybudowany zostanie przy ulicy Toporowskiego w Kielcach. To kolejna inwestycja Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Sady. Maciej Solarz prezes spółdzielni poinformował, że w podziemiach zlokalizowanych zostanie blisko 20 boksów garażowych w podziemiu. ”Zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych to nasz główny cel, dlatego chcemy budować kolejne bloki. Mamy już zgodę Rady Osiedla, teraz wystąpimy do ratusza o warunki zabudowy” – dodał Solarz. Inwestycja zostanie rozpoczęta na wiosnę 2008 roku, pierwsi lokatorzy wprowadza się do budynku rok później. Koszt jednego metra kwadratowego przekroczy 3000 złotych. Projekt budynku można zobaczyć na stronie internetowej naszej rozgłośni.
RADIO KIELCE
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: Sirek1 » 5 czerwca 2007, o 19:15

hey

Post autor: hey » 15 sierpnia 2007, o 17:13

agcho pisze:witam!
ten budynek powstanie między ul. dębową a szkołą,
Dopiero sobie uświadomiłem,że to będzie na tym skwerze Toporowskiego/Dębowa. Tam jest teraz alejka i ławeczki,sporo drzew, chyba okoliczni mieszkańcy jeszcze nie wiedzą,że tam będzie blok bo nie słychać o żadnych protestach. Poza tym okna będą wprost na szkołę muzyczną...

Awatar użytkownika
Loan
Kontakt:

Post autor: Loan » 15 sierpnia 2007, o 18:31

MAŁY pisze: Koszt jednego metra kwadratowego przekroczy 3000 złotych.
Podejrzewam, ze 2-krotnie przekroczy.

agcho
Kontakt:

Post autor: agcho » 31 sierpnia 2007, o 10:03

na miejscu już zaczęto wycinać drzewa pod budowę!
AGCHO

turia

Post autor: turia » 5 września 2007, o 10:14

przechodziłam i to tylko powycinali kilka gałęzi, wiec to jeszcze nie przygotowywanie terenu pod budowe, bo jeszcze nie maja pozwolenia

agcho
Kontakt:

Post autor: agcho » 5 września 2007, o 12:03

Turia, nie wiem jakie drzewa masz na myśli, ale wydaje mi się, że do wycięcia idzie tylko cały środek, bo drzewa od dębowej objęte są ochroną.
AGCHO

turia

Post autor: turia » 5 września 2007, o 12:17

nie o Dęby, wiem że one sa pod ochroną,
ja widziałam to były gałęzie nie wiem ....jesionów, czy innych, takie tylko okrzesanie
moze rzeczywiscie juz porządkuja srodek
ale pozwolenie na budowe jeszcze nie mają

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: Sirek1 » 11 grudnia 2007, o 11:53

Obrazek
Osiedle Sady będzie większe

Już wkrótce nowe inwestycje na kieleckim osiedlu Sady. W planach budowa budynków mieszkalnych.

Już na początku przyszłego roku rozpocznie się budowa bloku mieszkalnego z usługami przy zbiegu ulic Dębowej i Toporowskiego na Sadach.

Pojawiły się też widoki na wybudowanie kompleksu mieszkalno-usługowego na rogu Warszawskiej i Wojewódzkiej.

BEZ PROTESTÓW

- Krok po kroku realizujemy to, co zaplanowaliśmy - mówi Mirosław Smołuch, kierownik administracji na Sadach.

- Udało nam się wybudować nowoczesny plac zabaw przy ul. Jarzębinowej dla dzieciaków, z czego zadowoleni są i najmłodsi, i ich rodzice. W niedalekiej przyszłości może będziemy mogli go doposażyć w dodatkowe urządzenia, bo zostało sporo wolnego placu. Uzyskaliśmy również warunki zabudowy inwestycji przy ul. Dębowej i już został złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Prace najprawdopodobniej ruszą od nowego roku, a zainteresowanie mieszkaniami jest bardzo duże. Budowa potrwa około roku. Pojawiło się też światełko do rozpoczęcia drugiej bardzo ważnej inwestycji, kompleksu mieszkalno-usługowego na rogu ul. Warszawskiej i Wojewódzkiej. Właśnie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta warunki zabudowy. Przedsięwzięcie to mogłoby być wspaniałą wizytówką naszego osiedla.

Kierownik Smołuch ma nadzieję, że mieszkańcy jednego z bloków wreszcie zaakceptują tę decyzję i nie będą się więcej odwoływać.

Lokatorzy z ul. Wojewódzkiej 3 są podzieleni. Część nie miałaby nic przeciwko wybudowaniu kompleksu, inni nie wyobrażają sobie, że miałby w tym miejscu powstać. - Nie pozwolimy sobie na to, żebyśmy stracili dostęp do światła słonecznego i czuli się jak na betonowej pustyni - mówi pani Janina.

- Pod nosem mamy też pawilony przy ul. Wiśniowej i nie potrzeba nam dodatkowych sklepów. Pan Zbigniew denerwuje się, że jak wybudują podziemne parkingi, to nie da się tu żyć, powietrze będzie jeszcze bardziej zanieczyszczone. Mieszkańcy nie chcą podawać swoich nazwisk, z obawy na reakcję współmieszkańców. Z kolei pan Sławomir jest zdania, że taki budynek to dodatkowe miejsca pracy i nie ma nic przeciwko jego wybudowaniu. Podobnie nie przeszkadzałby jego sąsiadom, którzy uważają, że osiedle na tej inwestycji jedynie zyskałoby.

OBAWY BEZPODSTAWNE

Kierownik Mirosław Smołuch jest przekonany, że obawy ludzi są bezpodstawne. - Przecież ten wielozadaniowy budynek spełniłby bardzo pozytywną rolę - tłumaczy.

- Byłby skuteczną barierą przeciw hałasowi i spalinom pochodzącym z ruchliwej ul. Warszawskiej. Mógłby zasłaniać światło, ale tylko od strony wschodniej, w godzinach porannych, ale tam przecież nie ma okien. Co najważniejsze, powstałyby mieszkania i dodatkowe miejsca pracy dla wielu osób, bo w jednej części przewidziane są same usługi. Wierzymy, że wkrótce będzie można zacząć budowę.

Niestety, ludzie starsi i osoby niepełnosprawne nie mają co liczyć na poprawę fatalnego stanu chodnika, pełnego dziur i wybojów, przy ul. Wojewódzkiej. Miejski Zarząd Dróg odpisał, że ze względu na szczupłe środki finansowe nie będzie finansował tego zadania.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/71211006

Awatar użytkownika
Tomek

Post autor: Tomek » 9 kwietnia 2008, o 09:55

Coś zaczyna sie dziać:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