Linie w sieci ZTM Kielce (0-114, A-Z)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 27 lutego 2013, o 14:57

Robią łuk, przesuwają kule. Aby autobusy mogły wjechać

Pełną parą idą przygotowania do uruchomienia nowej linii autobusowej do centrum Kielc. Drogowcy robią korektę skrzyżowania, pracownicy PUK porządkują teren przed parkingiem, a do końca tygodnia w śródmieściu staną słupki przystankowe. - Jednak powiesimy na nich szczegółowe rozkłady - zapowiadają w Zarządzie Transportu Miejskiego.

- Pracujemy nad korektą skrzyżowania ulic Piotrkowskiej i Mojżesza Pelca. Tak żeby w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba, mogły tamtędy bez problemu przejechać nawet duże autobusy - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Drogowcy przesunęli już krawężnik w kierunku hotelu Dal i uzupełnili bruk. Wczoraj porządkowano też teren przed parkingiem wielopoziomowym. - Od rana toczymy kule. Niektóre będą teraz bliżej budynku, a inne przesuniemy za trawnik - informował Zdzisław Łysak z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Od poniedziałku będą się w tym miejscu zatrzymywać miejskie autobusy. - Również na krótki postój, wiadomo, że kierowcy muszą mieć przerwę śniadaniową i kilka minut odpoczynku - tłumaczy Barbara Damian, wicedyrektorka ZTM.


Dodaje, że jeśli chodzi o kursy, to wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. - Musimy jeszcze tylko zamontować słupki przystankowe i rozwiesić na nich rozkłady - mówi.

Początkowo miało ich nie być. Urzędnicy tłumaczyli, że takie szczegółowe rozkłady nie mają sensu, bo przez duże korki w centrum autobusy i tak kursują z opóźnieniem. - Ale musieliśmy je przygotować, bo do Systemu Informacji Pasażerskiej trzeba wprowadzić konkretne godziny. Ludzie są już przyzwyczajeni do korków, a przynajmniej będą wiedzieć, że autobus nie odjeżdża przed czasem - twierdzi wicedyrektorka ZTM.

Nową linię będą obsługiwać dwa dziewięciometrowe autobusy, na początku za ich kierownicą usiądą tylko kobiety. - Będą jeździć przynajmniej do 8 marca, potem na linie wyjadą też panowie - mówi Władysław Wotliński, członek zarządu kieleckiego MPK.

Na początek linie 0W i 0Z kursować będą w godzinach 9-20. - Latem na pewno dłużej, przynajmniej do godziny 23 - zapowiada wicedyrektorka ZTM.


http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... echac.html

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 28 lutego 2013, o 12:16

Są już rozkłady 0W, 0Z i zmodyfikowanej 103. Zauważyłem, że chyba zrezygnowali już z N-ek i nie wpisują niskopodłogowych. Rozkłady są przez to bardziej czytelne.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 lutego 2013, o 12:28

A nie piszą pod spodem, ze linia obslugiwana taborem niskopodlogowym?

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 28 lutego 2013, o 12:35

Nie, przynajmniej na rozkładach takiego czegoś nie ma.

Stare 103:
http://ztm.kielce.pl/rozklady/rozklady/ ... 03t001.htm

Nowe 103:
http://ztm.kielce.pl/rozklady/rozklady/ ... 03t002.htm

O wiele bardziej czyste. Godziny też się trochę pozmieniały w weekend.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 28 lutego 2013, o 15:04

Częstotliwość nie powala. Myślałem, że będą jeździć od jutra, a na rozkładzie widnieje że od 4 marca.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 lutego 2013, o 15:29

Taktowanie po kielecku...
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

dragooon
Posty: 22
Rejestracja: 5 czerwca 2009, o 14:52

Post autor: dragooon » 28 lutego 2013, o 16:20

Brakuje pary przystanków przy ul. Pelca :(

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 28 lutego 2013, o 17:47

Czy stoją już słupki przystankowe?
Wczoraj jeszcze nie było ich pod parkingiem.

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 28 lutego 2013, o 20:38

Dzisiaj ani na pl. Artystów, ani koło Bazyliki nic nie stało.

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 28 lutego 2013, o 20:55

A swoją drogą odległość pomiędzy przystankami IX Wieków Kielc (szpital) - Urząd Miasta jest znaczna.Wiem,że zjazd z IX Wieków Kielc na Bodzentyńską to rozwiązanie mało bezpieczne,ale może ten odcinek można poprowadzić w inny sposób?Tak mi się pomyślało,chociaż sam nie wiem w jaki sposób :lol: No i to co mnie rozśmieszyło do łez w rozkładzie zamieszczonym na łamach Gazety.I tu cytuję:"...Linia 0W...Odjazdy sprzed urzędu miasta...19.54 (kurs tylko do katedry)" :lol: W sam raz na msze o 20 w niedzielę. :lol:
Pełny tekst :arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... klady.html
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 1 marca 2013, o 11:13

Dzisiaj w nocy widziałałem już znak przystanku autobusowego przy placu artystów.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 1 marca 2013, o 13:03

Przy UM również. Stalowy słupek z rozkładem jazdy i znakiem D-15 na szczycie. Może to naiwne z mojej strony ale spodziewałem się czegoś ciekawszego w ścisłym centrum.

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 1 marca 2013, o 14:43

Sądzę, że testują lokalizację przystanków, dlatego postawili tylko słupki. Głupio by było wyrywać całą wiatę za dwa miesiące. Zresztą niedawno była mowa o nowych "ekstra designerskich" przystankach, więc jak mniemam takowe ostatecznie znajdą się też w centrum.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 1 marca 2013, o 16:26

Nie miałem na myśli wiaty ale ładny słupek pod znak, tymczasem dostaliśmy kawałek rury.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 1 marca 2013, o 19:17

Ja się nie spodziewałem ładnego słupka ale wyobraziłem go sobie :)
Daniel Ty naiwny chłopaku ;)
Oczywiście w ścisłym centrum powinny być specjalne słupki a nie zwykła rura. Widziałem kilka razy pracowników przy montażu znaków... - bez komentarza...
Myślę, że wiata niekoniecznie ale miasto powinno postarać się ładne słupki. Jak zwykle nikt o tym nie pomyślał.
Może udaloby się połączyć konkursy, lub zrobić drugi równoległy - na nowoczesne wiaty i słupki do ścisłego centrum nazywanego też Starym Miastem.
Być może, to będzie na razie oficjalne tłumaczenie:
Thermalcake pisze:Sądzę, że testują lokalizację przystanków, dlatego postawili tylko słupki (zwykłe, wbite młotem, stalowe rury - przyp. AR)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