Przystanki

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Przystanki

Post autor: Thermalcake » 19 kwietnia 2015, o 13:15

Wizard pisze:Dla mnie 400 tyś zł za 1 przystanek to absurd. :shock: Mały domek jednorodzinny można za to zbudować
Już o tym pisaliśmy, kilka postów wyżej: viewtopic.php?p=149279#p149279

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Re: Przystanki

Post autor: boogie » 23 kwietnia 2015, o 11:19

Sebastian pisze:Robią zatokę przy GE na Świętokrzyskiej,przesuwając tym samym przystanek bliżej skrzyżowania Świętokrzyska/Al. Solidarności. Teraz dostać się na Bocianek z autobusu to chyba lepiej dotrzeć do powyższej krzyżówki i zahaczyć osiedle od strony Orlenu niż wracać do kładki :)
Przystanek najprawdopodobniej zostanie w starym miejscu, tylko zostanie umieszczony głębiej. Prawy pas często się korkował, więc teraz będzie "uwolniony". Zatokę o której piszesz robią chyba pod Julę, ale to tylko moje domniemanie.

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Przystanki

Post autor: Thermalcake » 30 kwietnia 2015, o 23:40

Przystanki w Kielcach z problemami. Robotników nie widać, MZD wysyła pismo

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach dyscyplinuje firmę Betonox Construction z Sopotu, wykonawcę nowych przystanków. Roboty nie są wykonywane w takim tempie, jakby wszyscy tego oczekiwali.

Projekt kompleksowej wymiany 81 przystanków w Kielcach rozpoczęto około dwóch tygodni temu. Na początek wybrano sześć lokalizacji: przy al. IX Wieków Kielc w rejonie skrzyżowania z ul. Starodomaszowską, al. Solidarności na wysokości stacji Neste, na ul. Źródłowej w rejonie skrzyżowania z al. IX Wieków Kielc oraz trzy przy ul. Jagiellońskiej: dwa w pobliżu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz jeden obok skrzyżowania z ul. Karczówkowską.

W związku z inwestycją wyłączono sporą część pasa ruchu, tworzą się więc gigantyczne korki. Remont bardzo dotkliwy jest m.in. dla kierowców jadących aleją Solidarności, muszą stać w ogromnych korkach. Skarżą się również piesi, w miejscu budowy rozebrano bowiem chodniki. Jeśli pada deszcz, jest błoto.

W teorii pierwszych sześć przystanków powinno być gotowych w ciągu dwóch miesięcy. Problem w tym, że robotników praktycznie nie widać na budowie. Pojawiają się tam sporadycznie.

Problem zauważył również MZD. - W związku z tym wysłaliśmy monit do wykonawcy z prośbą, by trzymali się harmonogramu. Na razie zastosowaliśmy taki środek - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD w Kielcach. Przyznaje, że w dzienniku budowy wpisywane są warunki atmosferyczne, które w tej chwili sprzyjają budowie. - Ten dokument jest istotny, jeśli wykonawca poprosiłby nas o przesunięcie oddania terminu inwestycji. Wtedy moglibyśmy nałożyć kary umowne - tłumaczy Skrzydło.

Na razie robotnicy wykonali tylko prace rozbiórkowe. - Przed nimi jeszcze zbudowanie betonowej zatoki, ułożenie dwóch warstw masy bitumicznej, ułożenie krawężników, wybrukowanie peronu oraz zamontowanie nowoczesnej wiaty przystankowej - wylicza Skrzydło.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3YppvCBbD

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Re: Przystanki

Post autor: jaromlody » 1 maja 2015, o 20:00

nie liczę na to że zdążą w terminie jak wszystko będzie gotowe za rok to będzie dobrze.

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Przystanki

Post autor: Thermalcake » 17 maja 2015, o 14:07

Miasto zerwie umowę na przystanki?

