Juwenalia

Ważne wydarzenia z całego regionu.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

reed
Posty: 82
Rejestracja: 30 listopada 2006, o 15:28
Lokalizacja: Kielce

Juwenalia

Post autor: reed » 14 maja 2007, o 22:18

Plan juwenaliów 2007

16 maja (środa)
godz. 17 - Pokaz filmowy "Zrób swój film" (klub studencki Wspak)
godz. 20 - dyskoteka w klubie Mefisto

17 maja (czwartek)
godz. 11 - korowód studencki wyruszy z miasteczka PŚ
godz. 17 - koncert One Way, konkurs na najbardziej zielonego studenta, konkurs rzutu młotkiem w monitor, grill (siedziba WSU przy ul. Wesołej)
godz. 18 - koncert zespołów: Łzy i Oddział Zamknięty, (hala ul. Żytnia). Bilety po 8 zł, po okazaniu legitymacji studenckiej, kupić można w Studenckim Centrum Kultury, DS "Asystent", pok. 7, oraz w Samorządzie Studenckim PŚK, pok. 114C: rezerwacja pod nr, tel. 502671515
godz. 19 - dyskoteka (SK "Wspak")
godz. 20 - dyskoteka (klub Klinika)

18 maja (piątek)
- rozgrywki sportowe
godz. 18 - koncert zespołów Skankan i Big Cyc (hala, ul. Żytnia). Bilety po 5 zł, po okazaniu legitymacji studenckiej
godz. 20 - Juwenaliowa Noc Grozy (Kinoplex), bilety: 15 zł dla studentów, 22 zł - pozostali (w cenie biletu kawa i pizza)

19 maja (sobota)
godz. 19 - koncert zespołów KSU, Dżin Dżin, WKG, Menomimi (SK Wspak), bilety:: 5 zł dla studentów
godz. 20 - dyskoteka kieleckich uczelni (klub Klinika)

20 maja (niedziela)
godz. 19 - koncert finałowy "Prezydent studentom", wystąpią Bracia Cugowscy i Indios Bravos (amfiteatr na Kadzielni). Bilety studenci i uczniowie w cenie - 5 zł, pozostali - 10 zł, kupić można w Pałacyk Zielińskiego przy ul. Zamkowej, Orbisie, saloniku Kolportera ul.Czarnowskiej i w sklepie Fan.

W ramach juwenaliów na terenia miasteczka akademickiego PŚk przy al. Tysiąclecia PP od godz. 10 odbywać się będą imprezy sportowe; piłka nożna (wtorek-niedziela), tenis ziemny (piątek-sobota), siatkówka (piątek-sobota), rajd rowerowy (czwartek), koszykówka (piątek-sobota).

Informacje ze strony www.wici.info

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 16 maja 2007, o 15:54

Trochę słabo zaczynają się te Juwenalia bo i oprócz tego, że nie ma „plenerówek” to i pogoda nie jest przychylna...

No ale jak to się zwykło mawiać:"Kto nie pije w Juwenalia tego kijem w genitalia" :D

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 16 maja 2007, o 17:26

Mówiąć plenerówki miałem na myśli koncerty na dworzu. Nie ma pogody to wiadomo, że ludzi nie ma na kocach sam też w akademiku jakoś postaram sie "przebiedować" ;)

reed
Posty: 82
Rejestracja: 30 listopada 2006, o 15:28
Lokalizacja: Kielce

Post autor: reed » 17 maja 2007, o 21:19

Ale wam zazdroszcze :(. Ja niestety w tym roku nie pobaluje na juwenaliach, bo uwidziało mi się przekładanie sesji na wcześniejszy termin. No ale coś koszem czegoś :). Na pocieszenie pozostają mi wspomnienia z ubiegłorocznych juwenali. Działo się!

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 10 kwietnia 2008, o 10:45

Wie ktoś może jak mają wyglądać tegoroczne Juwenalia (co? gdzie? kiedy?)

