Europejska Noc Muzeów

Ważne wydarzenia z całego regionu.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Europejska Noc Muzeów

Post autor: Michał » 19 maja 2007, o 13:35

Nocne zwiedzanie w muzeum
Chodzenie nocą po muzeach ma swoją tradycję i podoba się kielczanom - najbliższa szansa na taki spacer już w sobotę, w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. W godzinach 20-24 będzie można zwiedzać i to za darmo zarówno placówki muzealne, jak i galerie. Co w nich zobaczymy?

W Muzeum Narodowym wieczór rozpocznie się o godz. 19 koncertem fortepianowym w wykonaniu Marcina Dominika Głucha (wstęp bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona). Zagra on m.in. utwory I.J. Paderewskiego, L. Różyckiego, I. Friedmana, K. Szymanowskiego. Tuż po koncercie, ok. godz. 20.30 rozpocznie się zwiedzanie zabytkowych wnętrz pałacu na piętrze, gdzie w sieni zaprezentowanych zostanie blisko 40 modeli samochodów z unikalnej kolekcji Sławoja Gwiazdowskiego. Muzeum będzie można bezpłatnie zwiedzać do godz. 24.00

Czynna będzie również ekspozycja przy ul. Orlej (w godz. 20-24), tam będzie można obejrzeć wystawę stałą: Region Świętokrzyski - Człowiek i Środowisko oraz Świętokrzyską Galerię Sztuki Współczesnej Zachęta.

Zwiedzających zaprasza także Muzeum Zabawek, w którym dzień wcześniej zostanie otwarta wystawa drewnianych zabawek Jana Puka. Muzeum Wsi Kieleckiej (dworek Laszczyków) proponuje zwiedzania także nowej wystawy ceramiki państwa Jarmołowiczów. Swoje podwoje otworzą również galeria BWA przy ul. Leśnej i galeria fotografików przy Plantach.
Dziś Noc Muzeów w całym kraju, nawet u nas, ale coś nigdzie o tym nie słychać... Pomijam fakt, że zbyt wiele miejsc nie będzie w Kielcach otwartych, ale dlaczego się tego co jest nie promuje? Dlaczego nie ma nic na stronach Urzędu Miasta? Nie mówią o tym media - jedynie w Echu była wczoraj jakaś krótka wzmianka, no i na Wici.info.

Promocja u nas leży i kwiczy. Nikt nawet nie wpadł na pomysł, żeby zrobić plakaty? O innych atrakcjach jak np. w Warszawie, Łodzi nie wspomnę. Nawet do radomskiej Nocy Muzeów jest link na stronie głównej gazeta.pl, a Kielce...?

Ech...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11635
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 maja 2007, o 13:49

http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=4095

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35254,4138748.html

PS. Nie wiem czy u nas popularniejsza nie stala sie Biala Noc w ramas Swieta Kielc, stad slabsza promocja ENM. W zestawieniu z innymi, wiekszymi miastami nie wypadamy najlepiej, ale czerwcowej nocy na pewno nie mozemy sie wstydzic.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 19 maja 2007, o 14:01

Chyba ktoś mnie posłuchał i na stronie głównej Gazeta.pl pojawił się odnośnik do kieleckiej "Nocy" ;)

Jest też informacja na stronie Muzeum Narodowego: http://muzeumkielce.net/aktualne/wf.html (swoją drogą mogliby sobie zrobić nową stronę internetową bo wstyd - mozna sie zgłaszac do mnie ;))


No ale nadal jest pewien niedosyt, że takie rzeczy się tak słabo promuje. Mamy piękny majowy weekend, wielu gości z innych regionów kraju (jeszcze więcej mogłoby przyjechać gdyby wiedzieli, że warto), rano można zwiedzić stadion Korony w ramach "Majówki z Koroną", wieczorem "Noc muzeów" i ludzie wyjechaliby stąd zadowoleni :)

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 16 maja 2011, o 22:00

Noc muzeów w Kielcach 2011:

Z ciekawości rodzice chcieli wybrać się do muzeum diecezjalnego. Zamknięte. Pytają dlaczego? Odpowiedź: - no, bo musielibyśmy wpuszczać za darmo.
<klawy tekścik w tym miejscu>

ODPOWIEDZ