Linie w sieci ZTM Kielce (0-114, A-Z)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 8 czerwca 2013, o 11:44

Wczoraj widziane jak zawracały na stacji benzynowej w Woli Jachowej.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 10 czerwca 2013, o 15:46

Dobra, pewnie gdzieś o tym było, coś kojarzę, ale dlaczego linia 47 kończy na dworcu? Wcześniej sądziłem, że to tylko taki kurs, który pojawia się trzy razy na dzień, ale widzę że w ogóle jest ucięty dojazd do Ślichowic. To dlatego że jest linia 10? Jakoś nie kojarzę oficjalnej informacji.

Awatar użytkownika
t_fugit
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, o 18:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: t_fugit » 10 czerwca 2013, o 16:40

Do dworca skrócili ta (tę ?) linię w tym samym momencie (15.05.2013) jak zmienili jej trasę w związku z przebudową DW 745. Jaki związek ma zmiana trasy w Bęczkowie i Leszczynach z niemożnością dojazdu z Dworca na Ślichowice mnie nie pytaj - to pewnie jedna z tych niewyjaśnialnych tajemnic Wszechświata :)

---edit---
No dobra, bez zbędnych złośliwości. Ja widzę dwie opcje:
1. Objazd w Bęczkowie i Leszczynach jest na tyle duży (nie znam dobrze tamtych okolic i jak zmienili trasę), że musieli nadrobić ten czas skracając linię z drugiej strony
2. Ze Ślichowic w kierunku Cedzyny jeździ już parę linii (pomijam ich takt) i być może już od jakiegoś czasu zanosili się ze skróceniem jej do dworca i akurat nadarzyła się okazja

rzeczownik
Posty: 357
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, o 19:50

Post autor: rzeczownik » 10 czerwca 2013, o 19:43

Tak mi się skojarzyło w związku z przebudową ulic :)
http://www.youtube.com/watch?v=yd0MnfqkoCs

Arkadiusz92
Posty: 224
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 21:24
Kontakt:

Post autor: Arkadiusz92 » 8 lipca 2013, o 12:07

Przydała by się korekta rozkładu linii nr 9 bo jest mała częstotliwość kursowania , brak jest kursu do Kielc w sobotę tak około 11 lub 13.Mieszkańcy się skarżą że muszą korzystać z busów a one też za często nie jeżdżą.A w niedzielę ostatni kurs do kielc jest o 17

mp
Posty: 251
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 21:16
Lokalizacja: Kraków/Kielce, Ślichowice

Post autor: mp » 8 lipca 2013, o 13:15

To niech gminy dadzą więcej pieniędzy to podejrzewam, że z dodatkowymi kursami nie będzie problemu - Kielce, bogate miasto, ale kursów za miastem to już nie organizują ;)

Filiyn
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 21:17

Zmiany tras !

Post autor: Filiyn » 18 lipca 2013, o 16:27

Co myślicie nt. takich zmian w liniach ??

Linia ':arrow:'108 Os. Ślichowice - Os. Podkarczówka - Husarska (bez zmian) następnie ->Os. Kochanowskiego - Wapiennikowa - Al. J. Popiełuszki - Wrzosowa Pętla

Linia 54 -> Os. Kochanowskiego - Ściegiennego WDK (bez zmian) następnie -> Krakowska Uniwersytet - Krakowska / Stokowa - Krakowska MPK - Podklasztorna - Kołłątaja - Jagiellońska - Grunwaldzka i dalej według starej trasy

Linia 111 ':arrow:'Zalesie - Paderewskiego / Sienkiewicza (bez zmian) następnie -> IX wieków Kielc - Warszawska - Świętokrzyska - Ks. Bpa. Jaworskiego - Warszawska - Jesionowa - Zagnańska i dalej według swojej trasy

Linia 22':arrow:' uruchomienie kursowania w Soboty i święta na trasie -> Os. Podkarczówka - Żytnia - Os. Podkarczówka.