Sam nie wiem nic ponadto co napisała Gazeta Wyborcza w lutym:

Obrazek

Juwenalia wracają w plener

W tym roku w Kielcach najprawdopodobniej impreza odbędzie się przy ul. Świętokrzyskiej, na placu między dwoma wydziałami Akademii Świętokrzyskiej.

Tegoroczne juwenalia otworzy w czwartek 8 maja tradycyjny korowód wszystkich studentów. Imprezy potrwają cztery dni, do niedzieli. Studenci będą się bawić przy ul. Świętokrzyskiej, między budynkami Wydziałów Matematyczno-Przyrodniczego oraz Zarządzania i Administracji Akademii Świętokrzyskiej.

- Teren będzie w pełni ogrodzony, a o bezpieczeństwo wszystkich zadba ochrona. Na pewno nikt nie wniesie szklanych butelek czy niebezpiecznych narzędzi - zapewnia Piotr Sabat, wiceprzewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego AŚ.

O szczegółowym programie juwenaliów rozmawiają na razie wszystkie kieleckie uczelnie. Na razie nie wiadomo, kto zagra główny, niedzielny koncert na Kadzielni. Trwają negocjacje z zespołami T.Love i Feel. W najbliższych dniach przedstawiciele uczelnianych samorządów mają rozmawiać na ten temat z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim.

Po roku przerwy juwenalia znów odbędą się w plenerze. Ubiegłoroczne imprezy zorganizowano w kieleckich klubach. Władze politechniki nie zgodziły się wtedy, by studenci bawili się na terenie ich miasteczka. Podczas juwenaliów w 2006 r., które odbywały się obok akademików przy ul. Tysiąclecia, pijani studenci i pseudokibice obrzucili butelkami strażaków, którzy przyjechali gasić pożar.

- Od kilku lat zastanawialiśmy się, w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo uczestników imprez. Nasze miasteczko jest terenem otwartym, jakakolwiek kontrola i ochrona nie byłaby aż tak skuteczna. Juwenalia zorganizowane przy ul. Świętokrzyskiej będą lepszym rozwiązaniem - tłumaczy Krzysztof Hałka ze Studenckiego Centrum Kultury PŚk.

Angelina Kosiek

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 10 kwietnia 2008, o 10:51

11 maja na Kadzielni zagra DŻEM. Ostatnio na ich koncercie byłem w Mefisto. Jestem pewien, że warto będzie się wybrać :)
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 21 kwietnia 2008, o 11:44

Dżem i Feel na Juwenaliach

Tegoroczne Święto Studentów, które rozpocznie się 8 maja, obfitować będzie w gwiazdy polskiej sceny muzycznej.


Już niedługo zgodnie ze studencką tradycją wykąpiemy się w fontannie na rynku (Archiwum)

Przed kieleckimi żakami wystąpią między innymi Feel, Dżem i Elektryczne Gitary.
W tym roku formuła Juwenaliów wróciła do tej sprzed dwóch lat. Będą liczne imprezy i koncerty na świeżym powietrzu. Juwenalia zaczną się od kolorowego korowodu sprzed akademików Politechniki Świętokrzyskiej.

Studenci przemaszerują ulicami na plac Konstytucji pod Urząd Miasta, gdzie prezydent Kielc przekaże studentom klucze do miasta. - Będą szczudlarze, połykacze ognia i muzyka, jednym słowem głośny i kolorowy pochód - opowiada Radosław Mąkola z Samorządu studenckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Miejscem tegorocznych imprez będzie teren przy wydziale Matematyczno - Przyrodniczym UJK przy ulicy Świętokrzyskiej.

- Dla większego bezpieczeństwa osób bawiących się postanowiliśmy ogrodzić teren - mówi Piotr Sabat z Samorządu Studenckiego UJK. Wbrew wcześniejszym nieoficjalnym i jak się okazało nieprawdziwym informacjom, wstęp na teren Juwenaliów mają mieć wszyscy, nie tylko studenci.

