Szybka Kolej Miejska?

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel

Czy jesteś za wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kolejowej na terenie Kielc i kilku ościennych gmin do stworzenia Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), czy może dotychczasowe rozwiązania są wystarczające (autobusy)?

Tak
25
71%
Nie
4
11%
Trudno powiedzieć
3
9%
Inne rozwiązanie
3
9%
 
Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Szybka Kolej Miejska?

Post autor: michal_ck » 14 grudnia 2007, o 23:52

Czy jesteś za wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kolejowej na terenie Kielc i kilku ościennych gmin do stworzenia Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), czy może dotychczasowe rozwiązania są wystarczające (autobusy)?

Czy korzystał(a)byś z SKM, czy raczej z MPK?

Temat dyskusji: http://www.inwestycje.kielce.pl/forum/v ... af98344838
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2007, o 23:58 przez michal_ck, łącznie zmieniany 1 raz.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 14 grudnia 2007, o 23:57

nie zagłosuję w tej ankiecie bo mam swoje zdanie (więc trzecia odpowiedź odpada), ale nie jestem ani za rozwinięciem SKM, ani za dotychczasowym rozwiązaniem. Stacje kolejowe w Kielcach znajdują się w miejscach niezamieszkałych, nieprzyjemnych, wręcz odludnych i myślę, że SKM nie cieszyłaby się "wzięciem", a same autobusy w Kielcach uważam za niewydolne. Jestem za budową linii tramwajowych
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Michel2
Posty: 383
Rejestracja: 20 marca 2006, o 10:21
Lokalizacja: Ziemia Swietokrzyska :*
Kontakt:

Post autor: Michel2 » 15 grudnia 2007, o 09:38

Ja tez nie zagłosuje bo jest za mało opcji.
Ja bym wstawił takie:
1) SKM
2) Szybki tramwaj
3) Pospieszne kursy autobusów
4) Nie ma potrzeby budowania szybkiego transportu podmiejskiego.

I ja jestem za trzecim rozwiązaniem ponieważ ono jest najłatwiejsze w realizacji i najtańsze ponieważ wystraszyłoby by zainwestować w ok 30 nowych autobusów co jest z pewnością dużo tańsze niż modernizacja starych i budowa nowych linii kolejowych wraz z nowymi przystankami.
www.nowiny.com.pl - serwis internetowy gminy Sitkówka-Nowiny
Kocham Świętokrzyskie :* :)

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 15 grudnia 2007, o 10:24

Ja również nie zagłosuje bo nie ma mojej opcji NIE, BO INFRASTRUKTURA TOROWA PRZEBIEGA Z DALA OD TERENÓW ZAMIESZKAŁYCH zarówno na terenie miasta Kielce jak i w ościennych gminach.
Obrazek

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 15 grudnia 2007, o 12:04

Konstrukcja pytania jest wadliwa, wybierając odpowiedź "tak" lub "nie" odpowiadamy jednocześnie na dwa wykluczające się pytania:

"Czy jesteś za wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kolejowej na terenie Kielc i kilku ościennych gmin do stworzenia Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM)"

"czy może dotychczasowe rozwiązania są wystarczające (autobusy)?"

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 15 grudnia 2007, o 12:18

MeehoweCK pisze: Stacje kolejowe w Kielcach znajdują się w miejscach niezamieszkałych, nieprzyjemnych, wręcz odludnych
Czy ja wiem Michał. Zobacz np Kielce Herbskie - praktycznie przy pętli autobusowej, wystarczy podciągnąć kawałek chodnika i kilka latarni. A zrobi się do tego idealny dojazd np dla pracowników DSS i firm na Skrajnej. Na drugą stronę dojście na Częstochowską np do US. Kolejna stacja na Zagnańskiej. Też dobrze skomunikowane z innymi liniami, obok Kolporter Holding, markety, SHL itp.

Raczej kwestia zrobienia przyjaznych pasażerom peronów i doświetlenie i utwardzenie dojść.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 15 grudnia 2007, o 13:48

Ograniczmy się tutaj do udziału w sondzie i argumentowania swojego wyboru. Dyskusje na temat SKMu prowadzimy w dziale SKM - Szybka Kolej Miejska.

