Yu Long Construction - os. vis a vis II

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 20 grudnia 2012, o 17:57

Miasto sprzedało udziały w Yu Long Construction. Za blisko 8 mln

Kielce sprzedały udziały w miejsko-chińskiej spółce Yu Long Construction. Kupiła je polsko-chińska spółka China Green Energy.
- Umowę już podpisano. 48,87 proc. udziałów miasto sprzedało za ok. 7,884 mln zł - informuje Mieczysław Pastuszko, dyrektor wydziału projektów strukturalnych w kieleckim ratuszu.

Nabywcą jest spółka China Green Energy. Jej udziałowcami są dwie osoby, przy czym 51 proc. udziałów ma obywatel Polski, a mniejszościowym udziałowcem jest obywatel Chin. Nie jest to jednak Zeng Xiaohui, chiński udziałowiec Yu Long Construction.

Zakup udziałów przez chiński kapitał nie jest zaskoczeniem. Zadeklarował go kilka tygodni temu Zeng Xiaohui podczas spotkania z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim. - Doszliśmy do wniosku, że nie możemy dopuścić do likwidacji, bo to długotrwały proces, w wyniku którego pieniądze byłyby przejedzone. To nie leży w interesie żadnego z udziałowców. Miasto nie może też przejąć udziałów, bo nie zgodzili się na to radni. W takiej sytuacji nasz chiński partner zadeklarował, że kupi od nas udziały - informował Lubawski.

Miejskie udziały były już wystawione na sprzedaż, ale chiński partner ich nie kupił. Po spotkaniu Lubawskiego z Zeng Xiaohui, chińskim udziałowcem, prezydent zapowiedział, że miasto ogłasza kolejny przetarg, a cena będzie taka jak poprzednio, czyli 7,88 mln zł.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... n__Za.html

P.S.
Zapomnieli dodać że kapitał tej spółki to całe 5 tyś złotych i spółka istnieje od lipca 2012r

ODPOWIEDZ