CER Poczty Polskiej, Chęciny k/Kielc

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

darek
Posty: 326
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

CER Poczty Polskiej, Chęciny k/Kielc

Post autor: darek » 2 marca 2006, o 16:56

Wtorek. Dyrektor generalny Poczty Polskiej Zbigniew Niezgoda informuje
związkowców, że nie opłaca się budować nowoczesnej sortowni paczek i listów w
Choroszczy. Główny powód - bo tu jest ściana wschodnia, w którą nie warto
inwestować


Według naszych informacji dyrektor zakwestionował budowę aż siedmiu sortowni
na wchodzie kraju (m.in. w Lublinie, Rzeszowie, Kielcach i Olsztynie) i w
Szczecinie. - Gdyby sortownie powstały - miał stwierdzić dyrektor, poczta w
2016 r. zaczęłaby ponosić straty.
(...)
miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35235,3190386.html

Czyżby koniec marzeń o nowoczesnej poczcie?

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 2 marca 2006, o 19:00

moze to tylko pogloski... w koncu tyle swoich ''wydzialow'' juz Poczta w Kielcach otworzyla, miejmy nadzije, ze otworzy tez sortownie... niech nie przesadzaja...
cochi

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 2 marca 2006, o 21:40

Niech ten dyrektor spada na drzewo :twisted:

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 2 marca 2006, o 21:41

oj nie... :? jeszcze sie skaleczy... :lol: :D :D :D
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11592
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 marca 2006, o 00:29

Obrazek
Co Poczta Polska zrobi z sortownią w Chęcinach

Obrazek Ziemowit Nowak, 03-03-2006

Czy budowa wielkiej sortowni Poczty Polskiej w Chęcinach jest zagrożona? "Gazeta" nieoficjalnie ustaliła, że wstrzymanie budowy wszystkich sortowni rozważa nowe kierownictwo Poczty. Dzisiaj dyrekcja poczty zapowiada komunikat w tej sprawie.

Afera wybuchła w Białymstoku, gdzie Poczta Polska również planuje budowę wielkiej sortowni listów i paczek. Jak napisał wczoraj białostocki dodatek "Gazety", nowy dyrektor generalny Poczty Polskiej Zbigniew Niezgoda poinformował tamtejszych związkowców, że nie opłaca się budować nowoczesnej sortowni paczek i listów w Choroszczy. Ale nie tylko. Według informacji "Gazety" dyrektor Niezgoda zakwestionował też budowę aż siedmiu sortowni, m.in. w Lublinie, Rzeszowie, Chęcinach, Olsztynie i Szczecinie. - Gdyby sortownie powstały - miał stwierdzić dyrektor - Poczta w 2016 r. zaczęłaby ponosić straty.

Oficjalnie Poczta nie zaprzecza ani nie potwierdza tych informacji. "Gazeta" na odpowiedź czekała dwa dni. Wczoraj rzecznik Poczty Polskiej w Krakowie Bartłomiej Kierzkowski powiedział nam, że oficjalne stanowisko Poczty w tej sprawie zostanie opublikowane dzisiaj.

Sortownia ma dać pracę 100 osobom, w tym 20-30 z terenu gminy Chęciny. A co najważniejsze, dzięki automatyzacji i komputeryzacji znacznie poprawi jakość obsługi klientów. Inwestycja w Chęcinach jest bardzo zaawansowana.

W marcu ma być zakończone opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej łącznie z zezwoleniem na budowę. Jest to ostatni krok przed ogłoszeniem przetargu na wykonawstwo. Jeśli nie będzie opóźnień, pierwsza łopata zostanie wbita w sierpniu.

Zainwestowała również gmina. Przygotowała wykup gruntów pod drogę i rondo, na własny koszt doprowadziła wodę. Burmistrz Chęcin Witold Pobocha od "Gazety" dowiedział się o rewelacjach z Białegostoku. - Aż sobie usiadłem! Nie wyobrażam sobie, żeby teraz wstrzymać tę inwestycję. Jeszcze niedawno dostałem informację z dyrekcji Poczty, że mimo zmiany kierownictwa finansowanie bazy w Chęcinach jest niezagrożone, że nowy dyrektor popiera ten plan - mówi.

Poprzednik Niezgody Tadeusz Bartkowiak zaplanował budowę 14 tzw. centrów ekspedycyjno-rozdzielczych w całym kraju. Według związkowców, z którymi rozmawialiśmy, wstrzymanie budowy sortowni to nie sprawa finansowa, a wyłącznie polityczna. Dyrektor Niezgoda jest z nadania PiS (rządzi Pocztą od grudnia), a Bartkowiak był mianowany przez rząd SLD-owski. Związkowcy twierdzą, że Niezgoda od samego początku krytykował reformę zapoczątkowaną przez Bartkowiaka. - Nie rozumiem, dlaczego chce się zablokować budowę sortowni. Dyrektor twierdzi, że zawsze można grunt sprzedać, ale ja w to szczerze wątpię - irytuje się Jerzy Lach, szef związkowej "Solidarności" w Poczcie Polskiej.

Do końca marca Poczta ma opracować plan finansowy na ten rok. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dyrektor Niezgoda planuje wydanie w 2006 r. zaledwie 20 mln złotych na budowę centrów pocztowych. - To strasznie mało. Będziemy protestować - zapewnił "Gazetę" Jerzy Lach.

