Strona 1 z 2

Nawiedzone miejsca w Kielcach?

: 7 marca 2010, o 23:03
autor: Adasiek CK
Znacie może jakieś miesca, budynki owiane legendami, zjawiskami paranormalnymi w CK? Jestem baaaardzo sceptycznie do tego nastawiony, ale lubię niewyjaśnione historie.

: 8 marca 2010, o 18:06
autor: Ahmed
Wjazd Warszawską do Kielc od strony Dąbrowy, mając maluszka robiłem taki eksperyment:
rozpędzałem się do 80 - luz i na dole miałem 30 do 40, potem startowałem z dołu i na górze miałem prawie setkę bez żadnego wysiłku.
Podobnie robili znajomi lepszymi wózkami i efekt był taki sam.

: 8 marca 2010, o 18:41
autor: Autor
Wlasnie o tym mialem napisac :roll: ale moze to jest do wyjasnienia?

: 8 marca 2010, o 18:46
autor: misiek9
Jeśli chodzi o budynki, to legendy krążą o tym niedokończonym na rogu Źródłowej i Jarońskich. Dom miał kilku właścicieli i każdy z nich ginął w tragicznych okolicznościach. Do dziś stoi pusty i nikt nie kwapi się by coś tam robić...

: 8 marca 2010, o 18:47
autor: CKfan
Ale na rowerze już to nie działa :P Jak jechałem pod górę, to było mi bardzo ciężko, o rozwinięciu jakiejś zawrotnej prędkości nie wspominając :wink:

: 8 marca 2010, o 19:22
autor: michal_ck
Ahmed pisze:Wjazd Warszawską do Kielc od strony Dąbrowy, mając maluszka robiłem taki eksperyment:(...)
O które dokładnie miejsce chodzi? (mapka??)

: 8 marca 2010, o 19:39
autor: CKfan

: 9 marca 2010, o 08:17
autor: Tomasso
Z tego co pamiętam, temat ten był opisywany w prasie. Występują tam złoża rud żelaza i stąd zjawisko zakrzywienia pola magnetycznego. Koło Lidla przecież były kopalnie rud.
Zjawisko to w większej skali występuje pod Wałczem: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czar ... 35246.html

: 9 marca 2010, o 15:03
autor: michal_ck
Wszystko jasne...
Wikipedia pisze:Według danych z końca XVIII wieku Dąbrowa, podobnie jak sąsiednia wieś Szydłówek była bogata w złoża naturalne żelaza (syderyt, hematyt, limonit i sferosyderyt), które wykorzystywane było przez kuźnię w Samsonowie, Cedzynie oraz Brzezinkach (lub Brzezinach). Z uwagi na bogactwo rudy żelaza istnieje duże prawdopodobieństwo, że osadnictwo na tym terenie sięgało wczesnego średniowiecza. Brak kompleksowych badań archeologicznych powoduje, iż teza ta wciąż pozostaje nieudowodniona. Ostatnie próby poszukiwania złóż rudy żelaza miały miejsce w 1958 r. kiedy realizowano "projekt robót geologicznych dla zbadania rud żelaza w utworach kuwinu w rejonie Dąbrowy koło Kielc".

: 6 kwietnia 2010, o 09:58
autor: Oskar
Żadnych dowodów (zresztą ciężko o dowody jeśli mowa o zjawiskach paranormalnych) nie ma, ale kamienica przy ul.Planty 7/9 jest/była jakaś nieszczęśliwa. Mówiło się, że Żydzi się mszczą po pogromie. Swego czasu, w latach 60 i początek 70, powiesiły się tam 3 osoby, dziecko zakrztusiło się butelką, mężczyzna wypadł z balkonu i zginął, podobnie jak inny, który spadł z drzewa, zamordowano siekierą 2 osoby. To nie wszystko, naliczono wtedy 13 zabitych osób. Kamienica mała, ale pech ją nie opuszczał. To tak w ramach gdyby ktoś chciał się pobawić w Holmes'a i poszukać informacji na ten temat.

: 6 kwietnia 2010, o 12:38
autor: MeehoweCK
Raz słyszałem od znajomego o dziwnych rzeczach jakie spotykały lokal MundoCafe przy pl. Wolności. Zdarzało się, że nad ranem zostawała tylko jedna osoba sprzątająca, która najpierw widziała otwierane drzwi, a potem wyraźnie czuła czyjąś obecność w pomieszczeniu. Innym razem wentylator nagle spadł ze środka stołu na którym stał, albo po wieczornym myciu rano cała podłoga była zachlapana.

Oczywiście można wierzyć albo nie, ale poprzedni właściciele podobno też się skarżyli na różne dziwne rzeczy. Pechowe to miejsce, chyba żaden klub się w nim nie ostał na dłużej jak dwa lata.

: 6 kwietnia 2010, o 14:04
autor: agar28
No faktycznie, miejsce jakoś nie jest szczęśliwe dla knajp....Verona, Club 66, Mundo jest b.często nieczynne..

: 6 kwietnia 2010, o 16:42
autor: Johny
Należałoby się dowiedzieć co wcześniej znajdowało się w tej kamienicy. Może też w samych mieszkaniach obok były jakieś zdarzenia. Mnie samego interesuje czy w budynku między jezdniami na Warszawskiej/IX wieków (który nota bene ma zostać zburzony) nie są/były rejestrowane jakieś aktywności. Ludzie zginęli tam śmiercią nagłą na skutek zbrodni. Zazwyczaj manifestacje duchowe mają miejsce właśnie w takich lokacjach. (uprzedając sceptyczne pytania:nie, informacje te nie zostały uzyskane z filmów grozy :wink: )

: 6 kwietnia 2010, o 17:09
autor: MeehoweCK
Coś słyszałem (może to plotki), że kamienica przy pl. Wolności należała do rodziny żydowskiej, która mieszkała właśnie w miejscu dzisiejszego Mundo. Cała miała zostać wywieziona i wymordowana w Auschwitz.

: 6 kwietnia 2010, o 18:09
autor: Sz.J.
W bloku przy Targowej 16, bardzo duża umieralność wśród mieszkańców, praktycznie każda rodzina, którą znam dotknięta jakąś tragedią.