Aquapark w Kielcach???

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Aquapark w Kielcach???

Post autor: Autor » 21 września 2005, o 14:38

Obrazek

Niemiecka firma chce budować w Kielcach aquapark
Anna Roży 07-09-2005

Kilkanaście milionów euro chce wyłożyć niemiecka firma na budowę aquaparku w Kielcach. Jej przedstawiciel już zgłosił się do władz miasta. Od półtora miesiąca nie otrzymał z magistratu żadnej odpowiedzi

Niemców najbardziej interesują tereny, które obecnie dzierżawi klub Tęcza - mieszczą się na nich m.in. korty tenisowe i basen. - Ta lokalizacja pasowałaby do ogólnej koncepcji inwestycji - twierdzi Jan Waluszewski reprezentujący inwestora.

O pomyśle poinformował prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego ponad pół roku temu. Usłyszał wówczas, że miasto jest tym zainteresowane. - Od tamtego czasu przygotowywaliśmy pisemną propozycję z konkretnymi rozwiązaniami, oczywiście to były nasze propozycje do dyskusji - mówi Waluszewski. Oficjalnie pismo w tej sprawie złożył w magistracie 28 lipca.

- Firma, którą reprezentuję, chciałaby zainwestować w kielecki aquapark kilkanaście milionów euro. Taka inwestycja to także sporo nowych miejsc pracy. Cały czas czekamy na odpowiedz - twierdzi Waluszewski. Pismo z sekretariatu prezydenta

trafiło do Mieczysława Tomali, dyrektora wydziału edukacji, kultury i ochrony zdrowia UM. Leżało tam do wczoraj. - Zapoznałem się z nim, ale zajęcie się tą sprawą nie należy do moich kompetencji. Jutro przekażę je właściwemu wydziałowi - opowiada Tomala.

Dlaczego nie zrobił tego wcześniej? - Szczerze mówiąc, nikt się tym nie zajął, bo to był okres wakacyjny, ludzie byli na urlopach - tłumaczy Tomala.

Prezydent Lubawski zapewnia, że wkrótce przygotuje odpowiedź dla inwestora. - Problem tkwi w tym, że wskazana przez firmę lokalizacja ma niejasny stan prawny. Dlatego w swojej odpowiedzi będziemy sugerować inny teren. Myślę, że aquapark mógłby powstać w okolicach budowanego stadionu piłkarskiego. To byłaby część miasta o charakterze sportowo-rozrywkowym - stwierdził Lubawski.

W tym, że inwestor musiał tyle czekać na odpowiedz, nie widzi nic złego. Uważa też, że nie zniechęci to niemieckiej firmy do robienia interesów w Kielcach

Jan Waluszewski jest skłonny do negocjacji. - Jeśli miasto wskaże inny teren, inwestor będzie nim zainteresowany. Park wodny może powstać w dowolnym miejscu. Musimy tylko o ty porozmawiać - mówi Waluszewski. O szczegółach technicznych nowej inwestycji nie chce mówić. - Jeszcze za wcześnie - twierdzi.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Aquapark - niemiecka firma zainteresowana Kielcami

Post autor: Autor » 21 września 2005, o 14:49

Obrazek

Park wodny w Kielcach - cd.
Anna Roży 20-09-2005

Niewykluczone, że nie na terenach należących do miasta, ale na prywatnej działce powstanie park wodny. Niemiecka firma, która chce go wybudować, dostała taką propozycję.

- Tereny te należą do firmy, której siedziba mieści się w pobliżu zalewu kieleckiego - mówi tajemniczo Jan Waluszewski, pełnomocnik niemieckiego inwestora. Nie chce zdradzić, kto zaoferował swoje działki, prawdopodobnie chodzi o Zakłady Mięsne SA Kielce. - Na pewno przekaże tę propozycję niemieckim inwestorom, którzy będą się nad nią zastanawiać - twierdzi Waluszewski.