Na zlecenie prezydenta Kielc- Wojciecha Lubawskiego, prawnicy analizują umowę z firmą Betonx Construction, która zajmuje się przebudową 81. przystanków autobusowych w mieście.

Prace spowodowały częściowe zablokowanie ruchu. Wojciech Lubawski w rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że gmina zastanawia się nad zerwaniem umowy. Czy do tego dojdzie zależy od opinii prawników i konsekwencji, jakie mogłyby wynikać z tej decyzji.

- Musimy do rozmów z firmą dobrze się przygotować i przeanalizować konsekwencje naszych kroków. Nie chciałbym, żeby miasto było zablokowane na kolejne pół roku - mówi prezydent Kielc. Jak podkreśla - sytuacja, do której doszło na kieleckich ulicach jest skandaliczna.

- Przystanki zostały rozkopane, ruch zablokowany, a robotników nie widać. Ta sytuacja musi się zmienić. Prace przy budowie jednego z takich obiektów nie powinny trwać dłużej niż tydzień. Wiaty mogą być ustawione później, najważniejsze, żeby nie blokować ruchu w mieście - mówi prezydent.

Problemy, które pojawiły się w mieście w związku z przebudową przystanków sprawiły, że konieczna jest współpraca służb miejskich. Dlatego na polecenie prezydenta, co tydzień będą spotykać się i analizować sytuację pracownicy MZD, ZTM, MPK oraz Straży Miejskiej i Policji. Służby mają działać tak, by utrudnienia dla pasażerów komunikacji zbiorowej były jak najmniejsze. Firma Betonx Construction ma otrzymać za przebudowę 81. przystanków 32 miliony złotych.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-32654

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 211
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: spidimarcin » 20 maja 2015, o 11:28


Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Cyniczny Optymista » 20 maja 2015, o 20:15

Panowie,

mam pytanie. W Świętokrzyskim Regionalnym Centrum Analiz i Studiów Strategicznych narodził się pomysł znalezienia winnego tej fuszerki. Z pomysłem wystąpili dwaj studenci współpracujący z nami. Przytoczyli mi jakąś listę inwestycji za które odpowiadało MZD - jakieś ścieżki, ulice, nadzory (wybaczcie, ale budowlanka to naprawdę nie moja działka :) , że nigdy nie słyszeli o tym, żeby ktoś za coś odpowiedział mimo ewidentnych podobno niedoróbek i braku odbioru, więc chcą wystąpić w trybie informacji publicznej do MZD kto odpowiadał za nadzór, przygotowanie dokumentacji, itd i żeby wskazali konkretnie, z funkcji, imienia i nazwiska osobę, która odpowiada ze błędy (bo ewidentnie ktoś coś schrzanił) i żeby pociągnąć tę osobę do odpowiedzialności. To byłby swego rodzaju precedens - raz że w Kielcach w ogóle walka z urzędnikami, dwa że Ustawa z 20 stycznia 2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (Dz.U. nr 34, poz. 173) nie działa, więc...powiedziałem że im pomogę napisać taki wniosek. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Chciałbym Was zapytać czy Waszym zdaniem to ma sens?
Może Wy macie jakiś pomysł?
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: AR » 21 maja 2015, o 07:31

Ma sens.
Jeśli nikt nie będzie chłostać MZD, to nic się nie zmieni.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Cyniczny Optymista » 21 maja 2015, o 08:14

Więc mam prośbę - bo w Centrum, wybaczcie, nie mamy ludzi związanych z branżą budowlaną i interesujących się tak dobrze jak SKI w MZD i komunikacji miejskiej - napiszemy to zapytanie najlepiej jak potrafimy, ale czy mógłby ktoś nam podpowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę? O co konkretnie zapytać?

Cel jest następujący: takie sformułowanie zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej do MZD, które pozwoli wskazać na którym etapie - sporządzania dokumentacji, wyboru wykonawcy, nadzoru czy innym, wystąpiły błędy skutkujące obecną sytuacją.
(o co prosić? O dokumentację jakąś konkretną?)

