Strona 1 z 1

Kielecki przemysł

: 27 sierpnia 2009, o 13:55
autor: saracen75
mam prosbę; pomóżcie zlokalizowac wapienik międzygórze, wg Jana Pazdura - niedogodnie położony ze wzgledu na największą (niz kadzielnia i wietrznia) odległość od satcji kolejowej

: 28 sierpnia 2009, o 07:36
autor: Tomasso
Ja bym stawiał na okolice dzisiejszej ul. Zagórskiej. Z tego co czytałem było tam sporo łomików a to "wzgórze" można zaliczyć na siłę do kontynuacji Pasma Kadzielniańskiego, czyli występują tu wapienie. Przepatrz jakieś stare mapy.

: 6 stycznia 2010, o 01:03
autor: Autor
Takie pytanie dostalem, moze ktos bedzie mogl pomoc:
Co sie stalo z Fabryką Samochodów Specjalnych w Kielcach. Pisałem do różnych instytucji w Kielcach odnośnie produkcji popularnych polewaczek dla Milicji. Nikt mi nic nie odpisał. Masz ktos ma jakiś kontakt? Chodzi mi o samochody do rozpędzania demonstracji, budowane w FSS Polmo-SHL Kielce na podwoziach Jelcza. Potrzebowałbym dane, może rysunki techniczne, ilość i od kiedy je budowano. Dosłownie wszystko co z związane z tym tematem.

: 6 stycznia 2010, o 09:19
autor: ice
Takie małe sprostowanie, Fabryka Samochodów Specjalizowanych.
Może Patryk Mikiciuk z TVN Turbo coś wiedział by więcej.
Z jakiś miesiąc temu oglądałem "Legendy PRLu" właśnie o wozach milicyjnych z tamtego okresu.

: 6 stycznia 2010, o 21:26
autor: cm
W latach 80., czyli wtedy, kiedy prawdopodobnie produkowano tam pojazdy milicyjne i wojskowe zakład nazywał się Fabryka Samochodów Specjalizowanych Polmo-SHL (wcześniej KZWM - Kieleckie Zakłady Wyrobów Metalowych). O ile wiem, majątek firmy został podzielony i sprzedany m.in. firmom Tema i Gervasi. Z resztą sama SHL chyba jeszcze istnieje (?) - szczegółów nie znam.

: 30 czerwca 2011, o 13:34
autor: rowerzysta
Ostatnio na starej marynarce wyczaiłem naszywki z napisem:
"Kielecka Spółdzielnia przemysłu odzieżowego w Kielcach,ul Śniadeckich 1" :D
Obrazek
Obrazek

: 2 sierpnia 2011, o 07:52
autor: rowerzysta
Reklama fabryki w Białogonie.
Obrazek