Szpital MSWiA - ul. Wojska Polskiego

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1403
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Szpital MSWiA - ul. Wojska Polskiego

Post autor: hey » 15 listopada 2007, o 01:04

Będzie nowy szpital MSWiA

Nowoczesny szpital z lądowiskiem dla helikopterów powstanie w Kielcach. Inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku.- Działka przy ulicy Wojska Polskiego jest dość duża, dlatego możemy ją jeszcze zagospodarować i dostawić nowy budynek szpitala - mówi Robert Szpara, dyrektor szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach. Zastrzega, że inwestycja rozpocznie się dopiero wtedy, gdy uporządkowane zostaną sprawy własnościowe. - Ale jesteśmy na dobrej drodze. Porozumieliśmy się z prywatnymi właścicielami, a teraz prowadzimy rozmowy z urzędem miasta, by przekazał nam działki w wieczyste użytkowanie - mówi dyrektor Szpara.

Anna Ciulęba, rzeczniczka prasowa prezydenta Kielc, potwierdza, że taki wniosek został złożony. - Były niewielkie wątpliwości związane z wykorzystaniem terenu, bo nie cały zajmowały pomieszczenia, w których prowadzono działalność medyczną. Jeśli jednak dyrekcja szpitala przedstawi plany rozwoju, nie będziemy stać na przeszkodzie - zapewnia. Budowa nowego obiektu to jeden z elementów strategii rozwoju na lata 2007-2012, którą przygotowała dyrekcja placówki. - Zdajemy sobie sprawę, że nasze budynki nie są w najlepszym stanie technicznym, żeby dostosować je do wymogów unijnych, potrzebnych jest bardzo wiele zmian - informuje.

Plany są bardzo ambitne. - Zaraz po załatwieniu spraw związanych z gruntem ogłosimy przetarg na projekt nowego budynku. Myślimy też o lądowisku dla helikopterów, bo chcemy stworzyć w tamtym miejscu szpitalny oddział ratunkowy - tłumaczy dyrektor Szpara. Taki oddział rozładowałby duży ruch w jedynym przyjmującym pacjentów SOR, który działa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Szpital na Czarnowie jest też jedynym w mieście posiadającym lądowisko.

W nowym budynku powstałyby blok operacyjny oraz oddział intensywnej terapii, zostałyby tam przeniesione także wszystkie oddziały ze szpitala MSWiA przy ulicy Ogrodowej.

Wtedy rozpocząłby się remont starej części szpitala. Dyrekcja chce potem rozszerzyć działalność medyczną. - Myślimy o stworzeniu m.in. oddziału rehabilitacyjnego. Chcielibyśmy uruchomić też całodobową poradnię ortopedyczno-urazową - informuje dyrektor szpitala MSWiA.

Po zakończeniu inwestycji w budynku przy ulicy Wojska Polskiego będą mieścić się oddziały szpitalne oraz administracja, natomiast przy ulicy Ogrodowej zostaną tylko oddziały pobytu dziennego.

Wszystko ma kosztować około 40-50 mln zł. Pieniądze mają pochodzić od organu założycielskiego, którym w tym przypadku jest MSWiA. Ministerstwo musi też zaakceptować projekt. Drugim źródłem finansowania mają być fundusze unijne.

Zanim rozpocznie się wielka budowa, obecny budynek przy Wojska Polskiego czekają zmiany. - Musimy dokończyć termomodernizację oraz wybudować windę. To są plany na najbliższe miesiące. Mamy już przygotowany wniosek o dofinansowanie - tłumaczy dyrektor.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Chodzi o działkę przy przychodni obok KRUSu?

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 8 października 2008, o 20:52

Nie będzie nowego budynku szpitala MSWiA
Aktualizacja: 2008-10-08 19:47:45

Plany były niezwykle ambitne, ale na razie nie uda się ich zrealizować. Dyrekcja szpitala MSWiA w Kielcach rok temu zapowiadała, że na działce przy ulicy Wojska Polskiego zostanie wybudowany nowy budynek lecznicy. Miały się tam przenieść oddziały z ulicy Ogrodowej.
Ten obiekt planowano z kolei wykorzystać m.in. na potrzeby Samodzielnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycje kosztować miały około 50 milionów złotych. Dyrekcja szpitala chciała zdobyć pieniądze z MSWiA oraz z funduszy unijnych. Ministerstwo nie dało jednak środków na ten cel- przyznaje dyrektor szpitala Robert Szpara.
Dyrektor zapowiedział, że rozważane są inne, tańsze warianty przenosin oddziałów z ulicy Ogrodowej. Jakie?- tego na razie nie chciał ujawnić. Pewne jest, że do 2012 roku budynku przy Ogrodowej nie uda się dostosować do zaostrzonych norm, zmiany są zatem konieczne.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nie-be ... d74ae.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 lipca 2012, o 09:48

Kielecki Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji czekają zmiany

Jest szansa na to, że kielecki Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ulicy Ogrodowej zostanie przeniesiony do Polikliniki przy ulicy Wojska Polskiego. Personel i pacjenci mieliby tam lepsze warunki.

