ŚSM - ul.Orkana 46

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Gabriela
Posty: 20
Rejestracja: 24 września 2006, o 21:15

Post autor: Gabriela » 5 marca 2008, o 11:52

Spółdzielnia rozpoczęła sprzedaż mieszkań. Cena wstępna ok 4500 / m2 plus ok 30 tys garaż. Największe dostępne mieszkanie 60 m (i na tej powierzechni stłoczone 3 pokoje!) Nie są dostępne ani plany bloku ani tym bardziej plany mieszkania. Rozpoczęcie budowy koniec 2008 roku. Spółdzielnia prowadzi zapisy po uprzednim wypelnieniu ankiety.
zainteresowana

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 17 marca 2008, o 22:53

O G Ł O S Z E N I E


Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kielcach planuje w czwartym kwartale 2008r. rozpoczęcie realizacji nowej inwestycji – budynku mieszkalnego wielorodzinnego, z lokalizacją w Kielcach między ul. Jeleniowską , a ul. Orkana. Będzie to budynek czterokondygnacyjny, podpiwniczony, trzyklatkowy.Koncepcja architektoniczna przewiduje, że w budynku znajdować się będą 34 mieszkania i 12 miejsc postojowych w podziemiu.

W budynku zaprojektowano:
24 mieszkania 2 pokojowe o powierzchniach od 47m2 do 49 m2
10 mieszkań 3 pokojowych o powierzchniach od 57m2 do 61 m2

Planowane koszty wstępne brutto:
- mieszkanie - 4.500 zł/m2
- miejsce postojowe - 30.500 zł

Zgłoszenia osób zainteresowanych zawarciem umowy o budowę lokalu mieszkania będą przyjmowane w dniach 4-17 marca 2008r.

Podania należy składać wyłącznie na drukach udostępnionych w Biurze Obsługi Spółdzielni. ( Wszystkie podania złożone przed datą ogłoszenia są nieważne.)

W przypadku gdy liczba zgłoszeń przekroczy liczbę projektowanych mieszkań, listę osób uprawnionych do zawarcia umowy o budowę lokalu opracuje komisja społeczna. Pierwszeństwo do umieszczenia na liście będą mieli Członkowie Spółdzielni i członkowie ich rodzin.

Komisja zawiadomi indywidualnie wszystkie osoby zakwalifikowane do zawarcia umowy.

Osoby nie będące Członkami Spółdzielni, przed zawarciem umowy o budowę lokalu będą zobowiązane złożyć deklarację członkowską i wnieść udziały członkowskie.

Szczegółowe zasady naboru osób uprawnionych do podpisania umowy o budowę lokali określa Regulamin przyjęty uchwałą Rady Nadzorczej w dniu 21.02.2008r., z którego treścią można zapoznać się w siedzibie Spółdzielni.

Mikołaj
Posty: 71
Rejestracja: 4 lutego 2008, o 15:05

Post autor: Mikołaj » 18 marca 2008, o 10:22

Biorąc pod uwagę te wszystkie informacje(brak ostatecznej wizualizacji, planów mieszkań) , to tylko cena może skusić do rezerwacji. Ale jak tak dłużej się zastanowić, to czy ta cena jest bardzo atrakcyjna? Deweloper w każdym metrze mieszkania jakieś 400 zł ma za grunt. Tu gruntu nie kupuję. Dokładając wyższe czynsze i kilka innych drobiazgów (np. wykupienie członkostwa w sp.) to mamy powyżej 5000 tys.

Gabriela
Posty: 20
Rejestracja: 24 września 2006, o 21:15

Post autor: Gabriela » 18 marca 2008, o 16:01

Miejsce też nie jest super atrakcyjne - blok będzie otoczony ze wszystkich stron albo domkami albo blokami. Cena 4500 nie jest żadną rewelacją (4500 - 5000 to obecnie oferta wielu deweloperów) i nie ma gwarancji że ta cena nie wzrośnie. Nie każdy chce też czekać do wiosny przyszłego roku kiedy to mają się dopiero rozpocząć prace budowlane (czyli odbiór mieszkań dopiero jesień 2009?) Mnie jednak zupełnie zniechęciła wielkość mieszkań. Wyobrażacie sobie 3 pokoje na 60m ? To będą ciasne boksy a nie przestronne, wygodne, nowoczesne mieszkania.
zainteresowana

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 18 marca 2008, o 17:09

Gabriela pisze:Miejsce też nie jest super atrakcyjne - blok będzie otoczony ze wszystkich stron albo domkami albo blokami.
to kup sobie działke na wsi w ustronnym miejscu i tam wybuduj dom. proste.
CK|PL|EU

Gabriela
Posty: 20
Rejestracja: 24 września 2006, o 21:15

Post autor: Gabriela » 18 marca 2008, o 19:24

Mieszkanie w mieście nie oznacza że dokoła musisz mieć sam beton i sąsiadowi z bloku obok zaglądać do domu przez okna. Zieleń i przestrzen za oknem jest możliwa również w mieście.
zainteresowana

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 24 stycznia 2009, o 12:50

MAŁY pisze:Obrazek
ŚSM w Kielcach stawia nowy blok

Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowy blok u zbiegu ulic Orkana i Jeleniowskiej. Ma być gotowy do końca 2009 roku.