Następnym krokiem będzie wówczas prośba o listę osób odpowiedzialnych za przygotowanie / nadzór nad tym etapem na którym popełniono błąd i skierowanie wniosku do MZD oraz Urzędu Miasta o wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych.
W razie zaś braku wskazania w/w osób - co by w sumie oznaczało, że w MZD nie ma winnych czyli jest brak nadzoru - wystąpimy do Urzędu Miasta z wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności samego kierownictwa MZD
(bo ewidentnie problem jest, a jeśli przełożony nie potrafi wskazać kto w jego zespole zawinił, znaczy zawinił on jako nadzorujący, który pozwolił do powstania takiego zamieszania)

Jeśli Urząd Miasta nie wyciągnie konsekwencji, wystąpimy do organów zewnętrznych - wskazując na popełnione błędy, brak odpowiedniego nadzoru, a więc w efekcie naruszenie dyscypliny finansów publicznych... (na przykład)
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Re: Przystanki

Post autor: jaromlody » 21 maja 2015, o 17:58

dobry pomysł może w końcu zabierze się za tych nierobów z ZTM

mariankielczanin
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2015, o 19:41

Budowa przystanków autobusowych w Kielcach

Post autor: mariankielczanin » 27 maja 2015, o 20:52

Czy nasze kochane miasto jest na tyle bogate by wydawać 400 000 zł (średnio) na budowę JEDNEGO przystanku autobusowego? Tłumaczenie systemowych dziennikarzy z wybiórczej mnie nie przekonuje. Np. fundament za 26 tys. zł na jeden przystanek? Za takie pieniądze robi się fundamenty pod dom, a nie pod przystanek co ma kilkanaście metrów długości i 3 metry wysokości. 10 m sześciennych i tona stali to 4000 zł, a co kosztuje te pozostałe 22 000? Budowa przystanku na ul. Żytniej przechodzi ludzkie pojęcie - ma kosztować ponad 800 000 tys. zł. A przecież 2 lata temu ten przystanek był robiony od podstaw. I w międzyczasie 3 razy remontowany. Za takie pieniądze to można postawić dom. A co najlepsze - jak każdy widzi przystanki są tylko burzone i utrudnia się ruch oraz dezorientuje biednych pasażerów komunikacji zbiorowej. Sugeruje by miasto podało do publicznej wiadomości pełen kosztorys, wszystkie faktury i rachunki. Żeby płatnicy podatkowi wiedzieli na co idą ich pieniądze. Jeśli będzie duża aprobata takiego rozwiązania to miasto będzie zmuszone podać dokładny kosztorys. I się okaże na co idą pieniądze podatnika. Za takie pieniądze to można było zrobić remont wszystkich przystanków w Kielcach. Cała Polska się z nas śmieje.

kamil
Posty: 132
Rejestracja: 8 stycznia 2013, o 14:49

TVP Info - To jest temat

Post autor: kamil » 28 maja 2015, o 18:22


Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5696
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Przystanki

Post autor: ice » 28 maja 2015, o 21:11

Pana "z papierosem" nie będę komentował.
Grzebo, z całym szacunkiem ale bez przesady...

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Re: Przystanki

Post autor: grzebo » 28 maja 2015, o 21:50

W czym była przesada?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5696
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Przystanki

Post autor: ice » 29 maja 2015, o 09:58

Ze wszystkim się zgodzę ale z tego co kojarzę, żaden przystanek w tej okolicy nie został przesunięty o 400m.
Odległość pomiędzy wspomnianymi przystankami to 200m a czas dojścia to ok 3min. także teoretycznie można by traktować te przystanki jako element jednego węzła.
Oczywiście dało by się to zrobić lepiej, jak każdą inną inwestycję w tym mieście :)

ODPOWIEDZ