Rowerem i pieszo po Górach Świętokrzyskich

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Tomasso

Rowerem i pieszo po Górach Świętokrzyskich

Post autor: Tomasso » 2 lutego 2006, o 18:17

Strona prywatna poświęcona turystyce w naszej okolicy.

Tomasso

Post autor: Tomasso » 2 lutego 2006, o 18:18

....no tak, nie podałem adresu :)
www.zrowerem.prv.pl

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 17 marca 2006, o 23:34

Ciekawa stronka, jak zrobi sie cieplej mozna wyruszyć na rajd jakis. Moze nawet na rajd Forumowiczow :D ;)

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 18 marca 2006, o 07:29

JOPAS pisze: Moze nawet na rajd Forumowiczow :D ;)
Ale ja przepiłem rower :?

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 18 marca 2006, o 21:07

JOPAS pisze:Ciekawa stronka, jak zrobi sie cieplej mozna wyruszyć na rajd jakis. Moze nawet na rajd Forumowiczow :D ;)
pod warunkiem, z ezrobo sietroszke cieplej :)
cochi

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

w imieniu deptających szlaki butami...

Post autor: maju » 23 kwietnia 2006, o 19:06

W tym roku po raz pierwszy chodziłem naszymi Górami zimą, po prostu przepieknie... dzisiaj na Łysicy, takiniedzielny spacerek, polecam...obiad w Jodełce(dawne schronisko PTTK) Diabelskie Cygaro czyli kotlet po szwajcarsku sie to chyba nazywa nawet nawet, i dobry lany Okocim mają :wink:

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 16 stycznia 2008, o 22:12

Pojawiła się fajna nowa stronka ze szlakami rowerowymi w naszym województwie - "BIKE-owe Świętokrzyskie". Bardzo polecam. Adres strony internetowej to: http://www.sejmik.kielce.pl/sw/

Zamieszczam też artykuł dotyczący otwarcia tej strony internetowej.

Kliknij na trasę zanim wsiądziesz na rower

Nowoczesną, interaktywną stronę internetową z rowerowymi szlakami turystycznymi w regionie przygotował urząd marszałkowski. Trasę można zaplanować na monitorze, a już niedługo wrzucić do telefonu komórkowego lub palmtopa i zabrać na wycieczkę.

Połączenie siły mięśni z nowoczesnością - to recepta na doskonale zaplanowaną aktywną rozrywkę. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki uruchomił właśnie stronę „BIKE-owe Świętokrzyskie” przeznaczoną dla turystów na dwóch kółkach. Na stronie znajdziemy dziewięć tras: Doliną Krasnej, Dookoła Starachowic, Doliną Koprzywianki, Śladami Zabytków Techniki Doliny Kamiennej, Przez Góry Świętokrzyskie, Szlak Architektury Obronnej, Szlak im. Witolda Gombrowicza, „Duża pętla” gm. Bieliny, Do Podzamcza Piekoszowskiego. Każda trasa jest interaktywna - można sobie kliknąć na jeden z kilku punktów i otwiera się od razu jego opis. Przy mapce automatycznie widzimy galerię zdjęć, ale klikając obok, można zobaczyć profil trasy z jej całkowitą długością i wysokością wzniesień na poszczególnych odcinkach.

W końcu klikając na symbol graficzny, jesteśmy odsyłani do legendy i wiadomo, że w danym miejscu jest np. restauracja czy jaskinia.

Wszystko to można drukować w wygodnym formacie. A lada moment ma zostać uruchomiona możliwość skopiowania informacji do urządzeń przenośnych, obsługujących format FlashLite 1. Są to np. telefony komórkowe Nokia nr E65, E60, E50, 8600, 6234. Wtedy rowerzysta może się w każdej chwili zatrzymać na trasie i na ekranie telefonu sprawdzić potrzebne mu informacje. A jeśli ktoś ma np. palmtop z łącznością z internetem, może to już zrobić dzisiaj, łącząc się z witryną "BIKE-owego Świętokrzyskiego".

Dodatkowo jest opis 21 znakowanych szlaków rowerowych w całym województwie. W informacjach ogólnych znajdziemy linki do stron internetowych związanych z rowerami i do stron turystycznych oraz adresy i telefony sklepów rowerowych i punktów napraw rowerów.

Brakuje może tylko jakiejś wyszukiwarki słów kluczowych. Niestety, kilka tras się nie zapętla, więc jeśli dowieziemy rower samochodem, potrzebujemy dodatkowego kierowcy, ewentualnie musimy wrócić tą samą drogą lub pętlę dokończyć na własną rękę...

Jak zapewnia Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu promocji, edukacji, kultury, sportu i turystyki ŚUM, strona będzie aktualizowana i uzupełniana o nowe trasy. - To jest przyszłość promocji. Wydawnictwa papierowe oczywiście są potrzebne, ale zakładając, że uczestnikami aktywnej turystyki są ludzie młodzi, dla nich internet jest narzędziem pierwszej potrzeby. Jestem zachwycony efektem, widać, że zrobiła to profesjonalna firma - mówi Kowalczyk.

To nie wszystko - na stronie urzędu marszałkowskiego można również obejrzeć i ściągnąć w formacie PDF cały 80-stronicowy informator pod tym samym tytułem, który został wydany w wersji papierowej.

Stronę sporządziła firma wydawnicza Bezdroża z Krakowa.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4840941.html
Ziemowit Nowak
2008-01-16
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

mirstel
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2007, o 23:09
Lokalizacja: Kielce - moje miasto
Kontakt:

Post autor: mirstel » 24 stycznia 2008, o 11:15

seba_ck pisze: To nie wszystko - na stronie urzędu marszałkowskiego można również obejrzeć i ściągnąć w formacie PDF cały 80-stronicowy informator pod tym samym tytułem, który został wydany w wersji papierowej.
Dla ułatwienia podaję link do tej publikacji: http://www.sejmik.kielce.pl/temp/zdjeci ... 0rower.pdf

Dodatkowo informator "Szlaki rowerowe województwa świętokrzyskiego" ze strony Stowarzyszenie MTB Kielce http://www.mtb.kielce.pl/index.php http://www.mtb.kielce.pl/publikacje/inn ... werowe.pdf

Jeśli posiadacie inne informatory możecie umieścić linki do nich.

ODPOWIEDZ