Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni - ul. Lecha

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni - ul. Lecha

Post autor: Sirek1 » 13 czerwca 2007, o 17:53

Nie zabraknie wieżowców

Okazałe osiedle mieszkaniowe powstanie w Kielcach przy ulicy Lecha na terenie Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. To pewne. W mieście mówi się także, że z ulicy Jagiellońskiej zniknie baza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, a inwestor postawi tam hipermarket. Prezydent zaprzecza.

NOWA SIEDZIBA "ZIELENI"

- Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w osiedlu, miedzy blokami to nieporozumienie. Szklarnie i budynek biurowy nie mogą tam zostać. Firma opuści ten teren i tam powstanie okazałe osiedle mieszkaniowe - informuje prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
- Budową zajmie się Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni, albo stworzymy do tego celu konsorcjum miejskich firm. Analizujemy, która z wersji będzie korzystniejsza, decyzja zapadnie w tym roku, a inwestycja ruszy za rok.
Choć może tego nie widać, to teren zajmowany przez “zieleń” jest ogromny. Zmieści się tam kilkanaście budynków, w tym kilka wieżowców.


JAGIELLOŃSKA BEZ ZMIAN

“Zieleń” wybuduje sobie nową siedziba przy ulicy Sandomierskiej, tam na krańcu miasta mają działkę i to jest odpowiednia lokalizacja - informuje prezydent Kielc.

Natomiast przy ulicy Jagiellońskiej nie szykują się zmiany. - Ani żaden inwestor nie interesuje się tym terenem, ani miasto nie jest zainteresowane jego sprzedażą. Na pewno tam nie powstanie supermarket. Nawet jeśli dojdzie do upadku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji to ten obszar jest zarezerwowany na bazę dla autobusów. Otrzyma go inny przewoźnik, który w razie takiego scenariusza przejmie wożenie mieszkańców - informuje prezydent Kielc.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/70612083

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=733
Ostatnio zmieniony 17 marca 2012, o 19:43 przez Sirek1, łącznie zmieniany 1 raz.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1204
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 13 czerwca 2007, o 17:59

To już kolejna informacja o wieżowcach w tym rejonie, najpierw na Mielczarskiego a teraz tu :) Przydadzą się te nowe inwestycje-ożywią troche ten obszar miasta, ale przydałby sie remont tych wszystkich blokowisk na Czarnowie i Herbach...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 13 czerwca 2007, o 21:01

fajnie by było gdyby powstały w Kielcach jakieś wyższe budynki mieszkalne. W tej chwili najwyższe (jest ich ok. 10-12) mają po 12 kondygnacji. Jeśli na Mielczarskiego mają powstać dwudziestopiętrowce, to niech te mają chociaż po 15... Żeby wysokość budynków w mieście była w miarę płynna
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1161
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 13 czerwca 2007, o 21:53

wow no nieźle, to tuż obok mnie. nawet trzymam auto na parkingu strzezonym należącym do zieleni miejskiej. podobno jest tam też częśc ziemi należącya do... kleru(a jakże) sąsiadująca z terenami zieleni.

a nie tak dawno temu myslałem sobie kurde taki kawał ziemi a tak sie marnuje i to prawie w centrum - a tu taka niespodzianka :)

jeśli ktoś niewie gdzie to jest to wstawiam Wam screen z zumi.pl żebyscie mogli uświadomic sobie jak wielki jest to teren.
niewiem tylko czy ta częsc działki która jest wysunięta najbardziej na zachód tez w 100% należy do zieleni :roll:
Obrazek
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11590
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 lipca 2007, o 16:47

Nowe osiedle
Nowe, duże osiedle mieszkaniowe ma powstać na ponad 6-hektarowej działce, przy ulicy Lecha w Kielcach. To grunty, należące do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i do miasta. Obecnie na części z nich mieści się siedziba spółki. W planach są jednak jej przenosiny i budowa nowej bazy przy ulicy Sandomierskiej. Natomiast na działce przy Lecha RPZ chce, wspólnie z miastem i developerami wybudować osiedle. W założeniach ma powstać tutaj około 1100 mieszkań, o średniej powierzchni od 50 do 60 metrów kwadratowych- mówi prezes RPZ Michał Miszczyk. Jak zaznaczył, o wielkości inwestycji świadczy fakt, że planowana liczba lokali na nowym osiedlu, przekroczy roczną sprzedaż mieszkań w Kielcach za rok 2006, czy 2005. Projekt zakłada budowę kilkunastu bloków. Będą to budynki kilku- i kilkunastopiętrowe. Aktualnie trwają wstępne rozmowy z ewentualnymi partnerami. Jeśli nie uda się założyć konsorcjum złożonego z miasta, RPZ i developera - spółka sprzeda grunty. Michał Miszczyk wyraził nadzieje, że inwestycję uda się rozpocząć już w przyszłym roku. Będzie ona realizowana etapowo, od strony zachodniej.

