Akademickie Centrum Sportowe

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 25 listopada 2006, o 19:26

Jam pisze:Kury i inne zwierzęta można też zobaczyć/usłyszeć w prawdziwym centrum miasta, mianowicie na podwórku przy ulicy Paderewskiego. :shock:

Eee, teraz to już przesadzasz. W którym miejscu?

edit: wybacz za offtopa. :D
A więc.. inwestycja na tych terenach jest dobrym pomysłem gdyż jest tam dużo miejsca, a i o grunty łatwo, więc... budować! :D

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 listopada 2006, o 19:37

Widać, poszli po rozum do głowy, bo takie dogadanie się to jedyne rozsądne rozwiązanie.
Politechnika już przeciez dawno planowała taki obiekt, a myślenie dzisiaj o dwóch, bardzo drogich w budowie i utrzymaniu basenach o rozmiarach olimpijskich w mieście wielkości Kielc, byłoby cokolwiek bez sensu (i bez szans powodzenia na dofinansowanie zewnętrzne).
A tak - miasto zapłaci mniej, PŚ przyspieszy realizację planów rozbudowy campusu, które wydawały się dość odległe, AŚ się dołoży, a i szansa na środki unijne przy takiej współpracy się zwiększa. Miejsce tez jest dobre, tylko prezydent będzie musiał się pogodzić, że jego ideę budowy basenu na Stadionie zweryfikowało życie i zdrowy rozsądek.
Tym bardziej, że zwykłym mieszkańcom bardziej zależało na aquaparku i miejmy nadzieję, że wydając mniejsze pieniądze na basen miasto bardziej będzie skłonne myśleć też o aquaparku z prawdziwego zdarzenia.

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 26 listopada 2006, o 20:45

Mnie za to "stadionowa" lokalizacja "leży". Wiekszosc obiektów skupionych w jednym miejscu + do tego lasy jest świetną bazą, która bardzo szybko może na siebie zarobic. Owszem dojazd pozostawia wiele do życzenia, a o samym parkingu nawet nie wspomne, jednak jest to jeszcze do poprawienia.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 listopada 2006, o 21:34

oskar_mks pisze:Mnie za to "stadionowa" lokalizacja "leży".
Mnie rowniez lezy, ale mysle, ze glownym powodem zmiany decyzji jest mozliwosc pozyskania dotacji z budzetu centralnego :):):)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 26 listopada 2006, o 21:56

Obrazek
Kompleks sportowo-rekreacyjny w Kielcach?

Basen olimpijski, lodowisko, strzelnica i sale do ćwiczeń gimnastycznych. Wszystko w jednym w kompleksie i do dyspozycji studentów. Jest szansa, że w ciągu kilku najbliższych lat w Kielcach powstanie Akademickie Centrum Sportowo-Rekreacyjne.

Takie informacje to promyk nadziei przede wszystkim dla władz kieleckich uczelni. Międzywydziałowe Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Świętokrzyskiej organizuje zajęcia w różnych punktach miasta. A to duże utrudnienie.

Szansa dla uczelni i szansa dla 50 tysięcy kieleckich studentów. Nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne z basenami i boiskami to doskonałe miejsce nie tylko na treningi, ale także na organizowanie ogólnopolskich zawodów. Żeby spełnić marzenia potrzeba blisko 80 mln zł. Pomoc już obiecał minister Przemysław Gosiewski.

