"Mordownie" ;) w Kielcach

Dzieje, wspomnienia, fotografie, czyli dawne Kielce

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Zdzisław S.
Posty: 231
Rejestracja: 14 lutego 2012, o 08:45
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

"Mordownie" ;) w Kielcach

Post autor: Zdzisław S. » 29 lutego 2012, o 21:59

Dzisiaj już takich "restauracji" w Kielcach nie ma. Ale pamiętam "Kolorową" na ul. Świerczewskiego (Mała) i słynną "Łysicę" naprzeciw kościoła Św. Wojciecha, na byłej Armii Czerwonej (Bodzentyńska). Na murkach prawie zawsze "opalali się" żule. Jak przypomnę sobie tamte "widoki" i właściwie brak reakcji milicji, to jednak PRL był zdecydowanie bardziej tolerancyjny :lol:
Podkategorią byłyby pijalnie piwa :) W czasach swojej młodości chodziłem na piwo do pijalni przy Szczecińskiej (między Zagórską a Jasińskiego. Ile tam można było się ciekawych historii nasłuchać...;) Blisko WDK piwo sprzedawał "Łapa". Mycie kufla załatwiał jedną sprawną ręką, zanurzając w zlewie ;). Jeździliśmy na ten deficytowy w PRL napój także na Stadion :lol:
Czy to dobrze czy to źle, kto to wie, kto to wie..:)

m07m10
Posty: 162
Rejestracja: 21 sierpnia 2011, o 21:18

Post autor: m07m10 » 29 lutego 2012, o 22:19

Zdzichu, widzę, że jesteś człowiek, kopalnia histori, ale jest już temat o lokalach. 8)

http://inwestycje.jupiter.superhost.pl/ ... sc&start=0

Zdzisław S.
Posty: 231
Rejestracja: 14 lutego 2012, o 08:45
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Zdzisław S. » 29 lutego 2012, o 22:35

Acha, dzięki za link, nie zauważyłem wcześniej. Bardzo ciekawy :) To ten z "mordowniami" kasuję, a stary wskrzeszę :)

Jak się kasuje cały post? Bo zmienić umiem, ale u góry brakuje mi krzyżyka do skasowania.
Czy to dobrze czy to źle, kto to wie, kto to wie..:)

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 29 lutego 2012, o 23:21

zamykamy a potem skasuję. Przenieść tam zawartość swojego posta :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Zablokowany