Przystanki

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 27 sierpnia 2008, o 20:52

wita jak wiata bez miejsca na reklamy bo bokach i jest szeeeroka (czyli pojemna, duży +) :)

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 27 sierpnia 2008, o 22:19

Stają przystanki pod specjalnym nadzorem
Marcin Sztandera
2008-08-27, ostatnia aktualizacja 2008-08-27 20:58

Obrazek

Rozpoczął się montaż nowych przystanków autobusowych w Kielcach. Do końca września drogowcy wymienią 35 wiat, których wkrótce pilnować będą ochroniarze.
Pierwsze nowe przystanki ustawiono przy ul. Sandomierskiej, w pobliżu budynku Zakładu Energetycznego. - Dostaliśmy już 21 nowych wiat. Ich montaż potrwa kilka dni. Najpierw ustawiany jest szkielet, a potem zostanie on oszklony - informuje Zbigniew Czekaj, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Obrazek

To pierwsza tak kompleksowa wymiana od kilku lat. W 2003 roku stanęło blisko 20 przeszklonych przystanków połączonych z kioskami. Finansowali je prywatni przedsiębiorcy, którzy mieli tam punkty sprzedaży. Potem miasto ograniczało się do napraw i ustawiania wiat np. przy okazji remontu ulic. Teraz w ciągu miesiąca drogowcy wymienią 35 w najbardziej reprezentacyjnych miejscach, m.in.: przy al. IX Wieków Kielc, przed dworcem PKP, przy ul. Warszawskiej, Zagórskiej i Seminaryjskiej. Dostarczy je firma Budotechnika ze śląskich Plichowic, która wygrała przetarg i produkowała m.in. dotychczasowe wiaty. Koszt inwestycji - 261 tys. zł. Stare przystanki po ewentualnym remoncie trafią na inne ulice.

To nie koniec zmian. Jak pisaliśmy, przystanki mają być pilnowane przez firmę ochroniarską. To pomysł MZD, które narzeka, że bardzo często stają się one ofiarą wandali. Każdy nowy przystanek będzie oznakowany logo firmy monitorującej. Na początek kontrakt z ochroniarzami ma obowiązywać przez kilka miesięcy. - Wszystko już jest przygotowane. Firma ochroniarska zajmie się monitoringiem przystanków, gdy rozpocznie się montaż oszklenia - dodaje Zbigniew Czekaj.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... zorem.html
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2008, o 07:10 przez sueno, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 27 sierpnia 2008, o 23:42

Myślałem, że pojawią się jakieś nowoczesne wiaty.
Jeśli to są te o których myśle to niezła kiszka :evil:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 sierpnia 2008, o 00:02

To sa standardowe wiaty, ktore mozna spotkac w wielu miastach. Wsrod producentow Budotechnika robi wg mnie jedne z ladniejszych wiat. Produkty tej firmy byly montowane wczesniej m.in. wzdluz ulicy Tarnowskiej.

http://www.budotechnika.com.pl/images/r ... /steel.jpg

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 28 sierpnia 2008, o 07:08

Wiaty są OK ale kolor wg mnie beznadziejny.
Powinien byc jakis neutralny np. srebrny.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 28 sierpnia 2008, o 07:18

Wg mnie również kolorem obowiązującym powinien być srebrny. A do tego jakis element żółto-czerwonego, ale nie na samej wiacie, a np. na tablicy rozkładów.

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 28 sierpnia 2008, o 09:03

to chyba tak każdy myśli że srebrny powinien być kolorem neutralnym i powinni zmienić wygląd samego rozkładu jazdy jak i tablicę rozkładów np. duża gablota (tak jak w Wawie)

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 29 sierpnia 2008, o 20:28

Nowe przystanki w Zgórsku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widać jakoś można zrobić względnie rozsądną kolorystykę.
W centrum miasta jednak będą zielone - "ni w pięć ni w dziewieć".
Trochę trzeba pomyśleć, że ten zielony do niczego nie pasuje, a w dodatku zlewa się z krzakami.
Nowe wiaty w jakimś dobrze dobranym kolorze upiększyłyby ulice.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 29 sierpnia 2008, o 20:44

Takie przystanki koloru kremowego należą do PKS-u, bo widziałem taki sam u cioci na wsi i był tam tylko rozkład PKS-ów...

Erotis
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 577
Rejestracja: 19 lutego 2008, o 18:18
Lokalizacja: Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Erotis » 30 sierpnia 2008, o 08:44

AR pisze:Nowe przystanki w Zgórsku.
No, bo tylko u mnie mogą być takie ładne przystanki :P
Mi się od początku bardzo spodobały jak je ustawili, ale są na nich normalnie rozkłady MPK, na powyższych 19/31... Wczoraj widziałam takie przystanki w okolicach Skarżyska również.

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 30 sierpnia 2008, o 08:45

przystanek taki sam jak w gminach/powiatach podwarszawskich tylko że na daszku nazwa gmin/powiatu i herb

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 30 sierpnia 2008, o 09:06

I tak zaraz zniszczą, bo to Polska właśnie. Wtedy już nie będzie różnicy między przystankami, o których piszecie, bo wszystkie będą
'ozdobione' graffiti.

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 30 sierpnia 2008, o 09:20

Erotis pisze:
pk5 pisze:
fajne wiaty są w Londynie ;) chciałbym takie zobaczyć w CK.
Obawiam się że to jak porównywanie Trabanta do Bugatti ;)

Czyli sfera marzeń przez wiele wiele lat.
Wymiana wiat idzie pełną parą . Wczoraj ok. godz. 13:15 demontowano starą wiatę na ul . IX wieków , a już na mieście spotkałem się że już stoją ale bez bocznych paneli.

Erotis
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 577
Rejestracja: 19 lutego 2008, o 18:18
Lokalizacja: Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Erotis » 30 sierpnia 2008, o 09:25

Dobrze, że chociaż tyle. Przydałoby się jeszcze żeby na bieżąco wymieniali z czasem staną się "podniszczone".

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 1 września 2008, o 17:16

Oto kilka fotek z przystanku Batalionów Chłopskich II położonego dosłownie obok jednego z wejśc na Targi Kielce czyli naszą wspaniałą dumę regionu... W dodatku na tydzień przed największą imprezą w kalendarzu.

Obrazek
Obrazek

Na pierwszym zdjęciu w tle droga dojazdowa do jednego z wejśc na Targi.

Na uwagę zasługują odważne zabiegi stylistyczne, takie jak jednolity biały kolor znaku drogowego D-15 - Przystanek autobusowy, lub całkowity jego brak, a takze stylowy kosz na śmieci...
Jeżeli Targi Kielce są dla miasta instytucją reprezentacyjną, to ja się nie dziwie, ze w Kielcach jest właśnie tak jak jest.
Ostatnio zmieniony 1 września 2008, o 19:33 przez MadMike, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