Ostatnia podróż miejskiego ikarusa

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

gawelek13
Posty: 53
Rejestracja: 28 września 2006, o 22:10
Lokalizacja: Kielce

Ostatnia podróż miejskiego ikarusa

Post autor: gawelek13 » 25 marca 2015, o 15:25

Ostatnia podróż miejskiego ikarusa. Pasażerowie przyjadą nawet z Węgier

Blisko sto osób zapowiedziało już udział w sentymentalnej podróży ikarusem po Kielcach i okolicach. - Przyjadą ludzie z Warszawy, Gdańska, a nawet Węgier - zapowiadają organizatorzy.

Kultowy ikarus 280.70E w siedmiogodzinną trasę wyruszy w sobotę o godz. 10 z przystanku na ul. Żelaznej. Przebieg trasy pozostaje jednak tajemnicą.

- Będziemy zwiedzać okoliczne miejscowości, nie chcemy jednak zdradzać, którędy pojedzie autobus. Będzie można na pewno zrobić zdjęcia w ciekawych sceneriach - mówi Piotr Siwek, jeden z organizatorów "Ostatniej podróży ikarusem po Kielcach i okolicach".

Skąd pomysł na taką przejażdżkę? - Wziął się z pasji do starych autobusów i fotografowania. Ikarusy woziły kieleckich pasażerów przez 30 lat. Teraz w taborze MPK zostały tylko cztery takie wozy - odpowiada Siwek.

Na ostatnią podróż ikarusem zapisało się już prawie 90 osób. - Nie tylko kielczanie. Sporo osób przyjedzie z Warszawy i Krakowa. Mamy również zapisy z Gdańska, a nawet Węgier - wymienia współorganizator. - Dlatego zastanawiamy się nad podstawieniem drugiego autobusu - zaznacza Siwek.

Zapisy wciąż trwają. Zgłoszenia można wysyłać, wypełniając specjalną ankietę na stronie wydarzenia na Facebooku. - Można również przyjść na przystanek przy Żelaznej w sobotę. Na pewno znajdzie się miejsce - zapewnia Piotr Siwek.

:arrow: Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3VPJOaBoT

ODPOWIEDZ