W placówce obecnie leczy się bardzo dużo osób chorych na cukrzycę, osteoporozę, przewlekłe choroby płuc oraz choroby układu krążenia, wykonuje się też skomplikowane(planowe) operacje z zakresu chirurgii szczękowej.

NOWOCZESNA TERAPIA

- Cukrzyca atakuje coraz więcej osób, dlatego z myślą o ich potrzebach stworzyliśmy niedawno pododdział diabetologiczny przy oddziale wewnętrznym – mówi dr Magdalena Rakowska Szewczyk, ordynator oddziału.

– Trafia do nas sporo osób, u których diagnozujemy tę chorobę, a także ci, którzy mają zaawansowaną jej postać. Stosujemy najnowocześniejszą terapię tej choroby, również edukujemy pacjentów jak z nią postępować i jak radzić sobie z tym schorzeniem w życiu.
W szpitalu spotykamy młodego mężczyznę, u którego akurat wykryto cukrzycę. Jest tym wynikiem kompletnie zaskoczony.

– Skończyłem dopiero 34 lata, przeżyłem szok, bo nie spodziewałem się, że mam cukrzycę – powiedział. – Podwyższony poziom cukru wyszedł mi podczas badań okresowych, tu w szpitalu diagnoza została potwierdzona. Mam nadzieję, że dostanę leki i będę mógł wrócić do pracy, bo w obecnych realiach nie bardzo można sobie pozwolić na nieobecność w firmie.

Pozostali pacjenci są bardzo zadowoleni z otrzymanej w szpitalu opieki. – Jestem na oddziale wewnętrznym po raz trzeci i najbardziej podoba mi się tutaj to, że chory ma bardzo szybko robione wszystkie potrzebne badania i nie jest przetrzymywany w szpitalu – mówi Jadwiga Paluchowska.

– Wiadomo, że nikt nie przepada za pobytem w placówce, bo jest to stresujące, w ciągu dwóch dni zrobiono mi wszystkie badania i jutro wychodzę do domu. Tak powinno być wszędzie.

SUKCESY W LECZENIU

Ordynator Magdalena Rakowska-Szewczyk informuje, że bardzo skutecznie leczą także kobiety chorujące na osteoporozę. - Od trzech lat prowadzimy leczenia preparatami dożylnymi Bonvivy, a od ok. 2 lat leczenia lekami podskórnymi Prolii - to leczenie biologiczne. Dzięki właściwemu postępowaniu można powstrzymywać tę podstępną, niszczącą kości chorobę, która często powoduje złamania kręgosłupa i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. – mówi Magdalena Rakowska-Szewczyk.

- Przyjeżdżamy tu co trzy miesiące, albo co pół roku, bierzemy udział w programie ratującym kości i czujemy dużą poprawę – mówi kielczanka Agnieszka Sobczyk. – Widziałam co osteoporoza zrobiła z moją mamą, wylądowała na wózku, ja chcę przeciwdziałać jej wcześniej.

Obecnie na oddziale wewnętrznym trwa remont, zmienia się oblicze sal, stają się bardziej przyjazne dla chorych. Przybywa też nowoczesnego sprzętu. A dyrektor szpitala Grzegorz Guzik ma bardzo ambitne plany związane z dalszym rozwojem tego szpitala.

– Będziemy starać się o to, aby w przyszłości wszystkie nasze oddziały przeniosły się do budynku przy ulicy Wojska Polskiego - tłumaczy dyrektor. – Tam byłyby o wiele lepsze warunki dla chorych. Mamy wspaniałą kadrę, bardzo nam zależy na tym, żeby polepszyć komfort opieki.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120709465

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 13 sierpnia 2012, o 19:35

Szpital MSW może zostać przeniesiony

W Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przy ulicy Ogrodowej w Kielcach zakończył się remont oddziału wewnętrznego. Otworzono także pododdział diabetologiczny.
Jak poinformował Radio Kielce Jarosław Buczek, rzecznik Służby Zdrowia MSW, dyrekcja lecznicy chciałaby jednak, aby oddziały z ulicy Ogrodowej przeniesione zostały do głównej siedziby szpitala, która znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego. Przygotował już program dostosowawczy i złożył go w Departamencie Zdrowia MSW w Warszawie.

