Linie w sieci ZTM Kielce (0-114, A-Z)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 13 czerwca 2010, o 17:21

Jeśli mają być kolejne warianty pod kolejnymi liniami, to już wolę, aby utworzyć nową linię szczytową...
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 13 czerwca 2010, o 18:28

No tylko że to się wiąże z dodatkowymi kosztami, które ponoszą mieszkańcy miast. Dlaczego mają płacić wszyscy, aby kilkanaście emerytów mogło sobie jechać autobusem na działki, a oni mają przejazd bezpłatny. Na pewno nie będę wyrozumiały dla nich ze względu, że większość pcha się po chamsku do autobusu, zanim wysiądą Ci co mają wysiąść.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 13 czerwca 2010, o 18:40

komunikacja jest dla ludzi, ja wiem rentowność też jest ważna ale misja komunikacji miejskiej jest taka że ma służyć ludziom. i wg mnie powinna taka linia powstać.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 czerwca 2010, o 18:48

Tak, tak, niedlugo zrobimy specjalna linie dla Forumowiczow, zeby mogli dojechac do kazdej inwestycji i zrobic zdjecia 8) 8) 8)

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 13 czerwca 2010, o 20:04

Obrazek
Zmiana tras i godzin kursowania autobusów. Będzie też nowa linia

Od soboty, 12 czerwca Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadza zmiany w rozkładach jazdy.
Zmianie ulegną godziny kursowania autobusu linii 35. Wiąże się to z wydłużeniem trasy tego numeru, która teraz obejmie osiedle Świętokrzyskie, ulicę Nowaka-Jeziorańskiego, osiedle Słoneczne Wzgórze, ulicę biskupa Jaworskiego, Warszawską, IX Wieków Kielc, Paderewskiego aż do ulicy biskupa Kaczmarka.
Jednocześnie zlikwidowana zostanie linia 40bis i zmienią się godziny kursowania autobusu numer 40. Z kolei od wtorku, 15 czerwca zmiany nastąpią w rozkładzie jazdy linii 102.
Także we wtorek na ulice Kielc wyjedzie nowa linia numer 109, która kursować będzie na trasie od ulicy Puscha, przez osiedle Pod Dalnią, ulicę Grunwaldzką, IX Wieków Kielc, Sandomierską, Szczecińską, Bohaterów Warszawy, Tarnowską, aleją księdza Jerzego Popiełuszki do ulicy Wrzosowej.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /150391195

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 13 czerwca 2010, o 23:38

20.05.2010 - Fatalny projekt zmian linii autobusowych na Czarnowie
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach przedstawił projekt zmian w organizacji ruchu komunikacji miejskiej w rejonie ul. Grunwaldzkiej i Piekoszowskiej. Celem ich wprowadzenia ma być przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa przejazdu autobusów przez skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej i Piekoszowskiej. O ile wstępna koncepcja zmian w tym rejonie wydawała się pozytywna, o tyle przedstawiony projekt wprowadza ogromny chaos, a koncepcję można określić jako zupełnie nieprzemyślaną. Zgodnie z logicznym rozumowaniem, linie powinny zostać podzielone na kursujące Piekoszowską lub Grunwaldzką. Przedstawiony projekt pokazał jednak inne rozumowanie. W kierunku zachodnim trasy pozostały bez zmian, natomiast zmieniono tylko trasy w kierunku wschodnim.

Część autobusów, tj. linie nr 15, 24, 45, 54, 105, skierowane zostaną przez ul. Piekoszowską do ul. Jagiellońskiej i dalej wg obowiązujących obecnie tras. Trasy pozostałych linii autobusowych skierowane zostaną przez ul. Grunwaldzką, bez wjazdu w ul. Piekoszowską. Trasa kursów powrotnych pozostanie zaś niezmieniona.
Mam takie pytanie, pewnie głównie do Autora. Czy była/planowana jest jakaś interwencja w tej sprawie? Była może jakaś rozmowa na ten temat? No bo pomysł oczywiście bez sensu... Myślę, że nie można tak tego zostawić, złożyć jakieś odpowiednie pismo jak forumowicze to widzą... Bądź jakieś większe/mniejsze spotkanie z ztmem i zgłosić kilka naszych pomysłów, bo nowych linii jak mrówków, wiele zmian - można by zebrać złote myśli i coś przekazać do ztmu...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 czerwca 2010, o 00:30

Poki co sa pretensje za to, co napisalem. Na etapie projektowania zmian urzednicy dostali odpowiednie gotowe rozwiazania, zeby nie doszlo do żenującego finalu jaki mamy obecnie. Jak widac nie przynioslo to efektu. Teraz w pierwszej kolejnosci bedziemy rozmiawiac na ten temat z wiceprezydentem, jesli to nie przyniesie efektow, to zostanie nam forma oficjalna i ta pewnie da najwiecej korzysci, bo tu naprawde nie ma z kim rozmawiac merytorycznie na ten temat. Podobnie wyglada sprawa z siecia przystankow do nowej petli przy Puscha.

