Multiplex

Ważne wydarzenia z całego regionu.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Multiplex

Post autor: Sebastian » 20 grudnia 2007, o 11:30

Multikino jest blisko przejęcia Silver Screen
Zobacz także:

Multikino rozmawia na temat przejęcia konkurencyjnej, mniejszej sieci kin. Wartość transakcji wyniesie 80-120 mln zł - dowiedziała się GP.

Rozmowy między Multikinem a Silver Screen potwierdził w rozmowie z GP Roman Jarosz, dyrektor marketingu sieci Silver Screen.

- Sprawa nie jest jeszcze przesądzona - zastrzegł.

Jan Wejchert, prezydent Grupy ITI, do której należy Multikino, podczas ostatniej rozmowy z GP przyznał tylko, że w przyszłym roku może dojść do przejęcia na polskim rynku. Nie potwierdził rozmów z Silver Screenem, ale im nie zaprzeczył.

- Mogę powiedzieć, że w małe rzeczy bawić się nie będziemy - dodał.

Większościowym udziałowcem Silver Screen jest nowojorski fundusz Apollo Real Estate Fund. Według szacunków GP na podstawie rozmów z analitykami i znawcami rynku wartość transakcji szacować można na 80-120 mln zł.

Należąca do Grupy ITI sieć zajmuje czołowe miejsce na rynku z 14 multipleksami w całym kraju. Przejmując Silver Screen, powiększyłaby stan swojego posiadania o kolejne pięć obiektów, w tym trzy w Warszawie, a po jednym w Łodzi i Gdyni. W połowie przyszłego roku Multikino planuje debiut na giełdzie, ale nie śpieszy się z tą decyzją. Do emisji trafić miałoby 25-30 proc. akcji, a punktem odniesienia ma być debiut CinemaCity, który w grudniu ubiegłego roku zebrał z giełdy 190 mln zł.

Byłaby to trzecia transakcja konsolidacyjna na rynku. Wcześniej lider rynku, Cinema City, który ma 23 obiekty w całym kraju, przejął sieć Kinepolis. Potem Centrum Filmowe Helios kupiło Kinoplex, zwiększając liczbę kin do 20. Na przełomie I i II kwartału przyszłego roku spółka wybiera się także na giełdę.

- Konsolidacja pewnie w przyszłym roku przyśpieszy, ale tak naprawdę niewiele zostało już podmiotów do przejęcia - ocenia Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Heliosa.

Dodaje, że Helios też rozgląda się za ciekawymi okazjami.

Według Romana Jarosza dalsza konsolidacja ryku jest raczej pewna i wskazana. Powstałym w jej efekcie większym graczom będzie łatwiej konkurować z liderem rynku, czyli Cinema City.

- Ponieważ duże miasta są już nasycone, jeśli chodzi o dostępność kin, konkurencja przeniesie się do miast średniej wielkości - dodaje Roman Jarosz.

- W Polsce nie widzimy okazji do przejęć, wybudujemy w ciągu trzech lat dziewięć nowych multipleksów - powiedział GP Nisan Cohen z Cinema City.Co o tym sądzicie? :lol: Może o nas też zachaczą :D

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 20 grudnia 2007, o 11:57

Co prawda tylko raz byłem w Cinema City, ale na podstawie tego jednego razu i opinii moich znajomych, bardzo bym nie chciał aby ta sieć zawitała do Kielc. Jako że u nas ma powstać kino 6-salowe, a CC zawsze idzie w "masówkę", to myślę, że nie oni będą inwestorem w GIXW. Najlepsze sieci w Polsce to SilverScreen i tuż za nim Multikino. Kinoplex też jest niewiele gorszy.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 20 grudnia 2007, o 14:33

Zgadzam się, że na polskim rynku to Silver Screen jest najlepszym operatorem kin. Aczkolwiek Multikino ostatnio naprawdę dobre idee wprowadza w rzeczywistość. W przypadku braku dalszych inwestycji Silver Screen w PL w galerii IX Wieków widziałbym zdecydowanie Multikino.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 20 grudnia 2007, o 23:38

A ja sądzę że nie jest to dobre miejsce na ten temat ;) Może do działu rozrywka?
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

ODPOWIEDZ