Historyczna Galeria Kielc

Dzieje, wspomnienia, fotografie, czyli dawne Kielce

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Historyczna Galeria Kielc

Post autor: Tomek » 19 czerwca 2006, o 17:01

Mam pomysł aby zrobić (w te wakacje) stronę z galeria Kielc oparta na widokówkach i zdjęciach miasta z okresu PRL-u. Byłaby to prosta strona z konkretnymi tylko kategoriami zdjęć (np. budynki, osiedla itp.) Co o tym myślicie?? Ja szukam takich zdjęć w Internecie i nie ma specjalnie tego (są albo współczesne albo jakieś przed wojenne) dlatego wydaje mi się ze to dobry pomysł aby zebrać w jednym miejscu wszystko. Pewnie i tak to zrobię :) ale chciałbym poznać Wasze opinie.


Przy okazji, co to za ulica i jakie osiedle? jakośnie moge poznać

Obrazek

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Re: Pomysł na nową strone

Post autor: j'k » 19 czerwca 2006, o 19:35

JOPAS pisze:
Przy okazji, co to za ulica i jakie osiedle? jakośnie moge poznać

Obrazek
chyba Zagórska, na odcinku od Źródłowej do Szczecińskiej (choć mogę się mylić)

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 19 czerwca 2006, o 21:46

jak nie bylo jeszcze dwupasmowki na tym odcinku? wow bajera...

robimy ta stronke ;)
cochi

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 19 czerwca 2006, o 21:50

Kubio pisze:jak nie bylo jeszcze dwupasmowki na tym odcinku? wow bajera...
Zagórskiej a nie Źródłowej kolego :)
Obrazek

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomysł na nową strone

Post autor: Boss » 19 czerwca 2006, o 21:53

JOPAS pisze:Mam pomysł aby zrobić (w te wakacje) stronę z galeria Kielc oparta na widokówkach i zdjęciach miasta z okresu PRL-u. Byłaby to prosta strona z konkretnymi tylko kategoriami zdjęć (np. budynki, osiedla itp.) Co o tym myślicie?? Ja szukam takich zdjęć w Internecie i nie ma specjalnie tego (są albo współczesne albo jakieś przed wojenne) dlatego wydaje mi się ze to dobry pomysł aby zebrać w jednym miejscu wszystko. Pewnie i tak to zrobię :) ale chciałbym poznać Wasze opinie.
pomysł bardzo oryginalny i ciekawy ale z materiałami moze byc problem niestety :cry:

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 19 czerwca 2006, o 22:02

Daniel pisze:
Kubio pisze:jak nie bylo jeszcze dwupasmowki na tym odcinku? wow bajera...
Zagórskiej a nie Źródłowej kolego :)
heheh niom :oops: Z zasadnomieska mi sie Skojarzyla, bo tam tez jest blok z pawilonami na zewnatrz (kolo skrzyzowania ze Slaska), ale i tak stary poczciwy KSM :)
cochi

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 19 czerwca 2006, o 22:18

Uważam że pomysł bardzo dobry. Materiałów 'po ludziach ' na pewno jest bez liku. Kwestia tylko czasu a liczba odwiedzin strony może być duża. Wracając do zdjęccia -- jest to Zagórska odcinek od Szymanowskiego poprzez Żródłową / której na zdjęciu jeszcze nie ma / aż do w oddali poczatków Sienkiewki. W centralnej części za wieżowcami z ul Chopina widac budynek z salą gimastyczną 'garów' obok bazarów. Z lewej za wieżowcami widoczny brak ronda przy bazarach a także czteropiętrowych bloków w/w bazarów i wzdłórz Tarnowskiej na odcinku rondo/Prosta Ponad wiezowcami na ostatnim planie Karczówka :)

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 19 czerwca 2006, o 22:25

jednak Kielce troche sie zmienily... a z ktorego roku ta fotografia...?
cochi

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 19 czerwca 2006, o 22:35

Strzelam 68-72 ? Autobus MPK to San.