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 14 czerwca 2010, o 11:19

No niestety i 102 po zmianach ucierpiało. W sobote i niedziele typowo porazka. Cóz ZTM Kielce szkodzi ! nie pomaga :evil:

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 14 czerwca 2010, o 15:09

Myślę, że trzeba tematem zainteresować wiceprezydenta. To są jakieś jaja :!: Nowy autobus musi zjeżdżać do zajezdni wczesnym popołudniem? Co za debile pracują w tym ZTM-ie...

Dziś czekałem na autobus prawie 25 minut. Po wycięciu 46 i potem 105 zrobiła się ogromna dziura w rozkładzie. Ludzie na przystankach byli wściekli, bo nie mieścili się do 105, które podjechało.

Po co oni w ogóle kupowali te autobusy, skoro połowa ma stać bezużytecznie na zajezdni, a kielczanie muszą jeździć szrotem MPK. To wszystko zniechęca mnie do korzystania ze zbiorkomu.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 14 czerwca 2010, o 15:33

Ktoś musi w końcu jeździć po nowym węźle Żelazna 8)

Ale niee, wg. Wojciecha Lubawskiego kielecka komunikacja się rozwija, i to doskonale :lol:

PS. Co do 25 minut, to jest skandaliczny czas oczekiwania ( a nie odstęp miedzy kursami, który, o zgrozo, pewnie jest jeszcze większy), pogratulować jedynie wspaniałej KM! :evil: Nie ma to jak dobra częstotliwość na najważniejszej linii łączącej największe generatory ruchów. 25 minut na takiej linii to, nawet poza szczytem jest chore.

No, ale ZTM nie może zwiększyć ilosci kursów, żeby nowe, unijne autobusy nie jeżdziły przypadkiem puste 8)

Awatar użytkownika
BRS
Posty: 265
Rejestracja: 28 marca 2008, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście CK

Post autor: BRS » 14 czerwca 2010, o 21:51

Wogule wyciecie 46 to zly pomysl.Jezdze z centrum(najczesciej Paderewskiego ale pare razy w tygodniu żelazna)i widze ze to przegiecie bo 46 zawsze jest pelne rano ze Slichowic a w poludnie i po na Slichowice.
Tu się urodziłem i umrzeć bym chciał tu.

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 15 czerwca 2010, o 12:04

pk5 pisze:(...)
No, ale ZTM nie może zwiększyć ilosci kursów, żeby nowe, unijne autobusy nie jeżdziły przypadkiem puste 8)
Ale ZTM woli aby pasażer przy ledwo działającej klimie dusił się zapachem potu i innych rzeczy w autobusie kursującym co 25 minut.
To jest CHORE!!!

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 15 czerwca 2010, o 22:27

Na stronie RI dyskusja, o komunikacji w CK :arrow: http://www.inwestycje.radom.pl/forum/vi ... .php?t=890

Ciekawe co u nich sie zmienia?
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 16 czerwca 2010, o 01:16

Nasz były "kolega" forumowy chce nam trochę zaszkodzić. Pewnie gdyby taka rzecz działa się w innym mieście niż Kielce, to nie byłoby wspomniane o tym wcale. No cóż, mnie również nie podoba się częstotliwość kursowania większości linii, ale to jeszcze nie powód, żeby się z nas śmiać na radomskim forum. Są pewne sprawy, które powinny pozostać tylko tutaj. Ale niech leczą te swoje "wielkomiejskie" kompleksy.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 16 czerwca 2010, o 07:38

Generalnie, wszystko u nich w wątku "Wieści znad Silnicy" jest na nie. Każda kielecka inwestycja. Trochę to smieszne. Taki mały OT.
<klawy tekścik w tym miejscu>

ODPOWIEDZ