Obrazek
Fot. Materiały ŚSM

- Będzie to trzypiętrowy budynek z 34 mieszkaniami, 12 garażami w podziemiu i miejscami postojowymi na zewnątrz - informuje Mirosław Kędzia, prezes ŚSM-u. Mieszkania będą dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 50 do 63 m kw.

Wszystkie lokale są już jednak zarezerwowane. - Realizujemy tę inwestycję wyłącznie dla członków spółdzielni bądź ich najbliższych rodzin. Rekrutacja jest już zakończona, nawet jeśli ktoś zrezygnuje, to na jego miejsce wyłoniona zostanie kolejna osoba z listy - tłumaczy Kędzia.

Spółdzielnia ogłosiła już przetarg na wykonanie budynku. Prezes liczy, że inwestycja ruszy w lutym i zakończy się do końca roku. - Jej koszt i ceny mieszkań będziemy mogli podać po wyłonieniu wykonawcy. Ale na pewno nasze mieszkania będą tańsze niż deweloperskie, choćby z tego powodu, że mamy własne grunty - zapowiada Kędzia.

To kolejny nowy blok ŚSM-u. Rok temu oddano budynek przy ul. Nałkowskiej (u zbiegu ulic Warszawskiej i Turystycznej), w którym jest 40 mieszkań i lokale usługowe. W budynku przy Jeleniowskiej będą tylko mieszkania.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... l?skad=rss
paddy pisze:Ciekawe po jakich cenach członkowie spółdzielni i ich najbliższe rodziny będą te mieszkania kupować? Czy ewentualne zaniżenie cen w stosunku do rynkowych nie śmierdzi tutaj działaniem na szkodę spółdzielni?
sueno pisze:Spółdzielnia ma budować "po kosztach" gdyż ma działać na korzyść jej członków. Nabywcy są członkami spółdzielni. Inni członkowie wcześniej tak samo dostali mieszkania (po kosztach).

To tyle teorii.
Wizard pisze:To bardzo ciekawe zagadnienie, ponieważ później te mieszkania lądują na wolnym rynku z cenami całkiem całkiem rynkowymi :wink:
sueno pisze:To insza inszość. Ja kupiłem nowe mieszkanie w SM i nie sprzedałem go bo gdzieś mieszkać muszę a mogłem od razu sprzedać je 2x drożej nic w nim nie robiąc :P
Jak znajdziesz sposób na takich co od razu mieszkania odsprzedają to daj znać :P
Wizard pisze:Wydaje mi się, że nie jest to takie trudne. W akcie notarialnym podczas sprzedaży mieszkania przez spółdzielnię, należałoby zastrzec prawo odkupu mieszkania przez spółdzielnię, w przypadku sprzedaży mieszkania osobie trzeciej. Prawo takie byłoby skuteczne przez 5 lat. :wink:
T0MIKE pisze:No, Panowie, ja ceny już znam i jestem ciekaw, jaki będzie komentarz do nich wszyskich mądrali, którzy uważają, że niec się nie sprzeda, a ceny spadną do opolskiego poziomiu (3.800 zł). Kto je pierwszy zdobędzie? A, jeszcze bardzo ciekawa cena miejsca parkingowego. No proszę wziąć pod uwagę, że ceny spółdzielcze są rozliczane na koniec realizacji, więc indeksowane. Jestem pewien, że będziecie zaskoczeni.
Sirek1 pisze:
Nowa inwestycja Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

O G Ł O S Z E N I E

Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kielcach planuje
w czwartym kwartale 2008r. rozpoczęcie realizacji nowej inwestycji
– budynku mieszkalnego wielorodzinnego, z lokalizacją w Kielcach między ul. Jeleniowską , a ul. Orkana .
Będzie to budynek czterokondygnacyjny, podpiwniczony, trzyklatkowy.
Koncepcja architektoniczna przewiduje, że w budynku znajdować się będą 34 mieszkania i 12 miejsc postojowych w podziemiu .

W budynku zaprojektowano:

24 mieszkania 2 pokojowe o powierzchniach od 47m2 do 49 m2
10 mieszkań 3 pokojowych o powierzchniach od 57m2 do 61 m2

Planowane koszty wstępne brutto:

- mieszkanie - 4.500 zł/m2

- miejsce postojowe - 30.500 zł

Zgłoszenia osób zainteresowanych zawarciem umowy o budowę lokalu mieszkania będą przyjmowane w dniach 4-17 marca 2008r.
:arrow: http://www.ssmkielce.pl/inwestycje.php
T0MIKE pisze:To jaka będzie ostateczna cena, po rozliczeniu? Z pewnością poniżej 4.000zł za m2 :)
Temat scaliłem bo się dublował

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 24 stycznia 2009, o 19:15

"Ładny" klocek. Coś czuję, że za 20-30 lat będziemy się śmiać z takich pokrak, jak obecnie z wytworów komuny.

