Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni - ul. Lecha

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 5655
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 7 lipca 2009, o 21:40

Mikołaj pisze:A nie lepiej to osiedle budować na polach Malikowa? Spółka może przecież nabyć tam ziemię, miasto uchwali plan (mniej przeszkód), będą dojazdy, więcej miejsc parkingowych. A na terenach po RPZ można zrobić tanim kosztem(miasto już jest właścicielem ziemi) piękny park, może zarezerwować miejsce pod pływalnię, korty tenisowe itp. I dopiero wtedy Czarnów zacznie zmieniać oblicze. Bo wybudowanie 1200 "tanich" mieszkań tego nie zrobi.
Popieram :!: ^^^

Fajnie gdyby w środku tak dużego osiedla powstał jakiś fajny, duży park.
Ale wtedy by ktoś napisał, że gdyby powstał park na Czarnowie to zbierali by się tam ci pijaczkowie, dresiarze, blokersi, przystankersi, wyznawcy Allacha i Talibowie.
Precz z pieszymi i rowerzystami!

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 7 lipca 2009, o 21:59

Myślę, że nikt by tak nie napisał, natomiast napisałby z pewnością, że prezydent jest złodziejem i idiotą. Pijaczki, karki i dresiarze są jedynie w dyspozycji krytyków działań deweloperów.
A tak naprawdę uważam, że jest to bardzo fajne miejsce na jeszcze fajniejsze osiedle, byle nie przegiąć z ilością PUM. Pewną trudnością jest zlokalizowanie poniżej skarpy w stronę ul Szkolnej, trochę takie nie feng shui, z drugiej strony jest mocno dominująca bryła kościoła, ale gdyby to ubrać w wysoką zieleń... Tylko gdzie u nas dostać wysoką zieleń? :?

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1032
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 29 września 2009, o 11:40

Osiedle wieżowców w miejsce zieleni miejskiej

Nawet 16-piętrowe wieżowce będą mogły zostać zbudowane na terenie bazy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni przy ul. Lecha. To pierwszy w Kielcach plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczający taką zabudowę.

RPZ opuszcza teren, bo przy ul. Leszczyńskiej zamierza wybudować nową siedzibę. - Działalność spółki, kompostowanie, drobienie gałęzi, transport - to wszystko było uciążliwe dla mieszkańców. Tam jest zwarta zabudowa wielorodzinna, teren jest w zasadzie uzbrojony, idealne miejsce na budowę bloków - mówi Władysław Boberek, zastępca dyrektora Biura Planowania Przestrzennego. Wczoraj w kieleckim ratuszu odbyła się dyskusja nad planem.

Kłopoty mogą być z kanalizacją deszczową, która musi uwzględnić dodatkowo tak dużą liczbę budynków. - Ale zaznaczyliśmy to w planie, że potrzebne tam będą jakieś rozwiązania. Są już metody, które pozwalają na gromadzenie wody w czasie deszczu i ich stopniowe wypuszczanie, gdy jest sucho. To już jednak będzie musiał rozwiązać potencjalny inwestor - wyjaśnia Boberek.

Najwyższe, nawet do 16 pięter bloki będą mogły powstać od strony ulicy Chrobrego i Lecha. Niższe, 11-piętrowe, bliżej ulicy Piekoszowskiej. Przez środek tego obszaru (od strony kościoła) zaplanowano tereny zielone, z alejkami, skwerami, małą architekturą.

Cały obszar liczy 7,5 hektara. Będzie tam mogło powstać około 1000 mieszkań. Uwagi do planu można składać do 6 listopada. Potem nad jego przyjęciem głosować będą miejscy radni.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
Every dream has a price

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 18 grudnia 2009, o 21:20

"Tak" dla wieżowców przy Lecha

Plan zezwalający na budowę najwyższych w Kielcach wieżowców pozytywnie zaopiniowali w piątek radni z komisji gospodarki przestrzennej.