Prosze równiez autora wątku o poprawienie pytań gdyż faktycznie wybierając odpowiedź "tak" lub "nie" odpowiadamy jednocześnie na dwa wykluczające się pytania.
Obrazek

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 15 grudnia 2007, o 15:05

Zagłosowałem na tak, ponieważ uważam, że jest to dobry pomysł ale w takiej formie jak już pisałem w odpowiednim wątku

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 16 grudnia 2007, o 23:30

Nie da się już tego zmienić. Edytuje a tu... nic.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 grudnia 2007, o 23:52

Napiszcie tylko, jakie maja byc opcje, a ja to zmienie.

Awatar użytkownika
Michel2
Posty: 383
Rejestracja: 20 marca 2006, o 10:21
Lokalizacja: Ziemia Swietokrzyska :*
Kontakt:

Post autor: Michel2 » 16 grudnia 2007, o 23:55

Zacytuje moje wczesniejsze propozycje.
Michel2 pisze: 1) SKM
2) Szybki tramwaj
3) Pospieszne kursy autobusów
4) Nie ma potrzeby budowania szybkiego transportu podmiejskiego.
www.nowiny.com.pl - serwis internetowy gminy Sitkówka-Nowiny
Kocham Świętokrzyskie :* :)

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 17 grudnia 2007, o 00:02

Nie. To miała być ankieta dot. SKM a nie tego jaki środek transportu preferujesz. Powinno być tak jak teraz:
Tak
Nie
Trudno powiedzieć (zamiast nie mam zdania)
Inne rozwiązanie (nowe)
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 17 grudnia 2007, o 10:01

Czy jesteś za wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kolejowej na terenie Kielc i kilku ościennych gmin do stworzenia Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), czy może dotychczasowe rozwiązania są wystarczające (autobusy)?
TAK - jestem za wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kolejowej na terenie Kielc i kilku ościennych gmin do stworzenia Szybkiej Kolei Miejskiej bo TAK - dotychczasowe rozwiązania są wystarczające.

Więc tak jak dotychczas być nie może.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 17 grudnia 2007, o 10:58

Lepiej jakby było krótkie i konkretne pytanie, a niech szczegóły zawierają się w odpowiedziach. Albo chociaż niech już tak zostanie tylko zrobić tak, by pytanie kończyło się tam gdzie jest przecinek. Z pozostałej części pytania zrobiłoby się dodatkową opcję do odpowiadania.

Jak już wszyscy mówili pytanie trzeba inaczej sformułować. Bo ktoś kto odpowiada: tak

jest za stworzeniem szybkiej kolei i jednocześnie uważa ze dotychczasowe rozwiązanie jest wystarczające...

poza tym z odpowiedzi:
Trudno powiedzieć (zamiast nie mam zdania)
Inne rozwiązanie (nowe)

niczego się nie dowiadujemy. Albo dać jedna taka niesprecyzowaną odpowiedź, albo całkiem zrezygnować z nich.

Ja bym tę sondę zrobił tak:

Jak według Ciebie powinna wyglądać komunikacja na terenie Kielc i kilku ościennych gmin?

-oprócz autobusów powinna zostać stworzona Szybkiej Kolej Miejska (SKM) na bazie istniejącej infrastruktury kolejowej
-oprócz autobusów potrzebne są tramwaje
-aby komunikacja przebiegała sprawnie potrzebne są jednocześnie autobusy, tramwaje i SKM
-wystarczą same autobusy (ewentualnie dodanie nowych linii i kursów)


Problemy się biorą bo trzeba by tak na prawdę zrobić kilka ankiet. Na przykład by wyjaśnić dlaczego ktoś jest przeciwny – i tu jak Daniel mówił np. bo bo infrastruktura torowa przebiega z dala od terenów zamieszkałych. Moja wersja ankiety precyzuje dodatkowo chociaż te Inne rozwiązanie

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 17 grudnia 2007, o 11:13

Tomek pisze:Jak według Ciebie powinna wyglądać komunikacja na terenie Kielc i kilku ościennych gmin?

-oprócz autobusów powinna zostać stworzona Szybkiej Kolej Miejska (SKM) na bazie istniejącej infrastruktury kolejowej
-oprócz autobusów potrzebne są tramwaje
-aby komunikacja przebiegała sprawnie potrzebne są jednocześnie autobusy, tramwaje i SKM
-wystarczą same autobusy (ewentualnie dodanie nowych linii i kursów)
Tego typu ankieta podobała by mi się bardziej i chyba bez namysłu wybrał bym 2 odpowiedź :)
Limp

ODPOWIEDZ