Jak już pisaliśmy, niemiecka firma chce wyłożyć na budowę aquaparku kilkanaście milionów euro. Jej przedstawiciel zgłosił się do władz miasta w lipcu. Niemców najbardziej interesują tereny, które obecnie dzierżawi klub Tęcza - mieszczą się na nich m.in. korty tenisowe i basen. - Ta lokalizacja pasowałaby do koncepcji inwestycji - twierdzi Waluszewski.

Miasto do tej pory nie odpowiedziało na ofertę, zamierza to zrobić w przyszłym tygodniu. - Sprawdzamy, jaki jest stan prawny gruntu. Myślę, że reprezentujący niemiecką firmę otrzymają odpowiedź w przyszłym tygodniu. Sama propozycja budowy aquaparku jest ciekawa i warta zainteresowania - mówi Artur Sobolewski, dyrektor wydziału projektów strukturalnych i strategii miasta, który teraz zajmuje się sprawą.

Władze miasta zapewniają, że jeśli przekazanie wyznaczonych przez inwestora terenów nie będzie możliwe, zaproponują mu inne. - Myślę, że możemy wskazać kilka lokalizacji, np. na osiedlu Ślichowice, po drugiej stronie zalewu lub przy basenie na ulicy Szczecińskiej - mówi prezydent Wojciech Lubawski.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 25 września 2005, o 17:54

Wydaje mi się, że lokalizacja zaproponowana przez tę firmę jest najlepsza zważywszy, że miasto ma przekształcić zalew w swego rodzaju "Kielecką Maltę" :)

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 25 września 2005, o 22:29

Najlepszą lokalizacją będą tereny po zakładach drobiarskich.Trzeba rozruszać tą część Kielc.
Ślichowice odpadają, bo tam jest już pływalnia.

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 2 października 2005, o 19:17

Myśle, że dobrze bybylo uporządkować ulicę Zagnańska i byłbym za umiejscowieniem Auqaparku w tamtym rejonie

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

aqapark

Post autor: halny » 4 października 2005, o 17:11

Duże tereny na sprzedaż czyli inwestycje są przy ul.Mielczarskiego po dawnym Prestalu Dojazd świetny z każdej dzielnicy a także z poza Kielc PKP, PKS, busy :?:

Awatar użytkownika
Inżynier
Posty: 8
Rejestracja: 6 października 2005, o 08:19
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Inżynier » 6 października 2005, o 08:32

Dobra wiadomość z tym aquaparkiem - skończy się jeżdżenie do Krakowa :P
Uważam, że najlepsza lokalizacja jest nad zalewem przy ul. Zagnańskiej ze względu na łatwy dojazd oraz duże możliwośći dla architekta, który mógłby zgrać obiekt z otoczeniem kieleckiego zalewu (może jedna rura prowadziłaby bezpośrednio do zalewu :wink: :lol: ).
Świadectwa charakterystyki energetycznej. Zobacz! www.certyfikaty-kielce.eu

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 października 2005, o 22:16

Obrazek

Niemiecka firma chce budować w Kielcach aquapark
Anna Roży 26-10-2005

Na terenach kieleckiego klubu Tęcza raczej nie powstanie aquapark. To nie znaczy, że park wodny nie będzie budowany. - Oferta niemieckiej firmy jest bardzo ciekawa - usłyszeliśmy w magistracie

O propozycji budowy w Kielcach aquaparku już pisaliśmy. Kosztem kilkunastu milionów euro niemiecka firma chciała go zbudować najlepiej na terenach nad kieleckim zalewem, dzierżawionych obecnie przed klub sportowy Tęcza. O zdanie Niemcy zapytali miejskich urzędników.

- Odpowiedzieliśmy inwestorowi, że tereny, którymi byli zainteresowani, są raczej niedostępne. Ich stan prawny nie jest bowiem uregulowany - mówi Artur Sobolewski, dyrektor wydziału projektów strukturalnych i strategii miasta.