- Możemy przyprowadzić znajomych, rodzeństwo a nawet rodziców, jak kto woli - zachęca Radosław Mąkala.
W tym roku wprowadzono jednak kilka restrykcji, w porównaniu do poprzednich lat. Na terenie zabaw będzie obowiązywał zakaz wnoszenia własnych grilli. - Wynika to ze względów bezpieczeństwa. Własne grille powodują bałagan i zagrożenia, którego chcemy uniknąć - mówi Ryszard Biskup, rzecznik prasowy UJK. Zamiast tego będzie można kupić grillowane kiełbaski i inne przekąski w specjalnie przygotowanych stoiskach, a także napić się najpopularniejszego napoju studentów. - Aktualnie negocjujemy ceny, ponieważ chcemy, aby nie były one wygórowane, i ale w sam raz na studencką kieszeń - tłumaczy Piotr Sabat.Do nowych atrakcji można zaliczyć rodeo na mechanicznym byku, dmuchane zjeżdżalnie czy trampoliny.
W czwartek studentów rozkręcać będą zespoły Fliper, Ankh i Kebab, a punktem kulminacyjnym imprezy będzie koncert bardzo popularnej ostatnio grupy Feel. Z kolei w piątek gwiazdą wieczoru będą Elektryczne Gitary, a ich support to Rama i Bruno Schulz. W sobotę impreza przenosi się do centrum miasta, na plac artystów lub do miejskiego parku.

Atrakcje zaplanowane na ten dzień to min. występy kabaretów: KSM, Filip z Konopi, a także pokaz filmów amatorskich. Swoje prace zaprezentują studenci wydziału artystycznego UJK, co również jest nowością ale ma szanse się przyjąć. - Mam nadzieję, że ta formuła wpisze się na stałe w program Juwenaliów. Mało kto ma świadomość, że w Kielcach studiuje 60 tysięcy młodych ludzi. Można to wykorzystać do promocji nie tylko uczelni ale i samego miasta - mówi Ryszard Biskup.

W niedzielę tradycyjnie odbędzie się koncert finałowy pod patronatem Prezydenta Kielc. W amfiteatrze na Kadzielni zagości legenda polskiej sceny muzycznej, grupa Dżem. Trwają negocjacje w kwestii występu drugiego zespołu, którego nazwy organizatorzy na razie nie zdradzają.


Po incydentach sprzed dwóch lat, studenci ponownie otrzymali kredyt zaufania na organizację imprez w plenerze. - Wierzę w ludzi, którzy organizują Juwenalia, to są dorośli ludzie i na pewno potrafią uczyć się na własnych błędach - kończy Ryszard Biskup. W interesie studentów będzie więc zabawa w granicach rozsądku, tak aby forma Juwenaliów nie uległa zmianie.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /971706579

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Juwenalia

Post autor: Tomek » 1 kwietnia 2014, o 08:19

Juwenalia 2014: Lemon i Manchester w Amfiteatrze Kadzielnia

Szczegóły imprezy:
Na tegorocznych Juwenaliach będzie się działo. Odwiedzą nas cztery zespoły Lemon, Manchester, TSA i Red Bridge. Studenci odliczają już dni do 12 maja.


Jak co roku studenci wyczekują swojego majowego święta. Znane są już szczegóły tegorocznej imprezy. Święto żaków rozpocznie się w czwartek 12 maja i potrwa trzy dni. W pierwszy z nich odbędzie się studencki korowód, po którym prezydent przekaże studentom klucze do miasta.

W piątek, 16 maja odbędą się koncerty znanych wykonawców, zespołów Lemon i Menchester. Lemon to zespół znany z popularnego programu muzycznego Must Be the Music. Przypomnijmy, że grupa zwyciężyła trzecia edycję tego programu. Obecnie słyną z takich hitów jak „Będę z Tobą", „Nice„ czy „Napraw„. Wokalista Igor Herbut wydał solowy utwór „Wkręceni" – Nie ufaj mi", będący soundtrackiem filmu „Wkręceni".