Minister zapewnia, że postara się sięgnąć do unijnej kasy. Na razie jeszcze nie wiadomo, w której części Kielc powstanie kompleks i jak będzie wyglądał. Ale pozyskanie pieniędzy na jego budowę to już połowa sukcesu
:arrow: http://ww2.tvp.pl/1499,20061124425469.strona

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 26 listopada 2006, o 22:22

jestem ogromnym zwolennikiem(jaki i chyba każdy tutaj) budowy basenu ale zwłaszcza lodowiska tylko ta lokalizacja przy politechnice troche mnie dziwi i niepokoi.
juz dawno temu mówiono(niestety tylko mówiono) o tym że w południowej częsci Kielc ma powstac centrum sportowe które wraz z pokaźnym obszarem leśnym stworzy w mniejszym lub większym stopniu zwarty kompleks.
a tu nagle info. o budowie basenu wraz z lodowiskiem i boiskami na terenach politechniki - to wg. mnie bardzo niemądry pomysł. wiadomo że te obleśne tereny powinno sie zminic ale wg. mnie w centrum naukowo dydaktyczno laboratoryjno bóg wie jakie jeszcze. pod basen z lodowiskiem przeznaczono teren na którym obecnie jest baza mzk(czy jak to tam sie teraz nazywa) i tak powinno zostac.
oczywiście ze na terenie politechniki obowiązkowo powinny sie znaleźc standardowe budynki sportowe takie jak hala(sala gimnastyczna) i boisko trawiaste(mały stadion a właściwie stadionik) i... i tyle.
w ogóle dziwie sie ze boiska do piłki noznej nie są jakimś standardem w naszym kraju - powinno sie je wkomponowywac w każdy osiedlowy krajobraz - moze wtedy niebyłoby wstydu i jęków zawody przy każdych mistrzostwach świata(oczywiście podwarunkiem że sie do nich awansuje)
CK|PL|EU

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 30 listopada 2006, o 09:06

Wizualizacja centrum już jest:
Obrazek
Obrazek

Centrum sportu pierwsza klasa


KIELCE. Kryta pływalnia, sztuczne lodowisko, strzelnica i trzy hale sportowe powstaną na terenach Politechniki Świętokrzyskiej. Takie są pierwsze ustalenia władz miasta i kieleckich uczelni, które chcą wspólnie stworzyć Akademickie Centrum Sportowe.

Te pierwsze ustalenia są skutkiem spotkania władz miasta z rektorami dwóch państwowych uczelni wyższych. Jego inicjatorem był Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

- Już dawno zapowiadałem budowę pływalni o wymiarach olimpijskich i sztucznego lodowiska. Nie od dziś wiadomo również, że kieleckie uczelnie nie dysponują wystarczającą bazą sportową i prędzej czy później będą musiały ten fakt zmienić. Pomyślałem więc sobie, że idealnym rozwiązaniem było połączenie tych przedsięwzięć w budowę jednego, wielkiego kompleksu sportowego - opowiada Wojciech Lubawski. - W jego skład miałyby wejść dodatkowo trzy hale sportowe i strzelnica. Szacunkowy koszt inwestycji, której realizacją zajmie się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, to 80 milionów złotych. - Myślę, że cały 2007 rok zajmie przygotowanie dokumentacji technicznej, a wiosną kolejnego roku rozpoczną się prace budowlane, które powinny zakończyć się w 2009 roku - szacuje prezydent Lubawski.

Jeszcze większym optymistą jest Grzegorz Banaś, wojewoda świętokrzyski, który nie wyklucza, że robotnicy mogą wkroczyć na plac budowy już w przyszłym roku. Jest też pewien, że całkiem realne jest zdobycie pieniędzy potrzebnych do realizacji tego przedsięwzięcia. - Jeśli prezydent wywiąże się z obietnicy sfinansowania 50 procent kosztów całej inwestycji, to wkład uczelni sfinansuje skarb państwa, a resztę zdobędziemy z funduszy unijnych - wyjaśnia Grzegorz Banaś.

Inicjatywa prezydenta Lubawskiego bardzo spodobała się również władzom Akademii i Politechniki.
- To świetny pomysł i należy zrobić wszystko, by udało się go zrealizować - twierdzi Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. W podobnym tonie wypowiada się Ryszard Biskup, rzecznik prasowy Akademii Świętokrzyskiej. - Nasza uczelnia nie dysponuje obecnie praktycznie żadnymi obiektami sportowymi i musi je dzierżawić. Stworzenie akademickiego kompleksu sportowego z prawdziwego zdarzenia rozwiązałoby ten problem - podkreśla.