Na obrady komisji przyszło pięcioro mieszkańców domów jednorodzinnych z okolic terenów RPZ. Teraz większość tego terenu, o pow. ok. 7,5 ha, porastają krzaki i drzewa. Zgodnie z projektem nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego będzie można tu zbudować osiedle mieszkaniowe nawet z 16-piętrowymi budynkami. Taką inwestycją jest zainteresowana miejsko-chińska spółka Yu Long Construction. Będzie tam mogło powstać około 1000 mieszkań. Według protestujących takie osiedle spowoduje, że nagle do spokojnej dzielnicy sprowadzi się 3 tys. osób, a już dziś brakuje tam miejsc parkingowych. Budynki zabiorą też tereny zielone. Nie przekonało to członków komisji, którzy jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali projekt planu. Ma on być głosowany na sesji 22 grudnia.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... Lecha.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 18 lipca 2012, o 07:32

Zieleń na nowym jeszcze w tym roku. Stara siedziba pójdzie pod młotek

Jeszcze w tym roku Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach chce przeprowadzić się do nowej siedziby.


Warta ok. 20 mln zł inwestycja powstaje na ponad dwuhektarowej działce przy ul. Sandomierskiej. - Budynki w zasadzie są gotowe, pozostaje ich wykończenie i zagospodarowanie terenu - informuje Joanna Bilska-Nowak, specjalista ds. komunikacji w realizującej inwestycję firmie Skanska.
(....)

Dotychczasową siedzibę przy ul. Lecha miejska spółka najprawdopodobniej sprzeda. - Tym bardziej, że teren ma zostać przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną - mówi Miszczyk.
Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... dziba.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 13 listopada 2012, o 19:38

RPZ chce sprzedać działkę przy ulicy Lecha w Kielcach

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach zamierza sprzedać około 4,5 hektarową działkę przy ulicy Lecha po przeprowadzce na początku przyszłego roku do nowej siedziby przy ulicy Sandomierskiej.
Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość ma być przeznaczona pod wysoką zabudowę wielorodzinną. Działka najprawdopodobniej zostanie podzielona na dwie części. Trudno jednak powiedzieć kiedy te tereny zostaną wystawione na sprzedaż. Rynek mieszkaniowy jest dość nasycony, ale będziemy obserwować panującą sytuację i niezwłocznie będziemy chcieli przystąpić do wyceny, podziału i sprzedaży terenu, dodał Michał Miszczyk.

Nowa siedziba RPZ, warta 16,5 miliona złotych ma być gotowa do końca roku. Michał Miszczyk mówi, że wykonawca zapewnia, iż termin zostanie dotrzymany. Obecnie na placu budowy trwają prace wykończeniowe. Przeprowadzka planowana jest na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku, z wyjątkiem zakładu produkcji roślin, ponieważ tych roślin nie można przenosić w warunkach zimowych. Dlatego zawartość szklarni zostanie przeniesiona najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia.

Michał Miszczyk zaznacza, że 2012 rok Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni zakończy z dodatnim bilansem finansowym. Jak dodał, sytuacja firmy się poprawia i raczej polityka zarządu skierowana jest na zatrudnianie nowych osób niż zwolnienia.

Obecnie w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zielenie zatrudnionych jest ponad 160 osób. Od przyszłego roku Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni przejmie obowiązki po firmie Park M, która odpowiadała za utrzymanie porządku w niektórych rejonach miasta. Ma to związek z wygaśnięciem umowy z firmą z Nowego Sącza oraz z przejęciem przez RPZ zadań własnych gminy.

http://www.radio.kielce.pl/page,,RPZ-ch ... 599ef.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 31 października 2013, o 15:00

Działka po kieleckiej "zieleni" na sprzedaż. Powstanie gigantyczne osiedle

Teren po Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni w Kielcach, przy ulicy Lecha pójdzie na sprzedaż. Cena wywoławcza wyniesie około 10 milionów złotych. Działki nadają się pod zabudowę mieszkaniową.

"Zieleń" wyprowadziła się do nowej siedziby przy ulicy Sandomierskiej a nieruchomość przy ulicy Lecha chce sprzedać. Teren ma około 4,2 hektara, znajdują się na nim stare budynki biurowe i szklarnie, które nadają się do wyburzenia.

– Mamy wycenę nieruchomości, opiewa ona na około 10 milionów złotych. Jeszcze w tym roku chcemy ją wystawić na przetarg. Zastanawiamy się czy od razu sprzedać ją w całości, czy tylko jedną część, bo nieruchomość składa się z dwóch działek. Są one mniej więcej równej wielkości, przedzielone terenem przeznaczonym na drogę. Konsultujemy z deweloperami rozwiązanie, które bardziej im odpowiada – wyjaśnia prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni w Kielcach.

Teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Pozwala na budowę bloków z lokalami usługowymi na parterze i mieszkaniami na piętrach. W centrum nieruchomości dopuszczone jest postawienie wieżowców z 14 kondygnacjami. W sumie może powstać od 500 do 800 mieszkań, zależnie od intensywności zabudowy.

Kilka lat temu prezydent Kielc, Wojciech Lubawski uznał, że teren przy ulicy Lecha marnuje się jako siedziba miejskiej spółki. Zdecydował, że należy ją wyprowadzić na peryferie miasta, a działkę przeznaczyć pod budownictwo mieszkaniowe. Miało powstać osiedle wybudowane przez polsko-chińską spółkę Yu Long Construction z udziałem miasta. Jednak przedsięwzięcie okazało się trudniejsze do zrealizowania niż się na początku wydawało. Budowa nowej siedzib "zieleni" trwała dłużej niż planowano, a dla terenu przy ulicy Lecha musiał powstać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, aby nie było problemu z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W międzyczasie miasto pozbyło się udziałów w Yu Long Construction, więc wspólnego osiedla przy ulicy Lecha nie będzie. Może je wybudować każdy deweloper, który stanie do przetargu na sprzedaż nieruchomości.

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... ne-osiedle

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3622
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 31 października 2013, o 15:35

To w końcu stanęło tylko na max 13 piętrach?
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 5655
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 31 października 2013, o 15:44

Początkowo miało być chyba do 16 kondygnacji.
Skończy się co najwyżej na 10 piętrach :P
Precz z pieszymi i rowerzystami!

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1032
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 1 listopada 2013, o 19:28

Ja proponuję co najmniej 20 pięter i "apartamenty" 15-40 m2. :lol:
Every dream has a price

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 208
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: spidimarcin » 1 listopada 2013, o 22:36

Może być i 30 tylko żeby to jakoś z głową zaprojektowali, a nie blok na bloku i sąsiad sąsiadowi w okno

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni - ul. Lecha

Post autor: Sirek1 » 4 marca 2014, o 14:52

Nowe osiedle mieszkaniowe w Kielcach? Atrakcyjne tereny na sprzedaż

6 mln zł to cena wywoławcza za pierwszą część dawnej bazy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni przy ul. Lecha. Działkę we wtorek wystawiono na sprzedaż.
Chodzi o nieruchomość opuszczoną przez "Zieleń" w zeszłym roku, po wybudowaniu nowej siedziby przy ul. Sandomierskiej. Cała działka przy ul. Lecha w sumie ma ponad 4 hektary, ale na razie pod młotek idzie pierwsza część, o powierzchni 2,245 ha. - To efekt rozmów z deweloperami, którzy mówili, że cały teren jest zbyt duży jak na jednorazową transakcję. Rynek nieruchomość jest teraz w kiepskiej sytuacji, zobaczymy, jaka będzie reakcja, bo cena jest satysfakcjonująca, a miejsce atrakcyjne - mówi Michał Miszczyk, prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.

W planie zagospodarowania przestrzennego wystawiona na sprzedaż nieruchomość jest opisana jako "teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej wysokiej intensywności". Mogą na niej powstać budynki do 5 kondygnacji. Termin składania ofert upływa 3 kwietnia.


Prezes Miszczyk dodaje, że jeszcze nie wiadomo, kiedy na sprzedaż będzie wystawiona druga część, gdzie mogą powstać nawet kilkunastopiętrowe bloki. - Z jej sprzedażą poczekamy, aż poprawi się sytuacja na rynku nieruchomości. Poza tym liczymy, że po ewentualnej sprzedaży pierwszej części inwestor wynajmie pozostały fragment z budynkami jako zaplecze budowy - tłumaczy Michał Miszczyk. Pieniądze ze sprzedaży działki pójdą m.in. na zakup nowego sprzętu i samochodów do odśnieżania i sprzątania ulic.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... ereny.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni - ul. Lecha

Post autor: Sirek1 » 3 kwietnia 2014, o 19:41

Jest chętny na działkę po kieleckiej zieleni. I daje 6 milionów

Jedna oferta wpłynęła w przetargu na kupno pierwszej części dawnej bazy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni przy ul. Lecha w Kielcach.
- Szczegółów nie mogę jeszcze zdradzić, bo komisja przetargowa sprawdza tę ofertę. To kwestia dnia, dwóch - informuje Michał Miszczyk, prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.

