Przystanki

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: sueno, Daniel, Nowak, Autor, CKfan, AR

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)

Post autor: tomasz2719 » 8 czerwca 2011, o 22:54

Też raz słyszałem głos. Myślałem, że może jest co parę minut, ale czytam, że samemu się go uruchamia. Ja nie słyszałem żadnych błędów. Ale do tej pory, raz są wyświetlane godziny, a raz czas do przyjazdu. Nie wiem od czego jest to zależne. Moje wcześniejsze spostrzeżenie, ze niby od 10 minut w dół, jest błędne, bo widziałem jak pisało gdzieś, że za 17 minut będzie autobus. Powinni to jakoś unormować.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Menadżer budowy ;)

Post autor: CKfan » 8 czerwca 2011, o 23:13

Co do wyświetlania, to już jest prawie dobrze, aczkolwiek na tablicach czasem obserwujemy wyścigi, czyli że raz 105 wyprzedza 35 a potem 35 się rewanżuje, czyli tak jakby GPS nie podawał położenia na bieżąco a załóżmy co kilkanaście/dziesiąt sekund.

Jeśli chodzi o przycisk, to wiele osób jest zdziwionych że tablica gada i nikt nie wie że trzeba to samemu uruchomić :P
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Daniel
Kontakt:

Post autor: Daniel » 9 czerwca 2011, o 07:13

Wczoraj przez te tablice poszedłem z buta bo: 109 nie widniało w najbliższych odjazdach w związku z tym chyba już pojechało. Wziąłem pod uwagę, że to tylko testy więc poczekałem 5 minut ponad planowy odjazd zacząłem marsz. W połowie drogi między przystankami minął mnie wyczekiwany autobus. Żale wylane. Dziękuję.

Awatar użytkownika
RZ

Post autor: RZ » 9 czerwca 2011, o 07:45

Jak do tej pory mam wiele takich doświadczeń - wskazania na tablicach często nie mają zwiazku z rzeczywistością. Dwa razy przez to podjąłem złą decyzję.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
AR
Kontakt:

Post autor: AR » 9 czerwca 2011, o 07:49

...ale chyba cały czas wyświetlana jest informacja "Uwaga, testy systemu".
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: pk5 » 9 czerwca 2011, o 08:23

tomasz2719 pisze: Ale do tej pory, raz są wyświetlane godziny, a raz czas do przyjazdu. Nie wiem od czego jest to zależne.
Czytaj poprzednie posty :?

Patol
Kontakt:

Post autor: Patol » 11 czerwca 2011, o 10:30

Daniel pisze: 109 nie widniało w najbliższych odjazdach
Niewiadomo dlaczego system nie wyłapuje niektórych autobusów mimo, że GPS przez kierowce jest poprawnie włączony.

Awatar użytkownika
CKfan

Post autor: CKfan » 11 czerwca 2011, o 11:04

Wczoraj udało mi się już kupić bilet w automacie na Żytniej :D
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
tester19

Post autor: tester19 » 12 czerwca 2011, o 08:06

System GPS działa ale i tak jeszcze nie idealnie. Przykład z wczoraj ul. Zytnia : tablica pokazuje linia 1 za 7 minut a autobus na przystanku już stoi. Kierowca odstał 2 minuty i odjechał a tablica nadal swoje. Drugi przykład linia 35 odjazd <1 a w rzeczywistości autobus przyjechał 6 minut po zniknięciu z tablicy ponieważ był opożniony. Za to trzeba pochwalić kierowce z linii 33 :o czekał grzecznie pare minut na przystanku dopoki nie zniknie z tablicy jego linia 8)

Ale trzeba powiedzieć, że duży postęp jest w tym wszystkim. 8)

Co do automatów super prosto i szybko się kupuje bilet :D widać też po ludziach, że chcą się nauczyć chętnie podchodzą :D
KIELCE - miasto betonu

pk5

Post autor: pk5 » 12 czerwca 2011, o 21:13

Kierowca nie powinien trzymać się tablicy tylko rozkładu.

Awatar użytkownika
Adasiek CK

Post autor: Adasiek CK » 14 czerwca 2011, o 16:06

Kielce: Tablice świetlne dopiero od poniedziałku

Awaria systemu przeszkodziła w planowanej na dzisiaj inauguracji tablic świetlnych na przystankach autobusów miejskich w Kielcach. Dla pewności Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach przesunął termin oddania tablic do użytku na przyszły poniedziałek.

Na konferencji prasowej dyrekcja ZTM zapewniła, że od kolejnego piątku przez weekend tablice będą już udostępnione, dla pasażerów. W poniedziałek system, już bez większych zakłóceń powinien funkcjonować prawidłowo.

Dziś, kiedy tablice miały być oddane do użytku nastąpiła chwilowa awaria systemu, ale została już zażegnana przy współpracy z operatorem systemu GPS, którym jest firma Polkomtel.

Na konferencji prasowej został także zaprezentowany projekt, dzięki któremu pasażer na przystanku za pomocą telefonu komórkowego będzie mógł sprawdzić za ile minut autobusy wszystkich linii odjeżdżając z danego przystanku.

Przystankom zostaną nadane numery i pasażer wysyłając sms za 50 groszy netto w odpowiedzi otrzyma informacje o tym, że na przykład za 5 minut przyjedzie autobus linii 50, 102 czy 21.

Marian Sosnowski, dyrektor ZTM poinformował także o projekcie budowy szybkiej linii autobusowej łączącej dwa mini-dworce w Kielcach. Termin realizacji nie jest jeszcze znany.