Radio Kielce

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 11 lipca 2007, o 17:05

Dzisiaj przez chwile słuchałem wywiadu w radiu z panami Topolskim z Kolportera, Hajdorowiczem i jakimś panem z Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. Tematem rozmowy była właśnie wspomniana wyżej inwestycja. Pan H powiedział, że ze wstępnych ustaleń wynika, że na tej działce ma powstać od kilku do kilkunastu niskich bloków, z jednym kilkunastupiętrowym dominującym. Oczywiście w czasie wywiadu było parę telefonów od ludzi którym ta inwestycja nie pasuje, na co pan H odpowiedział, że jak im może nie pasować skoro nawet planów nie widzieli :D Sama debata była dość interesująca, pan H wspominał też, że jeśli chodzi o mieszkaniówkę przewiduje rozwój głównie zachodniej części Kielc, okolic os. Ślichowice.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 11 lipca 2007, o 22:55

Jakie to było radio?

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 11 lipca 2007, o 23:22

Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 listopada 2007, o 20:47

Obrazek
Coraz bliżej budowy osiedla na Czarnowie

RPZ występuje o warunki zabudowy dla osiedla mieszkaniowego na Czarnowie. A przy okazji planuje zwiększyć wartość działki o 6-8 mln zł.

Krystalizują się plany budowy dużego osiedla mieszkaniowego na terenie Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni między ulicami Piekoszowską a Chrobrego. - Złożyliśmy dokumenty o ustalenie warunków zabudowy - mówi Michał Miszczyk, prezes RPZ. Ale to nie wszystko. Prezes Miszczyk chce zamienić wieczyste użytkowanie tej działki na własność. Dzięki temu zmniejszy wydatki o dzierżawę, która rocznie kosztuje miejską spółkę 920 tys. zł, i znacznie podniesie wartość terenu. - Według obecnych wyliczeń po przekształceniu wartość działki wzrośnie z 16 do około 22-24 mln zł - podkreśla Miszczyk.

Na taką zmianę muszą wyrazić zgodę radni, bo to grunt miejski. - Mam nadzieję, że uda się to przeprowadzić na najbliższej sesji. Nie sądzę, żeby ktoś był przeciwny powiększeniu majątku miasta o taką kwotę - zaznacza prezes RPZ.

Chciałby on w przyszłym roku uzyskać zezwolenie budowlane. - Moim zadaniem jest odpowiednie zwiększenie wartości tych terenów, aby potem po jego sprzedaży mieć środki na budowę nowej siedziby przy ul. Sandomierskiej i zakup sprzętu dla przedsiębiorstwa. My nie jesteśmy deweloperem, budową mieszkań zajmie się już ktoś inny, może prywatny inwestor - zastrzega Miszczyk.

Teren na Czarnowie ma 6,5 ha. Jest już gotowa wizualizacja osiedla mieszkaniowego, liczyłoby ono kilkanaście bloków.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4633844.html

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 13 grudnia 2007, o 15:22

Działka przy ulicy Lecha

Kieleccy radni zdecydują na najbliższej sesjio o przystąpieniu do prac nad kolejnymi planami zagospodarowania przestrzennego. Tym razem projekty uchwał dotyczą 72 hektarowej działki, przy ulicy Lecha. Należy ona do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. Plan i zmiana studium mają umożliwić zbudowanie tam budynków mieszkalnych. Kolejny projekt uchwały dotyczy rejonu ulicy Szwedzkiej. Tam bloki mieszkalne mają powstać na 54 hektarach. Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego w ratuszu mówi, że jednym z głównych założeń miasta na kolejne lata jest zwiększenie ilości gruntów pod wielorodzinną zabudowę.

Zdaniem Artura Hajdorowicza jeśli planiści opracują około 10 planów dopuszczających budowę mieszkań i rozpoczną się inwestycje w dzielnicy Dąbrowa, ceny mieszkań w mieście powinny zmaleć.

2007-12-13
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/index.php?go=3&id_k=8782
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 2 marca 2008, o 21:24

Obrazek
Chińskie osiedle spółki RPZ i Athletic Group

Wiadomo już, kto ma być chińskim partnerem w spółce, która przy ul. Lecha w Kielcach zbuduje duże osiedle mieszkaniowe. To Athletic Group, która działa na naszym rynku od 15 lat i zajmuje się produkcją rowerów oraz importem towarów z Chin.
Na najbliższej, czwartkowej sesji kieleckiej rady miejskiej radni mają zatwierdzić powstanie spółki miasta i Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni z większościowym kapitałem chińskim. Miasto ma objąć udziały wartości 120 tys. zł, ale docelowo kapitał spółki znacznie wzrośnie. RPZ wniesie bowiem swoją działkę, nieoficjalnie wycenianą na kilkanaście milionów złotych, a Chińczycy kapitał w gotówce na budowę osiedla. Siedzibą nowej spółki ma być Polsko-Chiński Park Biznesu przy ul. Mielczarskiego. Kielce odwiedził niedawno członek zarządu Athletic Group Jimmy Zeng. Oglądał m.in. tereny przyszłej inwestycji, rozmawiał z przedstawicielami miasta i RPZ.