Przyznaje jednak, że oferta jest co najmniej równa cenie minimalnej, którą ustalono na 6 mln zł. Na działce o powierzchni za 2,245 ha mogą powstać bloki do pięciu kondygnacji. - Cieszę, że jest chętny do transakcji. Nasza oferta była kompletna, sprzedawaliśmy przygotowany teren. To może być też potwierdzenie, że poprawia się kondycja rynku nieruchomości - dodaje Miszczyk.

Dodaje, że w tym roku nie zostanie wystawiona na sprzedaż druga część działki przy ul. Lecha, gdzie mogą powstać nawet kilkunastopiętrowe bloki. - Gdy rozpocznie się ta inwestycja, ten teren może jeszcze zyskać na atrakcyjności - tłumaczy prezes

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2xqlbR023

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni - ul. Lecha

Post autor: Sirek1 » 7 kwietnia 2014, o 13:06

Nowe osiedle mieszkaniowe powstanie w Kielcach

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Słoneczna” kupiła działkę od Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni w Kielcach przy ulicy Lecha 11 A. Powstanie na niej osiedle mieszkaniowe.
Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach sprzedało część terenu przy ulicy Lecha, gdzie mieściła się jego dawna siedziba.

Nieruchomość „zieleni", na której spółka miała do niedawna siedzibę została podzielona na dwie działki, a na sprzedaż wystawiono jedną z nich, tę bez zabudowy o powierzchni 2,2486 hektara. Cenę wywoławczą ustalono na 6 milionów 100 tysięcy złotych, czyli 260 złotych za metr kwadratowy.

- Wpłynęła jedna oferta od Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczna" opiewająca na kwotę 6 milionów 451 tysięcy złotych brutto, czyli 287 złotych za metr. Spełnia ona wymogi formalnie. Jak tylko kontrahent wpłaci pieniądze, na co ma 2 tygodnie spiszemy umowę - informuje Michał Miszczyk, prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni w Kielcach.

Miejska spółka przeznaczy pieniądze ze sprzedaży działki na zakup sprzętu do zimowego utrzymania dróg i chodników w Kielcach.

– Do tej pory mieliśmy pod opieką część terenu a od najbliższej zimy będzie to całe miasto, więc potrzebujemy więcej sprzętu. Planujemy także rozwijać usługi pogrzebowe a to także wymaga zainwestowania pieniędzy. Zastanawialiśmy się na spłatą kredytu zaciągniętego na budowę nowej siedziby przy ulicy Sandomierskiej, który aktualnie wynosi 8 milionów złotych. Uznaliśmy, że to jednak nie ma sensu, ponieważ wraz z połączeniem naszej spółki z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnym przejęliśmy 15 milionów jego kredytu. Lepiej zainwestować w rozwój firmy, niż spłatę części długu, co zapewni bezproblemową spłatę rat – tłumaczy prezes.

Dla terenu przy ulicy Lecha obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Przewiduje on zabudowę mieszkaniową na całej nieruchomości należącej do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. Na sprzedanej części mogą powstać bloki, o wysokości do pięciu kondygnacji, z lokalami usługowymi na parterze i mieszkaniami na piętrach. Na drugiej działce, która będzie wystawiona na sprzedaż w przyszłym roku dopuszczona jest budowa 13 kondygnacyjnego wieżowca.

Kilka lat temu miasto wraz z chińską spółką Yu Long Costruction zamierzało wybudować przy ulicy Lecha osiedle mieszkaniowe. Pomysł nie został zrealizowany z kilku powodów. Konieczne było przygotowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego uchwalenie przedłużyło się. Dłużej niż planowano trwała budowa nowej siedziby Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni przy ulicy Sandomierskiej i firma mogła zwolnić teren dopiero w ubiegłym roku. A w międzyczasie Rada Miasta uznała, że Kielce nie mają żadnych korzyści z udziałów w polsko - chińskiej spółce i zadecydowała się nie na ich pozbycie.

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... w-kielcach

PS.

Pora założyć nowy temat, a ten do Historii Inwestycjii

Nowy temat :arrow: viewtopic.php?f=7&t=3391

ODPOWIEDZ