MSWiA - Miasteczko Ruchu Drogowego

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 283
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

MSWiA - Miasteczko Ruchu Drogowego

Post autor: Krzysiek Kielce » 4 października 2010, o 13:59

Miasteczko Ruchu Drogowego
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało, że do 2012 roku w 16 województwach powstaną nowoczesne miasteczka ruchu drogowego. Na ten cel, w ramach programu „Budujemy miasteczka ruchu drogowego” już zarezerwowano blisko 10 milionów złotych.
Miasteczka ruchu drogowego mają, poprzez edukację, podnieść bezpieczeństwo na polskich drogach oraz promować bezpieczne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego. Projekt skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Można się tu będzie uczyć bezpiecznych zasad poruszania się w ruchu drogowym, oraz ukształtować nawyki prawidłowego poruszania się na drodze. Na terenie miasteczka ruchu drogowego będą przeprowadzane egzaminy na kartę rowerową i motorowerową dla młodzieży.
Program jest realizowany od 3 lat, a zakończyć się ma w 2012 roku. Do tej pory MSWiA ogłaszało konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego na dofinansowanie projektów modernizacji miasteczek ruchu drogowego. Otrzymywały je jedynie 3 najlepsze projekty. Nowość polega na tym że teraz, każde z 16 województw otrzyma środki na utworzenie takiego centrum od podstaw. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Miasteczka zostaną zrealizowane we współpracy z urzędem wojewódzkim, policją i samorządem województwa, jednak koszty całkowicie pokryją środki zewnętrzne. 85% pochodzi z Unii Europejskiej, a w 15% będą to pieniądze z budżetu państwa.
Źródło : wrota-swietokrzyskie.pl

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 maja 2012, o 17:24

Nie będzie miasteczka ruchu drogowego w Kielcach

W Kielcach nie będzie miasteczka ruchu drogowego. Budowę planowano na osiedlu Ślichowice, przy Szkole Podstawowej nr 25, ale po protestach mieszkańców miasto zrezygnowało z tej inwestycji.
Pieniądze na ten cel miały pochodzić z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji mówi zastępca prezydenta Kielc Andrzej Sygut.

Andrzej Sygut dodaje, że miastu nie udało się znaleźć innej lokalizacji więc wkrótce do Urzędu Wojewódzkiego trafi informacja o rezygnacji z dotacji.

Rzecznik wojewody świętokrzyskiego Agata Wojda zapowiada, że teraz pieniądze trafią do innego samorządu. Duże szanse ma Sandomierz, ale na liście jest także Jędrzejów i Skarżysko Kamienna. W planach MSWiA jest budowa w całym kraju 16 miasteczek ruchu drogowego

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nie-be ... 0d1fb.html
===============================================
MSWiA zgodziło się na budowę miasteczek ruchu

Skarżysko-Kamienna i Jędrzejów będą miały nowoczesne miasteczka ruchu drogowego. Zostaną wybudowane z dotacji niewykorzystanej przez Kielce.

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zgodziło się na budowę dwóch miasteczek, przy częściowym wsparciu samorządów. Bardzo się cieszę z takiej decyzji, bo to bardzo potrzebne inwestycje - informuje Agata Wojda, rzeczniczka prasowa wojewody świętokrzyskiego.

Przypomnijmy: pierwotnie warte ok. 600 tys. zł nowoczesne miasteczko ruchu drogowego miało powstać przy kieleckiej Szkole Podstawowej nr 25, bo samorząd Kielc wygrał konkurs ogłoszony przez wojewodę. Inwestycja w całości miała być finansowana ze środków unijnych i budżetu państwa. Przeciwko tej lokalizacji sprzeciwili się jednak mieszkańcy Ślichowic, z którymi nie konsultowano budowy. Wówczas władze Kielc zrezygnowały z dotacji, a o przekazanie środków wystąpiły samorządy Skarżyska-Kamiennej i Jędrzejowa. Zadeklarowały one, że część pieniędzy na inwestycje wyłożą z własnej kieszeni. - Po pozytywnej opinii ministerstwa obie budowy powinny się zakończyć w przyszłym roku - zapowiada rzeczniczka.

- Budowę miasteczka ruchu drogowego zaplanowaliśmy na terenie bardzo zapuszczonego parku przy ul. Przypkowskiego. Nie spodziewamy się żadnych protestów, bo dotychczas raczej pojawiały się głosy o konieczności zagospodarowania tego terenu - mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Samorząd tego miasta zadeklarował, że przeznaczy na ten cel ok. 270 tys. zł. - Ostateczna kwota znana będzie po wykonaniu projektu miasteczka. Inwestycja przede wszystkim umożliwi naukę prawidłowych zachowań na drodze, co jest nie do przecenienia w sytuacji, gdy w rejonie krzyżują się dwie ruchliwe drogi krajowe - dodaje burmistrz.


:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... ruchu.html

ODPOWIEDZ