Centrum Development&Investments - DH Katarzyna

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 8 sierpnia 2007, o 20:42

msz1 pisze:Czy 6 kondygnacji w tym miejscu to trochę nie przydużo?
Po raz pierwszy ktoś twierdzi, że chcą wybudować w Kielcach za wysoki budynek :P A tak na serio to może zrobią niższe kondygnacje niż w obecnym budynku. Zauważ jaka jest przestrzeń pomiędzy parterem a 1 piętrem w obecnej kamienicy.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 8 sierpnia 2007, o 20:46

Jestem zaskoczony ta informacją!
Mnie szkoda tego budynku :(
Mam nadzieję, że nowy budynek będzie też narożny, no i przede wszystkim ładny.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 8 sierpnia 2007, o 21:08

AR pisze:Jestem zaskoczony ta informacją!
Mnie szkoda tego budynku :(
Mam nadzieję, że nowy budynek będzie też narożny, no i przede wszystkim ładny.
W takim miejscu to powinien być narożny z dwóch stron! Moze dlatego zdecydowali się wybudować nowy obiekt? Obecnie "zaplecze" Katarzyny to porażka...

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 8 sierpnia 2007, o 21:17

LG pisze:"zaplecze" Katarzyny to porażka...
Największa porażka to odcinek wzdłuż ul. Kapitulnej od ściany "Katarzyny" wzwyż... To jest po prostu dramat. Tam by się przydały inwestycje w pierwszej kolejności. Nie chcę krakać, ale obawiam się scenariusza podobnego do tego, który rozegrał się na rogu ul. Warszawskiej i IX Wieków. Najpierw radośnie rozebrano kamienicę, a potem... wszyscy wiemy. I tak od pięciu lat. (Ja wiem, że są plany itd, ale na razie nadal widzę tam chaszcze).

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 8 sierpnia 2007, o 22:19

msz1 pisze:Czy 6 kondygnacji w tym miejscu to trochę nie przydużo?
Piwnica + parter + 4 piętra. Myślę że w sam raz.
Obrazek

Adams931
Posty: 42
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, o 23:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Adams931 » 8 sierpnia 2007, o 22:21

Fajna informacja. Od lat marzył mi się w Kielcach dom handlowy z prawdziwego zdarzenia. Na zachodzie duże obiekty w stylu Galerii Centrum położone w samym centrum miasta są dużo popularniejsze niż galerie handlowe w wydzielonym miejscem dla każdego sklepu.
Z drugiej strony trochę boje się projektu nowego budynku, żeby tylko nie powstał w tym miejscu kolejny "puchatek" z architekturą kompletnie nie pasującą do reszty kamienic na sienkiewicza.
Mimo radości z tego że przy sienkiewce powstanie nowy obiekt, troche szkoda mi Katarzyny. Gdy tylko spojrze na dzisiejsze "CCC", od razu przypominają mi się stare dobre czasy i wyprawy na obiad do Burger Kinga położonego pod migającym neonem "centrum" :)
Kielce - moje miejsce na Świecie...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 sierpnia 2007, o 22:25

Adams931 pisze:Z drugiej strony trochę boje się projektu nowego budynku, żeby tylko nie powstał w tym miejscu kolejny "puchatek" z architekturą kompletnie nie pasującą do reszty kamienic na sienkiewicza.
Byle nie historyzowali (tego sie raczej nie spodziewam), ale ja bym sie nie obrazil, gdyby powstal tam kawal solidnej, nowoczesnej architektury, takiej hmmm z wyrazem :)

Hamster
Posty: 54
Rejestracja: 5 lutego 2007, o 12:11

Post autor: Hamster » 8 sierpnia 2007, o 22:42

Dziś rozkładali rusztowania przy kamienicy obok Katarzyny ale niestety płonne były moje nadzieje na remont tego budynku. Tam będzie tylko nowa reklama zasłaniająca obskurną elewację :(

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 8 sierpnia 2007, o 23:55

Obrazek
Katarzyna legnie w gruzach

To ostatnie chwile działania domu towarowego Katarzyna, który stoi przy skrzyżowaniu Sienkiewicza i Leśnej w Kielcach. Budynek zostanie wyburzony.

Na działce w atrakcyjnym miejscu Kielc powstanie nowych gmach o sześciu kondygnacjach, więc wyższy od Katarzyny. - Jedna kondygnacja znajdzie się pod ziemią - informuje Andrzej Kędra, dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta w Kielcach.

- Na trzech dolnych piętrach przewidziany jest handel, a na pozostałych piętrach powstaną mieszkania. Powierzchnia sklepów nie przekroczy 2 tysięcy metrów, więc nie jest konieczna zgoda Rady Miasta na ich powstanie.

Inwestor, warszawska firma, która odkupiła nieruchomość od Domów Towarowych Centrum wystąpiła już o warunki zabudowy i zagospodarowania terenu. - Dostanie je - zapewnia dyrektor Kędra.

W czasach poprzedniego ustroju Katarzyna cieszyła się dużą popularnością. Wówczas była jednym z dwóch domów towarowych w Kielcach, a później trzech. W latach 90. podupadła.

Nie pomogło wydzierżawienie pięter prywatnym osobom. Niewiele osób zagląda do mało atrakcyjnego, od dawna nie remontowanego gmachu.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/70807130

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 9 sierpnia 2007, o 11:29

autor pisze: Byle nie historyzowali (tego sie raczej nie spodziewam), ale ja bym sie nie obrazil, gdyby powstal tam kawal solidnej, nowoczesnej architektury, takiej hmmm z wyrazem :)
Tez tak to widze :) narozny, nowoczesny budynek.
Np cos takiego:
Obrazek

A samej Katarzyny mysle ze nie ma co zalowac, bardziej mi nedzie szkoda zabytkowej kamienicy na Wesolej, ktora rowniez legnie w gruzach, a na ktora wczesniej nawet nie zwracalem uwagi.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 9 sierpnia 2007, o 13:15

ice pisze:Tez tak to widze :) narozny, nowoczesny budynek.
Np cos takiego:
Obrazek
Może coś bardziej nowoczesnego i zdecydowanie bardziej przemyślanego.
Wydaje mi się, że wiedeńczycy żałują teraz że postawili ten budynek w jednym z najważniejszych punktów Wiednia.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 sierpnia 2007, o 13:46

Bardzo mi szkoda tej kamienicy. Była ładnie wkomponowana w ulicę i teraz jakoś nie wyobrażam sobie Sienkiewicza bez niej. Miejmy nadzieję, że nie powstanie coś w stylu "Secesji"...
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 9 sierpnia 2007, o 14:12

tom pisze: Miejmy nadzieję, że nie powstanie coś w stylu "Secesji"...
Oby nie :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 9 sierpnia 2007, o 17:53

Sirek1 pisze:Obrazek
Katarzyna legnie w gruzach

...Inwestor, warszawska firma, która odkupiła nieruchomość od Domów Towarowych Centrum wystąpiła już o warunki zabudowy i zagospodarowania terenu...

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/70807130
Jurku, jesteś pewien, że tam będzie ta "Galeria Centrum"?...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 sierpnia 2007, o 18:00

LG pisze:Jurku, jesteś pewien, że tam będzie ta "Galeria Centrum"?...
Inwestorem jest DTC, wiec nie sadze, by budowali w innym celu.

ODPOWIEDZ