Strona 1 z 1

Kielce w Google Earth

: 9 lutego 2008, o 17:16
autor: Tomek
Pomyślałem, że możemy bez większego wysiłku i bezpłatnie przyczynić się do promowania Kielc. Mam na myśli zdjęcia dodawane do mapy Google Earth. Mapa ta jest coraz popularniejsza na świecie i od pewnego czasu Kielce posiadają tam dobrej jakości kolorowe zdjęcie satelitarne (trochę już nie aktualne, ale zawsze). Aby dodać zdjęcie do mapy trzeba się zarejestrować na stronie www.panoramio.com (bardzo prosta i szybka rejestracja) i wysłać zdjęcie (przy wysyłaniu ustala się lokalizacje na mapie). Jakiś czas trwa weryfikacja fotek ze stronki i później zdjęcia pojawiają się na mapie Google Earth (podobno trwa to około miesiąca).

Na forum jest kilka osób, które robią dobre zdjęcia (cm, RZ, Autor, Oskar, Grzesiek i inni) i chyba warto to wykorzystać. Związku z tym, że te fotografie będą naszą wizytówką w świecie można powiedzieć, ważne aby były to ładne fotografie (typ: pocztówkowo - albumowe :) ). Trzeba się pochwalić najładniejszymi budynkami, ulicami itd. Nie mogą to być zdjęcia "przypadkowe" i "na szybko". Powinny być wg mnie ciekawe kadry i tylko zdjęcia robione przy dobrym oświetleniu.

W tej chwili jest dużo pustych miejsc na mapie i marzy mi się aby zostały gęsto zapełnione niebieskimi punkcikami :) Założyłem sam swój profil, ale nie mam aparatu i dodałem tylko kilka zdjęć jakie zrobiłem przypadkowo nie swoim sprzętem.

Osoby chętne do wzięcia udziały w tej akcji, dowiedzą się prawie wszystkiego czytając POMOC

Bezpłatną wersję do instalacji programu GoogleEarth można pobrać TUTAJ

: 9 lutego 2008, o 23:43
autor: Autor
Jesli jakies zdjecie mojego autorstwa sie przyda, to prosze korzystac, bo ja sam, to moge miec problemy z systematycznoscia i rozpoczeciem korzystania.

: 20 lutego 2008, o 22:09
autor: MAŁY
Google Maps: Kielce widać już jak na dłoni
Serwis internetowy Google Maps poprawił rozdzielczość satelitarnego zdjęcia Kielc - to dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że zdjęcie jest dość stare.
"Co jakiś czas sprawdzam, jak wygląda zdjęcie satelitarne Kielc [w serwisie Google Maps - przyp. red.]. Do niedawna była to zielono-brązowa plama, ale dziś zauważyłem zmianę. Zdjęcie można powiększyć do tego stopnia, że rozpoznawalne są ulice, a nawet pojedyncze samochody i drzewa" - pisze w liście do naszej redakcji kielczanin Jarosław Gałkiewicz.

Rzeczywiście, obraz robi wrażenie. Każdy rozpozna na nim swój dom, a nawet rosnące na podwórku drzewo. Widać samochody, śmietniki, wzór kwietników w ogrodzie włoskim pałacu biskupiego.

Niestety, zdjęcie jest dość stare. O wieku zdjęcia łatwo się zorientować, kierując kursor na nowy stadion piłkarski. Widać dopiero jego fundamenty. Stąd wniosek, że zrobiono je wiosną 2005 roku.

Zapytaliśmy biuro prasowe Google.com, czy zdjęcie satelitarne Kielc zostanie uaktualnione.

- Obrazy w naszej bazie danych odświeżane są w okresach od kilku miesięcy do trzech lat. Obecnie naszym celem jest ograniczenie tego czasu do maksymalnie 18 miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że obraz z tego obszaru odświeżymy tak szybko, jak to tylko możliwe - odpowiedział Tope Folarin z biura prasowego Google Maps.

Mapę Kielc najłatwiej znaleźć na: http://maps.google.com/, wpisując w wyszukiwarce "Kielce" i klikając w link "satelita".

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4948056.html

: 16 stycznia 2010, o 01:06
autor: Adasiek CK
Czy może ktoś wie, jak się tworzy obiekty 3D na mapie Google Earth?
z tego co widziałem na planie Kielc jest już, pałc biskupów, bazylika, dzwonnica, kościół św Wojciecha, sąd rejonowy, dwa budynki koło strodomaszowskiej, Exbud, City Park, MCdonald przy żytniej, budynek wseia przy jagiellońskiej, KCK, Kamienica Rynek 18, Urząd miasta Kielce.

Fajnie gdyby można było stworzyć więcej... :)

: 16 stycznia 2010, o 01:08
autor: Nowak

: 16 stycznia 2010, o 01:13
autor: Adasiek CK
:wink: Dzięki :wink: :D

: 23 stycznia 2010, o 17:45
autor: sueno
Te zdjęcia są okropnie nanoszone na budynki.