Linia 35 ':arrow:' wydłużenie 3 kursów na godzinę do Os. Podkarczówka na trasie -> Bp. Cz. Kaczmarka - Krakowska - Podklasztorna

Linia 102 ':arrow:' Kruszelnickiego - Malików (bez zmian)
[/i] następnie -> Białogońska - Kolonia - Krakowska - Podklasztorna - Kołłątaja - Jagiellońska - Karczówkowska - Mielczarskiego - Żelazna i dalej według swojej trasy :arrow: :arrow:

Zapraszam także do podpisywania PETYCJI w sprawie zmiany dyrekcji ZTM w Kielcach[/i]
Działam w celu poprawy komunikacji miejskiej !

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 18 lipca 2013, o 20:15

mógłbym przejść obok tego obojętnie, wzruszając ramionami, ot kolejne pomysły bez składu i szerszej perspektywy. Jestem ciekaw jednak dlaczego chcesz takich akurat zmian, i po cholerę Białogońska? :D

edyta: ojej, nie zauważyłem, że to są propozycje "wszytsko przez Podkarczówkę i wszędzie bezpośrednio", wobec tego powodzenia
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2013, o 21:32 przez pk5, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Patmeas
Posty: 57
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, o 08:33
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Patmeas » 18 lipca 2013, o 20:53

Jeżeli jest taka potrzeba to faktycznie można rozważyć zmianę rozkładu którejś z linii czy zwiększenie częstotliwości kursowania, ale nie jestem pewien, czy przerzucenie wszystkiego przez Podkarczówkę zamiast przez centrum miasta byłoby korzystne dla ogółu pasażerów.

Filiyn
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 21:17

Post autor: Filiyn » 19 lipca 2013, o 16:24

pk5 pisze:mógłbym przejść obok tego obojętnie, wzruszając ramionami, ot kolejne pomysły bez składu i szerszej perspektywy. Jestem ciekaw jednak dlaczego chcesz takich akurat zmian, i po cholerę Białogońska? :D

edyta: ojej, nie zauważyłem, że to są propozycje "wszytsko przez Podkarczówkę i wszędzie bezpośrednio", wobec tego powodzenia
Oprócz linii 102 i 54, wszystkie inne aktualnie jeżdżą przez Os. Podkarczówka, więc nie robię tego aby wszystkie tu jeździły, poza tym, Podkarczówka znajduje się 5 przystanków przed centrum, więc raczej centrum żadna linia nie ominie. Dodatkowo, zamiany proponują także mieszkańcy innych osiedli - przykładowo zmiany na linii 111, zaproponowali mieszkańcy Zalesia oraz Os. Sieje, gdyż aktualna trasa, przebiega w taki sposób, że ciężko jest im się gdziekolwiek dostać ponadto linią kursują znikoma ilość pasażerów.

Zmiana linii 54, została przychylnie potraktowana przez mieszkańców Os. Kochanowskiego, a linia ta z kolei da większe możliwości komunikacyjne Os. Podkarczówka.

Zmiany na linii 35, i dotkną nikogo, gdyż 3 kursy wydłużone to naprawdę niewiele w stosunku do 9 na godzinę, co daje autobus co 5 - 7 minut, a to skutkuje tym, iż co drugi,trzeci kurs pojazd jedzie pusty. Dodatkowo, wydłużenie to spowodowałoby wydłużenie czasu jazdy linii jedynie o ok. 7 minut.

Przypominam jednocześnie, że w obrębie osiedla Podkarczówka znajduje się osiedle Via Botanica oraz PANORAMA i są to jedyne osiedla tak "fatalnie" zaopatrzone w komunikację zbiorową, przez co wyjazd stąd, oraz powrót jest bardzo utrudniony w weekendy oraz późnym popołudniem w dni robocze, a liczebność mieszkańców podobna jest do Os. Pod Dalnią.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2013, o 11:52 przez Filiyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Działam w celu poprawy komunikacji miejskiej !