Więcej w środę w "Echu Dnia"

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /598780693
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
tester19

Post autor: tester19 » 14 czerwca 2011, o 16:26

NTV Kielce - Elektroniczny rozkład jazdy

http://www.ntv-kielce.pl/aktualnosci/43 ... wideo.html
KIELCE - miasto betonu

Awatar użytkownika
lukas000

Post autor: lukas000 » 14 czerwca 2011, o 19:34

Interaktywna komunikacja w Kielcach. Kliknij, gdzie jest autobus

Sztuką będzie teraz spóźnić się na autobus. System kontroli ruchu miejskiej komunikacji sprzężony z elektronicznymi tablicami na przystankach działać będzie w Kielcach już w przyszłym tygodniu. Przez internet, WAP a nawet SMS sprawdzisz, za ile minut twój autobus będzie na przystanku.
Kielce. Elektroniczne tablice informacyjne na przystankach autobusowych
Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Kielce. Elektroniczne tablice informacyjne na przystankach autobusowych

Działanie nowego systemu informacji elektronicznej o kursowaniu autobusów władze miasta i Zarządu Transportu Miejskiego zaprezentowały we wtorek w ratuszu. Rozmieszczone na 24 kieleckich przystankach elektroniczne tablice to tylko jeden z jego elementów - pokazują, za ile minut przyjedzie autobus danej linii.

Dużo więcej możliwości daje strona internetowa. Wpisując numer linii na mapie miasta wyświetla się trasa i dokładna aktualna pozycja autobusów, a na każdym informacja, jak jedzie - gdy zbyt szybko na czerwonym pasku, gdy ma opóźnienie, na zielonym. Ten system obejmuje każdy z 1300 przystanków w Kielcach i okolicach. Można kliknąć na dowolny i wyświetli się informacja, za ile minut podjedzie tam autobus. Gdy nie będziemy mieli pod ręką komputera, wystarczy telefon komórkowy z WAP - i tam sprawdzić to samo. Można też będzie wysłać SMS na numer 7036 o treści "ztm.[numer przystanku]" - a dostaniemy zwrotnie listę wszystkich linii z podanym w minutach czasem oczekiwania. Koszt SMS-a - 50 gr plus VAT. Jaki przystanek ma numer, dowiemy się ze strony internetowej ZTM-u (ztm.kielce.pl), z której też będziemy wchodzić na interaktywną mapę miejskiej komunikacji. Będą też tabliczki na przystankach.

- Oczywiście nie radzimy nikomu testować tego ze stoperem. Czasy podawane są w przybliżeniu, im dłuższy, tym rozbieżność może być większa. Wiadomo, że nie sposób przewidzieć wszystkiego, co się może stać na trasie autobusu - zastrzega Barbara Damian z ZTM.

Taki system firma RG z Mielca wdrożyła już m.in. w Suwałkach, Łodzi, Rybniku, Głogowie, Jaśle i Krośnie. Jak działa, można sprawdzić w internecie. W Kielcach ma to być możliwe w przyszłym tygodniu. Wtedy też ruszy informacja przez SMS. - Musimy jeszcze skończyć szkolenia kierowców i dostroić system, m.in. pozycje GPS przystanków - wyjaśnia Robert Pezda, prezes firmy RG.

Tablice świetlne na przystankach mają też inne przydatne funkcje. Pasek na dole, który teraz wyświetla informację o teście systemu, będzie pokazywał godzinę, a być może imieniny lub inne informacje. A na wniosek Polskiego Związku Niewidomych tablice mogą "mówić", odczytując informację. Funkcję tę można włączyć przyciskiem lub jednym z 200 pilotów, jakie dostanie PZN.

- Robimy wszystko, aby przekonać kielczan do przesiadki z samochodów do komunikacji publicznej, dobrze funkcjonującej, dostępnej, nowoczesnej. Buspasy, nowe minidworce, internet, bilet elektroniczny, wszystko to temu służy - tłumaczy Tadeusz Sayor, wiceprezydent Kielc.

System kosztował 5,8 mln zł i jest częścią ogromnego, wartego w sumie 300 mln zł unijnego projektu poprawy komunikacji publicznej w Kielcach.

:arrow: Gazeta Wyborcza Kielce

Awatar użytkownika
krzysiu1493

Post autor: krzysiu1493 » 14 czerwca 2011, o 23:11

- Robimy wszystko, aby przekonać kielczan do przesiadki z samochodów do komunikacji publicznej, dobrze funkcjonującej, dostępnej, nowoczesnej. Buspasy, nowe minidworce, internet, bilet elektroniczny, wszystko to temu służy - tłumaczy Tadeusz Sayor, wiceprezydent Kielc.
Z tym internetem, to chyba chodzi mu o stronę ZTMu, bo raczej nie o internet w autobusach. :?

pk5

Post autor: pk5 » 15 czerwca 2011, o 06:54

lukas000 pisze:
- Robimy wszystko, aby przekonać kielczan do przesiadki z samochodów do komunikacji publicznej, dobrze funkcjonującej, dostępnej, nowoczesnej.
Hahahaha, to mnie rozbawiłeś :D

Beznadziejny układ, kursy -widmo, jazda stadami. buspasy nie tam gdzie potrzebne, podwyżki biletów okresowych, mierny projekt z unii i jeszcze wizja brt..brrr

Tak to jest jak się komunikacji robi nogami..opierając się na własnych usraniach...

ODPOWIEDZ