Centrum przy Kinie Moskwa - ul. Staszica

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

mieszkaniec

wrrr

Post autor: mieszkaniec » 18 czerwca 2006, o 11:03

Ja mieszkam na ul. Staszica i z roku na rok jest coraz gorzej.

1 - pelno ludzi parkuje na obu chodnikach
2 - pelno ludzi pcha sie na te ulice w weekendy i popoludnia pozostalych dni
3 - zapchana ulica, na ktorej mieszkam okazuje sie bardzo nieprzyjazna w dotarciu do domu
4 - powinni jakis limit wprowadzic na te samochody, najlepiej "tylko dla mieszkanców" jak w Krakowie.

Zastanowcie jak byscie sie czuli jak jestescie pod domem zaraz po pracy i nie mozecie samochodu nigdzie zostawic?

Ostatnia wizualizacja "tego czegos ze szkla" bardzo mi sie nie podoba, bo wogole nie pasuje do mojej ulicy, tu powinny stać kamienice i to nie wysokie, bo to centrum Kielc z zamkiem po środku, a nie New York.

_koubah

Post autor: _koubah » 18 czerwca 2006, o 11:15

drogi Mieszkancu ulicy staszica.
Ulica Staszica to Centrum Miasta, wiec ze tam jest ruch i parkuja samochody to normalne, bo jak nie tam to w Galerii Echo. Skoro nie masz gdzie zaprakowac to sobie namaluj prostokacik i podpisz, ze to Twoje miejsce hehe.
Ale bez zartow mieszkasz w centrum miasta, masz widok na Wzgorze Zamkowe i nie mieszkasz przy ruchliwej ulicy, ale cos za cos. Nie da sie polaczyc mieszkania na wsi z z mieszkaniem w centrum wiekszego miasta. Wiec zdecyduj sie co Cie interesuje i sie lepiej wyprowadz jezeli juz dzis ruch na tej ulicy Cie irytuje.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 18 czerwca 2006, o 11:27

Do pana koubaha: nie wiem, ale ty pewnie przy "porannej jajecznicy" wymyśliłbyś coś dużo lepszego i ładniejszego... Prawda to jest taka, że ten projekt budynku jest naprawdę bardzo ładny i pasuje do odnowionej ulicy. Ta ulica się zmieni, nie będzie wyglądać tak jak teraz i może znajdzie się na niej więcej takich budynków, których to projekty były tworzone przy "porannej jajecznicy"... Oby... :]

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 18 czerwca 2006, o 11:29

Swoją drogą Kino Moskwa może naprawdę wiele zyskać dzięki temu nowemu centrum...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 czerwca 2006, o 11:47

Zgadzam sie z koubahem odnosnie inwestycji przy kinie Moskwa. Taki budynek to moze zrobil by furore, ale w centrum Ostrowca. Mam nadzieje ze nie dojdzie do realizacji :?

woj
Posty: 122
Rejestracja: 15 stycznia 2006, o 11:20
Lokalizacja: Kielce-Podkarczówka

Post autor: woj » 18 czerwca 2006, o 12:25

Wg mnie powinno być tak jak: przednia elewacja architektonicznie nawiazuje do okolicznej zabudowy, a wnętrze to już jak sobie inwestor chce. Chce promenadę przez cały budynek - to niech ma, jego sprawa.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 18 czerwca 2006, o 13:07

ice pisze:A moze lekki powiew swiezosci na Staszica z nawiazaniem do starych kamienic. Nowy Banatkiewicz? :)
http://img162.imageshack.us/img162/9049 ... ica1xf.jpg
Ho ho! Podoba mi się :D Nie jestem zbytnim zwolennikiem szklanych akwariów, ale tu jestem pod wrażeniem :!: Dla mnie - extra

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 czerwca 2006, o 14:08

mieszkaniec pisze:Ja mieszkam na ul. Staszica i z roku na rok jest coraz gorzej.

1 - pelno ludzi parkuje na obu chodnikach
2 - pelno ludzi pcha sie na te ulice w weekendy i popoludnia pozostalych dni
3 - zapchana ulica, na ktorej mieszkam okazuje sie bardzo nieprzyjazna w dotarciu do domu
4 - powinni jakis limit wprowadzic na te samochody, najlepiej "tylko dla mieszkanców" jak w Krakowie.

Zastanowcie jak byscie sie czuli jak jestescie pod domem zaraz po pracy i nie mozecie samochodu nigdzie zostawic?

Ostatnia wizualizacja "tego czegos ze szkla" bardzo mi sie nie podoba, bo wogole nie pasuje do mojej ulicy, tu powinny stać kamienice i to nie wysokie, bo to centrum Kielc z zamkiem po środku, a nie New York.
Ja bym to ujął tak, ze jezeli nie pasuje Ci mieszkanie w centrum miasta to mozesz sie przeprowadzic, ta ulica powinna tetnic zyciem caly dzien i cala noc,
bo warunki do tego ma. Wiadomo, ze w przyszlosci ma sie stac deptakiem, wtedy bedzie superowo, bo pojawi sie mozliwosc bezpiecznego przejscia z Sienkiewicza na Zamkowa.
ice pisze:A moze lekki powiew swiezosci na Staszica z nawiazaniem do starych kamienic. Nowy Banatkiewicz? :)
http://img162.imageshack.us/img162/9049 ... ica1xf.jpg
Skąd ten projekt Ice? Jakie źródło? To bedzie realizowane? Na razie jestem w szoku, musze sie przekonac, ale to juz drugi obiekt (po Master Korcie na Okrzei), ktory na pewno nie bedzie obojetny. POki co dla mnie na plus! i to duzy.