Filiyn
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 21:17

Post autor: Filiyn » 19 lipca 2013, o 16:25

Patmeas pisze:Jeżeli jest taka potrzeba to faktycznie można rozważyć zmianę rozkładu którejś z linii czy zwiększenie częstotliwości kursowania, ale nie jestem pewien, czy przerzucenie wszystkiego przez Podkarczówkę zamiast przez centrum miasta byłoby korzystne dla ogółu pasażerów.

To by było b. dobre lecz, ZTM nie chce w ogólne zwiększać czestotliwość, lecz są podatni na zmiany tras, w szczególności gdy widzą w tym duuuże zyski :twisted:
Działam w celu poprawy komunikacji miejskiej !

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 20 lipca 2013, o 10:16

Po pierwsze dostosuj się do regulaminu. Kolor czerwony stosują moderatorzy!
Po drugie umiesz się przesiadać? Bzdurne pomysły wydłużenia tras, krążenia nie wiadomo gdzie, żeby mieć tesco bezpośrednio zachowaj dla siebie.
Co prawda jakieś światełko w tunelu widzę, ale musisz jeszcze popracować jak chcesz zastępować obecną dyrekcję ZTM :D

Co do linii 108 (ogólny zamysł, nie twoja trasa) czy wydłużenia 35 to są to pomysły naturalnie nasuwające się każdemu, kto się troszkę zna, i pewnie były na forum.

Filiyn
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 21:17

Post autor: Filiyn » 20 lipca 2013, o 11:53

pk5 pisze:Po pierwsze dostosuj się do regulaminu. Kolor czerwony stosują moderatorzy!
Po drugie umiesz się przesiadać? Bzdurne pomysły wydłużenia tras, krążenia nie wiadomo gdzie, żeby mieć tesco bezpośrednio zachowaj dla siebie.
Co prawda jakieś światełko w tunelu widzę, ale musisz jeszcze popracować jak chcesz zastępować obecną dyrekcję ZTM :D

Co do linii 108 (ogólny zamysł, nie twoja trasa) czy wydłużenia 35 to są to pomysły naturalnie nasuwające się każdemu, kto się troszkę zna, i pewnie były na forum.
Kolor zmieniłem, trasa 108, nie moja ale mieszkańców Os. Podakrczówka i Os. Kochanowskiego.

Jezeli chodzi o zmianę dyrekcji. to trzeba coś zrobić. Bo tak dalej to ta komunikacja nie wytrzyma !
Działam w celu poprawy komunikacji miejskiej !

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 20 lipca 2013, o 21:20

To ciężko nazywać komunikacją, ale taki stan trwa, i jeszcze potrwa. Miło, że masz zapał, też mieliśmy, zderzenie z betonem jest bardzo bolesne.

Serio mam komentować 108? Już było milion razy, przestać być trasą objazdową, zrobić połączenie bez wjazdu w osiedlowe uliczki (sorry) i wydłużyć nawet na Bukówkę, żaden problem. Jedna taka długa trasa może być.

Zauważ jednak, że na tym forum co rusz się pojawiają się wielkie pomysły na zmiany w liniach, które zazwyczaj są jakimś tam bezsensownym powyginaniem tras istniejących.

Były pomysły korekt tras, które są dobre i można wprowadzać od zaraz, ale tak czy siak, wszyscy wiedzą, że potrzeba gruntownej zmiany i remarszrutyzacj, a właściwe wywalenie obecnego układu do kosza, i zrobienie od nowa.
Z tym żadne pomysły się nie pojawiają (ja swój schowałem w szufladzie, bo uważałem za niedokończony i potrzebował ostatnich szlifów, i tym sposobem się zdezaktualizował). Jedynym pomysłem świeżym był koncept michala_ck, świeżym i nie przemyślanym, ale mógłby być fajnym podkładem do dyskusji. Jak widzisz, nikt nie dyskutuje, natomiast tematy om wypadkach, taborze i krzywych reklamach są ciągle żywe ;]

Filiyn
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 21:17

Post autor: Filiyn » 21 lipca 2013, o 11:56

Zapraszam do podpisywania petycji w sprawie wprowadzenia w kielcach systemu przesiadkowego. KLIK
Działam w celu poprawy komunikacji miejskiej !

ODPOWIEDZ