Zespół Manchester znany jest z takich utworów jak: „Lawendowy" czy „Dziewczyna gangstera". Manchester powstał 18 marca 2006 w Toruniu. Na początku swojej kariery muzycznej wystąpili na największych imprezach rockowych w Polsce: w Jarocinie i Węgorzewie. W 2008 roku wygrali na festiwalu TOPtrendy, gdzie wykonali utwór „Dziewczyna gangstera". Rok później wygrali Bursztynowego Słowika w Sopocie, wykonując piosenkę „Tajemnica". Grają muzykę pop z domieszką punk rocka. Zespół założony został przez: Maćka Tachera (wokal, klawisze, gitara akustyczna), Sławka Załeńskiego (gitara), Darka Załeńskiego (gitara), Radka Kazmierkiewicza (bas) oraz Karola Ułanowskiego (perkusja).
Bilety w cenie: przedsprzedaż 10 złotych (studenci), 20 złotych (pozostali), w dniu koncertu 30 złotych - dla wszystkich. Bilety do nabycia od 1 kwietnia w klubie "Pod Krechą"- Al. 1000-lecia P.P.

Zapytani, czy chętnie wracają do świętokrzyskiego, odpowiadają. - Jeśli chodzi o nas, to moglibyśmy grać w Świętokrzyskim codziennie, jeśli tylko Świętokrzyskie byłoby na to gotowe. – mówi Maciek Tacher. - Zalakowaną kopertę z utworami otworzymy dopiero na scenie. Podejrzewamy jednak, że znajdą się tam piosenki, które zawsze gramy, na przykład "Man-United", "Ty znowu chcesz się kochać", Lubię twoje włosy", czy "Autostrady kłamstw". – dodał lider zespołu Manchester.

W niedzielę, 18 maja na scenie Kadzielni wystąpi zespół Red Bridge, założony w 2006 w Końskich. W skład zespołu wchodzą: Maciej Boguta, Mateusz Salata, Konrad Kamizela, Rafał Romańczuk i Marcin Podusiński. Wykonują muzykę hard-rockową. Zespół grał u boku takich artystów jak: Dżem, Doda, Bracia, Kukiza i Piersi, Kultu, IRY czy Feel'a. W 2009 roku na III Festiwalu Bluesowo-Rockowym imienia Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim, zespół został nagrodzony za najciekawsze wykonanie utworu z repertuaru Miry Kubasińskiej. Zagra także TSA. To polski zespół heavy metalowy z Opola. To formacja, która największą popularnością cieszyła się w latach osiemdziesiątych. W 1981 TSA wygrało festiwal w Jarocinie. Ich piosenki zajmowały najwyższe miejsca na kultowej Liście Przebojów Programu Trzeciego. Obecnie wokalista grupy Marek Piekarczyk, jest jednym z jurorów kultowego programu telewizyjnej Dwójki The Voice of Poland.

Co na temat tegorocznych juwenaliów sądzą sami studenci? - Jestem wielką fanką zespołów Lemon i Menchester, więc bardzo się cieszę, że to oni zagrają. Z pewnością wybiorę się na pochód, więc czas rozejrzeć się za jakimś przebraniem. Mam nadzieję, że pogoda także dopisze! – mówi Patrycja, studentka UJK.

Od pierwszego kwietnia w klubie „Pod Krechą" przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego można nabyć bilety w cenie: przedsprzedaż 10 złotych (studenci), 20 złotych (pozostali), w dniu koncertu 30 złotych – dla wszystkich. W klubie można tez kupować bilety na finał XIV Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich „KOKS 2014". Odbędzie się on 14 maja o godzinie 18 w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej. Gwiazdą Finału będzie Cezary Pazura, a jego występ poprzedzą cztery kabarety - laureaci eliminacji, które odbędą się w dniach 26 marca, 9 kwietnia o godzinie 19 w Klubie „Pod Krechą". Na eliminacje wstęp wolny. Bilety na finał w cenie: 10 złotych (studenci) i 20 złotych (pozostali) do nabycia w Klubie „Pod Krechą". Liczba miejsc ograniczona.

Anna ZARZYCKA, Dorota ZIĘBA

źródło: http://www.strefaimprez.pl/kielce/juwen ... nia-197470

agromek
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2014, o 17:23

Re: Juwenalia

Post autor: agromek » 16 maja 2014, o 17:34

Manchester to jeden z moich ulubienszych :)

ODPOWIEDZ