Strona 1 z 5

Centrum przy Kinie Moskwa - ul. Staszica

: 5 czerwca 2006, o 12:51
autor: Autor
Inwestor prywatny, projekt "Ćwiertak" Pracownia Architektury i Krajobrazu Kulturowego, realizacja: projekt na etapie uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy, jesli wszystko przebiegnie pomysle to w 2007 rozpoczecie budowy.
Obrazek Obrazek
http://www.inwestycje.kielce.pl/

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=965

: 5 czerwca 2006, o 13:36
autor: Matt
jak sie chce miec cos ladnego to sie potrafi to zrobic :D pikne :P

: 5 czerwca 2006, o 14:14
autor: AR
Mnie się średnio podoba :/
Wolałbym żeby to powstało w miejscu Ludwika.
Na pewno będzie jeszcze brzydsze po wybudowaniu...

: 5 czerwca 2006, o 15:48
autor: tom
To przejście powinno być otwarte dla wszystkich, żeby można było przejść ze Staszica do skweru i Sienkiewicza. Dziwne, że ten dach w kształcie rozety nie jest widoczny z poziomu ulicy.
Ogólnie ciekawy projekt, dużo będzie zależało od wykończeń.

biedni właściciele stunningowanych aut...

: 5 czerwca 2006, o 20:51
autor: maju
...gdzie te biedne żuczki będą parkować jak im sie parking szklanym domem zabuduje, jak to będzie wyglądać ,że nie podjadą swą wspaniała maszyną pod samo Kieleckie Centrum Kultury Wysokiej Mefisto...
:) Budynek sam w sobe jak dla mnie ok...zgadzam sie z przedmówcą, że dla dobra ul.Stasica przydałoby sie coś takiego wybudować na miejscu Ludwika, z korytarzem konczącym sie wyjściem na ul.Planty...mogłoby to być nawet tak w jednej linii...taki jeden pasaż od skweru aż do Silnicy

: 5 czerwca 2006, o 22:53
autor: Autor
fakt, ze lepiej byloby gdyby przejscie bylo na wylot, jesli chodzi o parking to moze podziemny bedzie?

: 5 czerwca 2006, o 22:54
autor: _koubah
wg. mnie kolejny badziew autorstwa tej pracowni. najgorsze to ze powstanie to w centrum miasta. jestem pelen obaw o wyglad Kielc za 10 lat. :(

: 5 czerwca 2006, o 22:55
autor: Autor
Mnie sie srodek bardzo podoba. Rozwiazanie w porzadku...z zewnatrz :) no juz wspominalem.

: 6 czerwca 2006, o 08:28
autor: madax6
w środku całkiem fajne, ale obawiam się że jak dojdzie do realizacji to będzie jak zawsze czyli na końcu okaże się ze to wygląda zupełnie inaczej, a wykończenie i użyte materiały pozostawiają dużo do życzenia. przychylam się do opinii że najwyższy czas coś zrobić z Ludwikiem

: 6 czerwca 2006, o 11:06
autor: eM
Moim skromnym zdaniem Staszica winna być wyłączona z ruchu, co z atrakcja siedzieć u Banatkiewicza i wdychać spaliny. Jest teren po byłym miasteczku ruchu drogowego, chyba już miasta, tam wybudować piętrowy parking, a od skrzyżowania zamknąć dla ruchu i robi się nam ciąg spacerowy, który przy odpowiednim zagospdoarowaniu może się skończyć na Kadzielni.
A projekt podoba mi się, obawiam się jednak, że nową świecką tradycją naszego grodu rzeczywistość może nie oddawać wizualizacji :?

: 6 czerwca 2006, o 11:17
autor: cochi
sluchajcie skoro ma to byc kolo Moskwy, to moze polaczyc zmoskwa to centrum, przy okazji przebudowac moskwę i bedzie wreszcie mogla konurowac z Kinoplexem?

: 6 czerwca 2006, o 11:28
autor: AR
Marc pisze: (...) co za atrakcja siedzieć u Banatkiewicza i wdychać spaliny. :?
Narazie żadna atrakcja bo Banatkiewcza zrównali z ziemią :)
Może będzie jakiś nowy Banatkiewicz w tym miejscu, idąc za ciosem nowo projektowanej "pieknej" architektury ul. Staszica, np. w kształcie ogromnego pączka ;)

: 6 czerwca 2006, o 17:49
autor: Oskar
Banatkiewicz jest w miejscy Snac Baru tyle ze nie ma gdzie usiasc :P

: 6 czerwca 2006, o 20:00
autor: maark
Wydaje mi się że kopuła będzie łączyła budynek z kinem, a jeżeli dadzą ładne wykończenia może powstać całkiem ciekawy obiekt.

: 6 czerwca 2006, o 20:09
autor: tom
maark pisze:Wydaje mi się że kopuła będzie łączyła budynek z kinem, a jeżeli dadzą ładne wykończenia może powstać całkiem ciekawy obiekt.
Owszem, będzie - to widać na wizualizacji. Pewnie powstaną tam kawiarnie i sklepy. Powstanie ciekawe przejście miedzy Staszica a skwerem i między Sienkiewicza a parkiem.