A jesli chodzi o budynek przy Moskwie zgodze sie z tym, ze zewnetrzna elewacja nie jest dobra, ale pasaz wyszedl w porzadku. W porownaniu z kinem Moskwa to zasluguje na ASa :) ale na banalach nie musimy poprzestac, obiekt wydaje mi sie, ze mozna zaprojektowac bardziej ciekawie z zachowaniem pasazu.

_koubah

Post autor: _koubah » 18 czerwca 2006, o 14:32

do pana Deo: nie obrazaj sie! nie odbieraj tego zbyt osobiscie. Architekt to zawod zaufania publicznego i jako taki podlega krytyce. Co do kolorystyki mam pewne watpliwosci, jak juz zdazylem napisac. Co do projektu uwazam ze jest baardzo zachowawczy, a czy bedzie pasowal czy nie to sie dopiero okaze po jakims czasie, jak ludzie go zaakceptuja, bo to dla ludzi sie projektuje, prawda? Nie wiem czy bym wymyslil cos lepszego, na pewno inaczej bym na to spojrzal. Ale za moim podejsciem nie kryja sie zadne rozwazania czy tez nawet zwykla rozmowa z inwestorem jest w stanie smienic podejscie architekta o 180 stopni. Jak najbardziej sympatyzuje z ta realizacja w przeciwienstwie do innych realizacji autorstwa panstwa Cwiertak. Co nie znaczy ze ich nie szanuje. Umowmy sie tak, ze kazdy ma inna wizje swiata, inna estetyke preferuje i innym realizacja holduje. Skoro jest forum i na ten temat sie wypowiadaja uczestnicy to ja takze zabralem glos i jest moje niepodwazalne prawo. Nie mam zamiaru nikogo obrazac, ale tez chcialbym pokazywac pewne rzeczy moim znajomym. Jak narazie pokazac moge tylko jedna rzecz, a naprawde chcialbym wiecej. Mam takie inne zdanie na temat architektury wspolczesnej, ktora powinna byc ukierunkowana na przyszlosc, a nie na przeszlosc. Co do Centrum na Staszica, niewatpie, ze nie jest potrzebvne. Bo do tego nie mam watpliwosci, ale moje obawy wzbudzaja telewizory marki Neptun umieszczone na elewacji. Martwia przeszklenia bez ladu i skladu. Nie zgadzam sie, ze Moskwa jest zla i fu i nie ladna. Jest ladna, jezeli mozna w tej kategorii rozpatrywac architekture wspolczesna.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 czerwca 2006, o 14:49

A co w Moskwie jest ladnego? Betonowa zielona buda z plastikowym, bialymi oknami, tanią elewacja i tyle... ksztalt tez przecietny. Jedynym elementem, ktory lubie to zielone podswietlenie nocą.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 czerwca 2006, o 16:23

autor pisze:
ice pisze:A moze lekki powiew swiezosci na Staszica z nawiazaniem do starych kamienic. Nowy Banatkiewicz? :)
http://img162.imageshack.us/img162/9049 ... ica1xf.jpg
Skąd ten projekt Ice? Jakie źródło? To bedzie realizowane? Na razie jestem w szoku, musze sie przekonac, ale to juz drugi obiekt (po Master Korcie na Okrzei), ktory na pewno nie bedzie obojetny. POki co dla mnie na plus! i to duzy.
Niestety projekt pochodzi z Dublina, a żródło to moja cyfrówka i photoshop :( Szkoda, bo zapewne budynek, ktory tam powstanie bedzie wielce odbiegal od "mojego" projektu. Mysle ze na taka architekture Kielce jeszcze beda musialy poczekac ladnych kilka lat :(

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 18 czerwca 2006, o 17:55

Oczywiście, że masz prawo do swojego zdania, po to jest to forum, ale ja też mam takie prawo ;-) Poza tym na nikogo sie nie obraziłem, pisałem to jak byłem lekko niewyspany ;p

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 18 czerwca 2006, o 18:37

ice pisze:A moze lekki powiew swiezosci na Staszica z nawiazaniem do starych kamienic. Nowy Banatkiewicz? :)
http://img162.imageshack.us/img162/9049 ... ica1xf.jpg
Przecież to jest dramat :?.

Co do centrum przy Staszica to podobno nic nie jest jeszcze ustalone z architektem więc na pewno będą zmiany w projekcie. A jak juz zdecydują się budować to zawsze jest szansa na wstrzymanie robót przez sąd tak, jak to było w przypadku parkingu przy Placu Konstytucji.

Sam już nie wiem co o tym myśleć. Na początku projekt mi się podobał, ale jak teraz patrzę na głosy i argumenty przeciw to wydaje mi się, że w takiej postaci ten budynek tam nie pasuje.

PS. Szkoda, że teraz nie buduje się neogotyku albo neorenesansu. Piękne kamienice byśmy mieli :wink:.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 czerwca 2006, o 21:43

Szkoda :) bo projekt fantastyczny! Mam nadzieje, ze dlugo nie bedziemy musieli na takie obiekty czekac :)

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 18 czerwca 2006, o 22:58

ice pisze:Niestety projekt pochodzi z Dublina, a żródło to moja cyfrówka i photoshop :( Szkoda, bo zapewne budynek, ktory tam powstanie bedzie wielce odbiegal od "mojego" projektu. Mysle ze na taka architekture Kielce jeszcze beda musialy poczekac ladnych kilka lat :(
No cóż, za piękne, żeby było prawdziwe...

ODPOWIEDZ