Jak dodał Jarosław Buczek, przenosiny oddziałów ze szpitala przy ulicy Ogrodowej, na ulicę Wojska Polskiego wiązałyby się z rozbudową i poszerzeniem działalności lecznicy. Szczegóły są wciąż w fazie ustaleń.

Na razie nie wiadomo także, skąd miałyby pochodzić pieniądze na rozbudowę lecznicy przy ulicy Wojska Polskiego.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Szpita ... 28761.html

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1403
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: Szpital MSWiA - ul. Wojska Polskiego

Post autor: hey » 8 lutego 2014, o 16:30

Chyba jednak będzie rozbudowa.Info z 17 stycznia tego roku:

Prezydent Miasta Kielce

podaje do wiadomości, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na:

rozbudowie istniejącego budynku przychodni wraz ze zmianą sposobu użytkowania na szpital oraz budowie budynku szpitala z obiektami towarzyszącymi na terenie obejmującym działki nr nr 101/12, 101/41, 101/42, 101/45 i 101/73 obręb 0024 przy ul. Wojska Polskiego 51 w Kielcach w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Rozbudowa i przebudowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSW w Kielcach ul. Wojska Polskiego 51”.


http://www.bip.kielce.eu/c/portal/layou ... TANCE_BAkP

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Szpital MSWiA - ul. Wojska Polskiego

Post autor: Sirek1 » 26 lutego 2014, o 09:40

Minister zainwestuje w kielecki szpital. Wyprowadzą się z Ogrodowej

Najpierw będzie remont izby przyjęć i części diagnostycznej, a potem wszystkie oddziały ze szpitala przy ulicy Ogrodowej zostaną przeniesione na Wojska Polskiego. Lecznica MSW w Kielcach wreszcie doczeka się remontu.
O tym, że remont jest niezbędny, wiadomo było od lat. Stan budynku przy Ogrodowej, gdzie mieszczą się m.in. chirurgia szczękowo-twarzowa, oddział wewnętrzny i oddział intensywnej terapii, jest fatalny.

Na ul. Wojska Polskiego, gdzie obecnie funkcjonują przychodnie, jest nieco lepiej, ale i tak poprawa warunków jest konieczna. Niestety, do tej pory szpital nie mógł starać się o unijne dofinansowanie, bo podlegał bezpośrednio ministrowi.

Teraz ma się to zmienić, placówka właśnie wystąpiła do Urzędu Miasta w Kielcach o wydanie decyzji lokalizacyjnej. - Niedługo potem ogłosimy konkurs na budowę. Mamy już zapewnienie, że dostaniemy dotację na pierwszy etap inwestycji. Prace mogłyby się rozpocząć jeszcze w tym roku - informuje dyrektor szpitala MSW Grzegorz Guzik.

W ciągu dwóch lat przy Wojska Polskiego miałaby powstać izba przyjęć, pomieszczenie, w którym znajdowałby się tomograf komputerowy, oraz windy. W szpitalu mają nadzieję, że w następnych latach uda się wyremontować pozostałą część budynku, czyli pierwsze piętro, gdzie mają być przychodnie, oraz wyższe kondygnacje.

Tam z kolei przeniesione zostaną oddziały szpitalne z Ogrodowej.

Dyrekcja lecznicy ma również ambitne plany, żeby wybudować na Wojska Polskiego nowy obiekt, połączony ze starą częścią łącznikiem. Miałyby tam zostać przeniesione pozostałe oddziały z Ogrodowej.

- W grę wchodzą duże pieniądze, więc pewnie będzie to inwestycja rozłożona na wiele lat. W każdym razie musimy się przenieść z centrum, bo budynek nie spełnia wymagań - tłumaczy dyrektor Guzik.

To nie oznacza, że MSW rezygnuje z budynku przy Ogrodowej, wręcz przeciwnie - są plany, by stworzyć tam centrum rehabilitacyjne oraz punkt opieki psychiatrycznej dla służb mundurowych.

Szansą na przyspieszenie prac byłaby możliwość korzystania z unijnych funduszy. - Czekamy na jasne stanowisko Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Ale jak na razie, liczymy na dotację z budżetu państwa - mówi dyrektor.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2uPpDxWMT

ODPOWIEDZ