Centrum przy Kinie Moskwa - ul. Staszica

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 27 września 2006, o 19:01

Przejście to fajny pomysł, ale zgadzam się, że budynek będzie wyglądął gorzej w rzeczywistości :?

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 23 stycznia 2007, o 18:26

Kolejne na przyszłość, niedaleką :?:

Obrazek

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 23 stycznia 2007, o 21:08

Oskar pisze:Kolejne na przyszłość, niedaleką :?:
ta juz chyba niestety bedzie dalsza bo nic nie slychac o tej inwestycji :(

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 13 października 2007, o 17:06

Myślę, że warto "odgrzebać" ten temat. Czy ktoś z forumowiczów wie jak się ma pomysł budowy tego budynku? Może jest jeszcze szansa, żeby powstał? Tak sobie myślę, jakby nad ulicą Staszica powstał łącznik pomiędzy tym centrum a nową "Winnicą"? :-)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 14 października 2007, o 09:36

Je nie bede plakal jesli ta inwestycja nie zostanie zrealizowana.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 14 października 2007, o 13:48

Przecież nie musi to być koniecznie ten projekt, ale budynek kina Moskwa nie prezentuje się zbyt okazale, nie mówiąc już o odstraszającym parkingu, na którym miałby stanąc ten obiekt, więc dobrze by było gdyby tam powstało "cokolwiek" w najbliższej przyszłości...

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 lutego 2010, o 11:31

MAŁY pisze:Kontrowersyjna zabudowa parkingu na ul. Staszica

Ażurową kawiarnię chcę wybudować na parkingu przy kinie Moskwa właściciel terenu. - To moja działka, a od lat nic nie mogę tam zrobić. Teraz miasto będzie musiało podjąć jakąś decyzje - argumentuje

To nie pierwsza przymiarka właściciela terenu do wykorzystania parkingu przylegającego do kina i ul. Staszica w Kielcach. W 2005 roku wniosek złożył w ratuszu wniosek warunków zabudowy dla tego terenu. Pojawiła się nawet wizualizacja trzykondygnacyjnego budynku usługowo-handlowego . Ale do budowy nie doszło. Jednym z powodów była negatywna opinia konserwatora zabytków. - Na wniosek inwestora postępowanie zawieszono. Ale 28 stycznia wpłynął wniosek o jego wznowienie i zmianę w części dotyczącej funkcji. Tym razem miałaby tam powstać kawiarnia - mówi Andrzej Kędra, dyrektor wydziału architektury i urbanistyki kieleckiego ratusza. Dodaje, że decyzja będzie gotowa w ciągu dwóch miesięcy.

Do wniosku dołączono koncepcję, z której wynika, że na parkingu miałby powstać dwukondygnacyjna, ażurowa konstrukcja bez piwnicy. Ściany kawiarni byłyby w całości przeszklone.

- To tylko koncepcja. Możliwe są jej zmiany, dopracowanie. Podobne rozwiązanie widziałem w Austrii i tam takie konstrukcje wyglądały bardzo elegancko - podkreśla właściciel nieruchomości, który chcę zostać anonimowy.

Nie ukrywa, że wniosek, dotyczący budowy kawiarni miał zmotywować władze Kielc do działania.

- Straciłem już cierpliwość. Miejsce jest atrakcyjne, a cała działka, nie tylko parking, ma 900 metrów kwadratowych. Ale na moim terenie są schody do kina oraz te prowadzące w kierunku wzgórza Zamkowego i w tej sytuacji niewiele mogę zrobić chciałbym żeby sytuacja się wreszcie wyklarowała - mówi mężczyzna.

Wylicza, że już kilka lat temu próbował się dogadać w sprawie wspólnej inwestycji z Apollo Film czyli właścicielem kina Moskwa.

- Nie udało się, a w międzyczasie kino kupiło miasto. Potem usłyszałem, że proponowany przeze mnie budynek jest za wysoki i zasłania widok. Więc teraz zaproponowałem niższy obiekt i czekam na decyzję urzędników - mówi właściciel nieruchomości.

Jaka ona będzie, na razie nie wiadomo. - Analizujemy dokumenty - twierdzi Kędra.

Ale przypomina, że część tej działki leży w granicach Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. - W związku z tym na terenie który jest mniej niż 100 metrów do rzeki nie mogą powstawać nowe budowle. Część tej działki prawdopodobnie podlega tym ograniczeniom - przypuszcza dyrektor.

Zabudowaniu działki przeciwny jest konserwator zabytków. - Wschodnia pierzeja ul. Staszica jest logicznie zakończona budynkiem kina Moskwa. Wybudowanie kolejnego obiektu skutecznie zasłoni widok na wzgórze Zamkowe, a do tego nie powinno dojść - argumentuje Janusz Cedro, wojewódzki konserwator zabytków.

Właściciel nieruchomości wie, że uzyskanie pozwolenia na budowę nie będzie łatwe. - Miejsce jest atrakcyjne i w interesie miasta jest pozostawienie go nie zabudowanego. Mam nadzieję, że ktoś zechcę przynajmniej porozmawiać ze mną na ten temat, bo przecież mogę zagrodzić swój teren, tak jak to się stało na Psich Górkach, czy koło szpitala miejskiego na ul. Kościuszki - zapowiada.

Jak się okazuje, do pierwszej rozmowy już doszło. Z właścicielem tereny spotkał się Wojciech Lubawski. - W opinii architektów i konserwatora, ta działka powinna pozostać niezabudowana, ale rozumiem, że właściciel nieruchomości nie chce stracić - mówi Lubawski.

Podkreśla, że działka na zamianę musi być ekwiwalentna. - Taka propozycja ze strony przedstawiciela prywatnego właściciela nie padła, bo chciał on fragment tzw. trójkąta bermudzkiego - mówi prezydent. Jego zdaniem bardziej realne jest odkupienie nieruchomości przez miasto. - W oparciu o wycenę rzeczoznawcy i po decyzji rady. Na pewno nie pozwolę, żeby wymuszono jakąś niezgodną z prawem decyzję, ale uważam, że w tym przypadku konieczne będą dalsze rozmowy - tłumaczy Lubawski.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... szica.html
maciej pisze:Obrazek
Adasiek CK pisze:WTF!? jakoś mi to tam nie pasuje...
Boss pisze:masakra :!:
to już poprzedni projekt był lepszy chociaż mówiąc delikatnie za rewelacyjny też nie był.
Autor pisze:Projekt nie bedzie realizowany, a jego obecnosc ma na celu przyspieszenie decyzji wladz zakupu dzialki.
michal_ck pisze:I dobrze, niech miasto kupi tą działkę lub zaproponuje inną.

ODPOWIEDZ