Szacunkowy koszt inwestycji, której realizacją zajmie się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, to 80 milionów złotych. To będzie największa inwestycja sportowa. Stadion Korony kosztował 46 mln, a pływalnia olimpijska w Ostrowcu 40 mln zł.
Szacunkowy koszt inwestycji, której realizacją zajmie się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, to 80 milionów złotych. To będzie największa inwestycja sportowa. Stadion Korony kosztował 46 mln, a pływalnia olimpijska w Ostrowcu 40 mln zł.

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 30 listopada 2006, o 14:26

Pomysł jest świetny - połączenie projektu Modlin II i budowy basenu olimpijskiego z lodowiskiem. Idealne rozwiązanie dla miasta i uczelni. Wspólna inwestycja ma wieksze szanse powodzenia i szybszą jego realizację. Za projektem przemawia również bliskość obu kieleckich uczelnii: Akademii i Politechniki. Jestem dobrej myśli co do tej inwestycji.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 30 listopada 2006, o 14:52

seba_ck pisze:Pomysł jest świetny - połączenie projektu Modlin II i budowy basenu olimpijskiego z lodowiskiem. Idealne rozwiązanie dla miasta i uczelni. Wspólna inwestycja ma wieksze szanse powodzenia i szybszą jego realizację. Za projektem przemawia również bliskość obu kieleckich uczelnii: Akademii i Politechniki. Jestem dobrej myśli co do tej inwestycji.
Szczególnie, że ten teren aż prosi się o zabudowanie.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 30 listopada 2006, o 15:01

Ładnie, ładnie - wygląda na to, że wszystko może się rozpocząć znacznie wcześniej niż się tego spodziewamy.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 30 listopada 2006, o 15:12

AR pisze:Szczególnie, że ten teren aż prosi się o zabudowanie.
no wkoncu zlikwidowali by smietnik kolo szkoly :wink: bo jak sie na to patrzy to nie wiadomo czy smiac sie czy plakac ze cos takiego jest w centrum :( no ale dobrze ze sprawa sie ruszyla ,projekt niezly,ciekawe jak wielki by byl :wink:

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 30 listopada 2006, o 16:49

Przydałoby się połączyć ten temat z tematami "Basen olimpijski" i "Sztuczne lodowisko". Proponowałbym na początek wątku przenieść posty o basenie, potem o lodowisku, a na końcu o ACS.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 30 listopada 2006, o 16:55

A ja jestem przeciw łączeniu tych tematów, tamte dotyczą Obiecywanej strategi rozwoju miasta zorientowanego na sport i lokalizacji w rejonie Pakosza niby Stadion Piłkarski,Hala wielofunkcyjna, Stadion Lekkoatletyczny, Basen i Lodowisko w jednej Lokalizacji ala druga Spała. a tu co po wyborach mamy niby dwie pieczenie przy jednym ogniu. Politechnika miała w planach centrum sportowe na swoich terenach już dosyc dawno. Wg mnie to nieporozumienie i niedotrzymywanie obietnic.
A tamte tematy można przenieść do Historia projektów Inwestycji. :!: :!: :!:

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 30 listopada 2006, o 17:33

Chyba nie tylko ja czuję się oszukany i mocno tym faktem wkurzony :roll:
100% poparcia, w tym wypadku, niestety dla Ciebie Sirek1 :twisted:

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 30 listopada 2006, o 17:41

Acha i jeszcze jedno jak MOSiR chce budować na terenach należących do Politechniki, a co później tenże MOSiR wydzierżawi studentom basen hale lodowisko za opłatą, lub ogłosi prfzetarg na dzierżawę. Coś mi tu nieładnie zalatuje :?
Akademickie Centrum Sportowe dla studentów :!: :wink:
Basen i lodowisko dla mieszkańców i sportowców :!: :wink:

ODPOWIEDZ