To nie znaczy, że pomysł budowy parku wodnego upadł. - Zasugerowaliśmy inwestorowi , że byłoby lepiej, jeśli wybierze inny teren. Oferta wydaje się być ciekawa, jesteśmy gotowi do współpracy - twierdzi Sobolewski.

Miasto nie zasugerowało jednak konkretnej lokalizacji.

- Jeśli inwestor wskaże inny teren i będzie miał on uregulowany stan prawny, to jesteśmy gotowi przekazać go aportem. Jeśli natomiast inwestor wybierze teren poza gminą Kielce, to jest możliwość zainwestowania przez miasto środków finansowych. Sami nie wskazaliśmy na razie innej lokalizacji, ponieważ musimy najpierw poznać więcej szczegółów dotyczących inwestycji, przede wszystkim jej wielkość - dodał dyrektor Sobolewski.

- Teraz piłeczka jest po stronie inwestora. Przekazałem mu odpowiedź miasta i czekam na reakcję - mówi Jan Waluszewski, pełnomocnik niemieckiej firmy.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Re: aqapark

Post autor: halny » 28 października 2005, o 15:24

halny pisze:Duże tereny na sprzedaż czyli inwestycje są przy ul.Mielczarskiego po dawnym Prestalu Dojazd świetny z każdej dzielnicy a także z poza Kielc PKP, PKS, busy :?:
-- chyba zadzwonię do Jaśia :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 października 2005, o 17:04

Kurde, jakbym zdobyl do niego kontakt to bym mu powiedzial co robic, zeby zatrzymac tego inwestora...

Gość

Post autor: Gość » 31 października 2005, o 11:22

autor pisze:Kurde, jakbym zdobyl do niego kontakt to bym mu powiedzial co robic, zeby zatrzymac tego inwestora...
Zapytaj się w WSH :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 1 listopada 2005, o 01:52

az tak naokolo?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 grudnia 2005, o 11:50

No i poki co cisza, z tego co ja slyszalem to jest to inwestor, ktory chcialby polaczyc handel i rekreacje :D

tom

Post autor: tom » 26 grudnia 2005, o 10:17

Przydałby się ten aquapark na terenie obecnego basenu i kortów "Tęcza". Wtedy ładnie zagospodarowane byłyby okolice zalewu ( Aquapark, Centrum "Relax", apatramentowiec "Pod Żaglami", nowy odcinek Jesionowej, jest też scieżka rowerowa i alejki). Za kilka lat może to być najładniejszy zakatek w Kielcach. Pza tym takze poprawa estetyki ulicy Zagnańskiej ( Aquapark, nowy biurowiec Kolportera). Trzeba ożywić trochę tę cześć miasta i wszystko idzie w dobrym kierunku.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 27 grudnia 2005, o 12:47

heheh czyli ze wszystkim sa jak zwykle ogoromne problemy...

I znow mozemy sobie pomarzyc...
Aquaprk z prwadziwego zdarzenia, obok plywalnia-stadion olimpijski, do nich prowadzi oczywiscie eskadra Zelazna - Zagnanska (i nie trzeba stac w korkach na Okrzei i Czarnowskiej) dzieki dogodnemu polaczeniu z dworcem wycieczki bija drzwiami i oknami, ktore wysiadaja na pieknym dworcu Kielce Glowne. Mijaja nowoczesne budynki, biurowiec Kolportera i jakies galerie handlowe... Moga tez dojechac tramwajem zmeczeni ale szczesliwi, bo podpisali mase korzstnych umow) przedsiebiorcy i goscie Targow Kielce, do ktorych prowdzi szeroka S 74, a hale targowe sa najonoczesniejsze w EU a sam osrodek jest bardzo rozbudowany, tymczasem laduja samoloty z najwazniejszch miast europejskich w porcie lotniczym w pobliskim Piekoszowie....

Taka mala autorefleksja w ziwiaku ze zbllizajacym sie nowym rokiem... :D
cochi

ODPOWIEDZ