Supersortownia
Sortownia Poczty Polskiej w Chęcinach ma kosztować 200 ????i dać pracę stu osobom. Poczta już kupiła działkę, lada tydzień dostanie zezwolenie na budowę. Stanie przy drodze krajowej nr 7, między węzłem Chęciny a granicami miasta. W centrum przesyłki sortowane są maszynowo i kilka razy szybciej niż w tradycyjnej sortowni. Efekt jest widoczny dla klientów - szybciej dostają list albo paczkę. Dla gminy Chęciny będzie to największa inwestycja od wieków. Takich sortowni Poczta Polska planowała zbudować 12-14 w całym kraju. Zastąpią one sieć starych magazynów. Pozwolą Poczcie konkurować z prywatnymi firmami kurierskimi i spełniać wymagania nowoczesnego operatora pocztowego.
Ostatnio zmieniony 6 lipca 2006, o 00:18 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11592
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 marca 2006, o 00:31

No i nie to, ze teraz by sie przydal posel Gosiewski :? ja rowniez sobie nie wyobrazam, zeby przez czyjac glupote ta inwestycja nie doszla do skutku :(

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 3 marca 2006, o 18:25

skoro juz tyle zrobiono.opracowano projekt wykupiono grunty to teraz nagle sie z tego rezygnuje... skoro wiedzieli wczesnij, ze moga ztego zrezygnowac to po co kupowali grunt, narazali gmine Checiny na staraty...

Mysle, ze mimo wszystko ta sortownia pod Kielcami powstanie... :)
cochi

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 3 marca 2006, o 18:30

Wyczuwam jakis spisek przeciwko Chęcinom :idea: :). Poczta nie chce budować sortowni, a konserwator nie zgadza sie na budowę osiedla pod zamkiem :?. To dwie kluczowe w tej chwili inwestycje i jestem przekonany, ze powstaną :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11592
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 4 marca 2006, o 00:21

Obrazek
Budowa sortowni Poczty Polskiej w Chęcinach wstrzymana

Obrazek Ziemowit Nowak, 04-03-2006

Potwierdziły się informacje "Gazety". Poczta Polska wstrzymuje budowę wszystkich nowoczesnych sortowni w kraju, w tym obiektu w Chęcinach.

Jak już informowaliśmy, nowy dyrektor Poczty Polskiej Zbigniew Niezgoda (objął stanowisko w grudniu) na spotkaniu ze związkowcami w Białymstoku zapowiedział, że rozważa wstrzymanie budowy 14 nowoczesnych sortowni listów i paczek w całym kraju. Miały zastąpić dotychczasowe przestarzałe obiekty i pozwolić na szybsze i dokładniejsze rozsyłanie przesyłek w kraju.

Kosztem 200 mln zł jedna z sortowni miała stanąć w Chęcinach, przy drodze krajowej nr 7, między węzłem Chęciny a granicami miasta. Poczta kupiła już działkę, gmina Chęciny doprowadziła wodę, władze województwa zgodziły się sfinansować budowę ronda, które ułatwiłoby komunikację w tym miejscu. Zezwolenie na budowę miało być gotowe w marcu, a pierwsza łopata wbita w ziemię na przełomie sierpnia i września.

- Wszystkie budowy sortowni zostały wstrzymane w 2006 roku. Ten program był przeszacowany, poczty po prostu na to nie stać - tłumaczy Bartłomiej Kierzkowski, rzecznik Poczty Polskiej w Krakowie. Uspokaja, że wstrzymanie inwestycji ma trwać tylko rok i o tyle opóźni się jej oddanie.

- Niedobrze się stało. Jesteśmy zawiedzeni. To, co było dużą nadzieją dla naszej gminy, przyniosło nam zawód. Na ten teren nie mamy innego inwestora, poczta go już kupiła, a inwestycja jest zablokowana - komentuje Witold Pobocha, burmistrz Chęcin.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 4 marca 2006, o 23:05

Dyrektor o takim nazwisku i już jest niezgoda.Wcześniej wszystko się zgadzało poczta miała konkurowac z firmami kurierskimi ale widocznie komuś to nie pasi !

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 5 marca 2006, o 10:06

miejmy nadzieje, ze to bedzie naprawde wstrzymane o rok, bo zeby sie nie okazalo, ze za rok komus znowu strzeli cos do glowy i np. zmieniejszy liczbe sortowni...
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11592
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 marca 2006, o 16:59

Kubio pisze:zeby sie nie okazalo, ze za rok komus znowu strzeli cos do glowy i np. zmieniejszy liczbe sortowni...
oby tak nie bylo, a nawet gdyby, to swietokrzyska rozdzielnia i tak powinna zostac, bowiem ma idealne polozenie i moze obslugiwac smialo kilka regionow.

darek
Posty: 326
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 5 marca 2006, o 18:23

U nas co zmiana ekipy,to zaraz wywracanie i rewizja starych założeń.W ten sposób to nigdzie daleko nie zajedziemy.Polsce potrzebny jest spokoj i pewne konsekwentne działanie na wielu płaszczyznach głównie gospodarczych,a nie miotanie się,no chyba,że jak zwykle wszędzie o politykę chodzi i o wpychanie swoich kolesi.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 marca 2006, o 18:25

Przydałyby sie do tego odpowiednie regulacje prawne :idea:.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 5 marca 2006, o 18:27

za mloda mamy chyba do tego wszystkiego demokracje i kulture polityczna w Polsce... :o
cochi

ODPOWIEDZ