Uroczyskowicz
Posty: 3
Rejestracja: 4 lutego 2009, o 12:24

Post autor: Uroczyskowicz » 4 lutego 2009, o 23:58

Na wizualizacji brakuje jeszcze miejsc (22) parkingowych i ogrodzenia.
Rozpoczęcie budowy ? - pewnie lada dzień.
Ceny jw. (ostatecznych nie znam)
Spółdzielnia buduje „po kosztach”, non-profit (przynajmniej teoretycznie).
Będzie to teren ogrodzony, zamknięty.
Wykończenie – stan deweloperski
Mieszkania z gruntem.
Wspólnota (i b. dobrze).
Wykonawca DORBUD.
Zakończenie inwestycji do końca roku 2009 (w umowie zapas - 28.02.2010)

Położenie i wygląd budynku, należy oceniać indywidualnie (to kwestia gustu).
Ja zaakceptowałem, dlatego umowę już podpisałem i mam nadzieję, że projekt będzie zrealizowany bez niespodzianek technicznych i finansowych.
...tylko nie piszcie że „nadzieja matką głupich” :)

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 11 lutego 2009, o 11:04

Trochę się pośpieszyłeś. Za 3-4 miesiące będzie sporo nowych mieszkań w Kielcach, już w gotowych blokach.
Co do stabilności ceny to wszystko zależy od umowy, którą podpisałeś. 4500 zł brutto wydaje się być ceną wygórowaną jak na blok, który oddadzą pewnie w przyszłym roku, chociaż rynek jest trudny do przewidzenia.
Osobiście nie kupiłbym rzeczy nieistniejącej (przyszłej).

Mimo wszystko życzę zadowolenia z zakupu :D
Every dream has a price

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 9 marca 2009, o 22:17

A czy przy okazji budowy bloku mieszkalnego będzie przebudowany koniec ulicy Jeleniowskiej? Teraz przejazd jest fatalny... Zwłąszcza rano, jak podjeżdżają tiry z materiałami budowlanymi, a po 2. stronie ulicy zaparkowane są samochody czekające na naprawę... Słyszałem, że ulica ma kiedyś w przyszłości przebiegać prosto i łączyć się z Orkana wykorzystując starą pętlę. Jak będę miał chwilkę czasu, to postaram się wyjaśnić dokładniej o co mi chodzi wykorzystując jakąś mapę typu google :) Ma ktoś może informacje na ten temat??

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 9 marca 2009, o 23:02

już miałem kupić mieszkanie w tym budynku , jednak jak zobaczyłem umowę to po prostu ... jednym słowem : żart - nie wiem jak można coś takiego podpisać, być może były jakieś inne wersje :) , ja jednak dałem sobie spokój, w spółdzielni nie wiadomo z kim rozmawiać , jakby nikomu nie zależało, cena też nie była jakaś super konkurencyjna (są deweloperzy , którzy oferuja tańszą cenę z metra - choć wiadomo, miejsce też ma znaczenie) mimo iz spółdzielnia jako taka niby na budowie nie zarabia

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 9 marca 2009, o 23:21

I bardzo dobrze.
Every dream has a price

Uroczyskowicz
Posty: 3
Rejestracja: 4 lutego 2009, o 12:24

Post autor: Uroczyskowicz » 13 marca 2009, o 23:14

„inwestor” proszę podaj mi namiary na wspomnianych przez Ciebie deweloperów. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 16 marca 2009, o 23:31

Uroczyskowicz pisze:„inwestor” proszę podaj mi namiary na wspomnianych przez Ciebie deweloperów. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
w czasie, w ktorym podpisywałem umowę, czyli jakiś miesiąc temu Master Kort na Częstochowskiej miał mieszkania za jakieś 4300 -4400 , fakt, nie jest to rewelacyjne miejsce , ale dla porównania za około 4700 sprzedawał Kolporter na Panoramie i KGI przy Silnicy. Sam kupiłem za podobną cenę w jeszcze innej lokalizacji. Być moze teraz te ceny coś się pozmieniały , ale nie sądze że o wiele.

dziwiło mnie jak podobne to ceny do tej oferowanej przez spółdzielnie, która ma działkę w użytkowanie wieczyste (jeśli się mylę przepraszam) i nic nie zarabia, być może okaże się , że cena ostateczna bedzie niższa, bo przecież taka możliwośc też isnieje - podobno tak było w przypadku budowy przy Warszawskiej, takie mnie przynajmniej słuchy dochodziły.
Do tego dochodzi przecież ważny fakt , że wspomniane przeze nie budynki stoją ,a tu mówimy o czymś ciągle wirtualnym (jakby nie było dochodzi jakieś ryzyko, które też ma swoja cenę)

ODPOWIEDZ