Athletic Group ma biuro w Warszawie, a w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Koszalin fabrykę rowerów, w której zatrudnia 300 osób. Niedawno firma uruchomiła też produkcję nagrywarek DVD i telewizorów LCD, przy której pracuje 50 osób. Grupa zajmuje się również importem towarów konsumpcyjnych i budowlanych z Państwa Środka.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4982020.html

P.S.

Z szumnych zapowiedzi wyszła zwykła ściema: rowery i budownictwo co łączy te dwie dziedziny :shock: :?:

===============================================
Obrazek
Wejście Smoka do miasta nad Silnicą

Kieleccy radni po dłuższej dyskusji zgodzili się, by miasto wspólnie z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni założyło spółkę, w której 65 proc. udziałów obejmie chiński inwestor.
15 proc. otrzyma miasto, 20 proc. RPZ. Radni chcieli się dowiedzieć, kto będzie decydował w spółce i jaki jest jej cel. Usłyszeli, że ma ona realizować m.in. budownictwo mieszkaniowe, w tym komunalne i socjalne. W przyszłym roku ma wybudować 300 mieszkań. - Chcemy otwierać się na inwestorów zagranicznych. Myśleliśmy, że będzie to możliwe z podmiotami chińskimi. Ale oni są bardzo ostrożni, dopiero wejście w spółkę samorządu dało im gwarancję wiarygodności naszych zamiarów - tłumaczył Mieczysław Pastuszka, dyrektor wydziału projektów strukturalnych i strategii miasta w kieleckim ratuszu.

Spółka Yu Long (Nefrytowy Smok) Construction działa już w Koszalinie. Jej właściciel ma tam montownię rowerów, produkuje ekrany LCD.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4997590.html

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 23 października 2008, o 12:30

Osiedle przy ulicy Lecha powstanie przy współpracy polsko-chińskiej
Aktualizacja: 2008-10-23 13:20:44

Wiosną przyszłego roku powinna rozpocząć się budowa osiedla przy ulicy Lecha w Kielcach. Inwestorami będą Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i chińska spółka, która współpracuje z Polsko- Chińskim Parkiem Biznesu, który ma swoją siedzibę w stolicy województwa.
Prezes RPZ-tu Michał Miszczyk informuje, że miałoby tam powstać ok. 500 mieszkań. Jak dodaje byłyby tańsze, niż te budowane przez developerów. Teraz inwestorzy czekają na uchwalenie przez miasto planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Spółka przygotował dwie koncepcje budowy osiedla.
Planiści kończą przygotowywanie planu, dokument powinien zostać uchwalony wiosną przyszłego roku. Michał Miszczyk dodaje, że jeśli tylko zostanie uchwalony plan, to spółka rozpocznie starania o pozwolenie na budowę. Osiedle ma być bardzo estetyczne, z dużą ilością zieleni i ścieżką rowerową wokół.

Nowe mieszkania powstaną na gruncie należącym do RPZ. W sumie jest to 4 hektary. Przedsiębiorstwo będzie je sukcesywnie przekazywać pod budowę. Z czasem przeniesie się na ulicę Sandomierską.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Osiedl ... 6964c.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1031
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 24 października 2008, o 08:44

Świetna wiadomość dla planujących kupić mieszkanie. Spokojnie można zatem poczekać, bo rozpocznie się obniżka cen.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 25 października 2008, o 13:37

Autor pisze:Nowe osiedle
W założeniach ma powstać tutaj około 1100 mieszkań, o średniej powierzchni od 50 do 60 metrów kwadratowych- mówi prezes RPZ Michał Miszczyk.
Radio Kielce
sueno pisze:Osiedle przy ulicy Lecha powstanie przy współpracy polsko-chińskiej
Aktualizacja: 2008-10-23 13:20:44

Prezes RPZ-tu Michał Miszczyk informuje, że miałoby tam powstać ok. 500 mieszkań.
Wie ktoś skąd się wzięła ta subtelna rozbieżność w wypowiedziach pana prezesa??

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 25 października 2008, o 21:47

MadMike pisze:Wie ktoś skąd się wzięła ta subtelna rozbieżność w wypowiedziach pana prezesa??
Pierwsza korekta biznesplanu w związku z dramatycznie pogarszającą się sytuacją na rynku usług finansowych?

ODPOWIEDZ