Awatar użytkownika
Krz
Posty: 48
Rejestracja: 8 marca 2006, o 00:52
Kontakt:

Post autor: Krz » 19 czerwca 2006, o 22:57

Wygląda że to Zagórska a zdjęcie zrobione mniej więcej ze skrzyżowania Zagórskiej z Szymanowskiego (plus trochę metrów w górę :) )- widok w kierunki centrum. A w miejscu samu społem stoi jakiś niski domek .
Widac znany wszystkim na KSMie "murek" gdzie przekupy handlują :)
I gdzie stał saturator kiedyś :).

Sporo starych zdjęć jest na stronie KSM w najróżniejszych miejscach.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 19 czerwca 2006, o 22:58

Poszukam zdjęć, ale nie obiecuję, że coś znajdę
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 20 czerwca 2006, o 07:55

To był mój pomysł :P. Już kiedyś o tym pisałem, ale zamiast strony lepiej byłoby zrobić dział na forum i tak wklejać zdjęcia i dyskutować o nich. Mógłby to być np. dział pt. "Kielce wczoraj i dziś" i podstrony z ciekawymi zdjęciami powiedzmy sprzed wojny, z PRL i współczesnymi. Jeśli brakuje zdjęć w necie to można zeskanować jakiś stary album o Kielcach. Ja mam taki sprzed 35 lat, ale skanera brak, a i jakość tych fotografii byłaby marna.

Jak już mówimy o zmianach to trzeba będzie w końcu poważnie pomyśleć o utworzeniu działu "Przemysł", bo już dawno była o tym mowa.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 20 czerwca 2006, o 09:11

Może Tom i też Twój pomysł ale nie widziałem tego wpisu i "wpadliśmy" na to nie zależnie. Myślałem aby zrobić taką stronę na skrypcie php i z baza danych aby można było pod zdjęciami dawać komentarze i wtedy byłaby ta dyskusja (sam na razie nie wiem jak to zrobić, ale bym się popytał) Jeśli chodzi o zdjęcia to ja od jakiegoś czasu przeglądam aukcje rożne gdzie sprzedają zdjęcia i widokowi i jeśli ktoś zamieszcza w miarę dobry skan to kopiuje. Mam tych zdjęć około 70 w różnej jakości ale ogólnie jest słaba jakość i rozdzielczość (cos mniej więcej jak na tym jednym przedstawionym zdjęciu). Zeskanowanie albumów to byłoby coś. Myślałem tez aby popytać się w bibliotece Akademii w dziale zbiorów specjalnych. Jeśli Autor jednak byłby na tym forum zainteresowany utworzeniem takiego działu to mogłoby tak być aby to tu właśnie zrobić. Myślę ze mogłoby to właśnie tak wyglądać także, że jeden obiekt bardziej charakterystyczny albo ulica, czy osiedle miał by swój temat i ludzie wklejali by co tylko maja a i byłaby dyskusja napewno bardzo ciekawa i przydatna bo wszyscy byśmy się czegoś nowego dowiedzieli o historii miasta.

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 20 czerwca 2006, o 21:40

Na Allegro często zdarza się sporo widookówek z tego okresu np.
http://www.allegro.pl/item109587078_kie ... html#photo
http://www.allegro.pl/item109030402_292 ... html#photo
Bardzo ciekawe są czasami rzeczy :)

P.S. od biedy można sobie widoczek na dysku zapisać i jest do kolekcji :twisted:

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 20 czerwca 2006, o 21:47

No z allegro mam sporo wlasnie, teraz to się głównie juz powtarzaja ale coś sie znajdzie czasem. Najgorsze jest to ze te zdjecia sa w niskich rodzielczosciach i ogolnie slabe. Dlatego przydalyby sie skany "z pierwszej reki" zrobione w porzadnej jakosci.
Ostatnio zmieniony 11 września 2006, o 23:58 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