Cykl spotkań "mistrzowie architektury polskiej"

Ważne wydarzenia z całego regionu.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11635
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Cykl spotkań "mistrzowie architektury polskiej"

Post autor: Autor » 8 grudnia 2011, o 12:39

Dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich o/Kielce zapraszają na ósmy wykład z cyklu „mistrzowie architektury polskiej”. Wykład poprowadzi dr inż. arch. Romuald Loegler.

DR INŻ. ARCH. ROMUALD LOEGLER – architekt, prowadzący działalność zawodową jako projektant i dydaktyk, jest również wydawcą miesięcznika Architektura & Biznes.Członek Saksońskiej Akademii Sztuki (Sächsische Akademie der Künste); wykładowca na uczelniach wyższych; praca w Jury konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych; jest laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych w tym dla wielu prestiżowych budynków użyteczności publicznej jak np. Biblioteka Jagiellońska, Filharmonia w Łodzi, Opera w Krakowie, Nordbahnhof w Berlinie.Wśród realizacji znajdują się również obiekty dydaktyczne wyższych uczelni, szkół średnich, banków, kościołów, obiektów usługowych i zespołów mieszkalnych.Wielokrotnie publikowany w krajowych i zagranicznych czasopismach, publikacjach książkowych w tym w „Światowy Atlas Architektury”, „Encyklopedia Architektury Europejskiej” (Paryż), „Spis Architektów Świata” (Japonia), „Domus”, „Bauwelt”, “Arkitektiilehti”, „Deutsches Architektenblatt”, „Architektura i Biznes” i inne. Uczestnik indywidualnych i zbiorowych wystaw krajowych i zagranicznych (m.in. Korea, Wenecja, Drezno, Berlin, Paryż itp.); jest również laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych za całokształt twórczości lub za pojedyncze realizacje jak np. Nagroda Honorowa SARP, Nagroda Fundacji Alfred Toepfer Stiftung F.V.S. im. Fritza Schumachera - Hamburg, Nagroda Ministra Infrastruktury za wybitne osiągnięcia, nagrody za najlepsze realizacje i inne.

Wykład odbędzie się 08.12.2011 (czwartek) o godzinie 18:00, Aula Główna 3, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach; al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7

ODPOWIEDZ