Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Mat
Posty: 426
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 23:03
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mat » 2 lutego 2008, o 14:29

Adasiek CK pisze:Nie lubię dziadostwa... w Łazach pewnie też to drweno wstawią (?) zamiast normalnych wyświetlaczy... prosze o odpowiedź na mój poprzedni post
czytaj uwazniej forum to bedziesz wiedzial ze w w tym tygodniu byl LAZ w Mielcu w celu zamontowania wyswietlaczy

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 2 lutego 2008, o 15:15

Wczoraj widziałem tego Neoplana #235
Wiocha tańczy i śpiewa, na przedniej szybie, na tylnej i na bocznych jakiś skur... powyklejał logo Radio Planeta. Dobrze, że za 3 lata ten autobus już jeździć nie będzie
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 2 lutego 2008, o 15:21

Zamiast uczyć kultury kierowców, powinni zacząć uczyć ich szacunku do powierzonego im sprzętu.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 2 lutego 2008, o 15:50

B@rteK pisze:Wczoraj widziałem tego Neoplana #235
Wiocha tańczy i śpiewa
Widziałem. Wszędzie Radio Planeta. Tragedia!

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 2 lutego 2008, o 16:54

To chyba nie jedyny wóz z logami Radia Planety.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 2 lutego 2008, o 18:08

Mat pisze:
Adasiek CK pisze:Nie lubię dziadostwa... w Łazach pewnie też to drweno wstawią (?) zamiast normalnych wyświetlaczy... prosze o odpowiedź na mój poprzedni post
czytaj uwazniej forum to bedziesz wiedzial ze w w tym tygodniu byl LAZ w Mielcu w celu zamontowania wyswietlaczy
spokojnie! tylko pytam... nie emocjuj się tak!

a tak nawiase mówiąc, czy ktos wie jakiego typu będą to wyświellacze?
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 2 lutego 2008, o 18:11

Adasiek CK pisze:a tak nawiase mówiąc, czy ktos wie jakiego typu będą to wyświellacze?
diodowe
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 2 lutego 2008, o 18:15

aha, czyli rozumiem że koloru pomarańczowego? a nie zielone jak w większości autobusów?
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 2 lutego 2008, o 18:17

Adasiek CK pisze:aha, czyli rozumiem że koloru pomarańczowego? a nie zielone jak w większości autobusów?
Są również diody zielone, czerwone, niebieskie, ale można być pewnym, że będą pomarańczowe
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 lutego 2008, o 19:13

Mat pisze: Ludziom wiele rzeczy sie nie podoba ale zeby sie przekonac kto ma racje to moze przeprowadzcie referendum wsrod mieszkancow Kielc czy kierowcy powinni wyklejac czy nie ... :lol:
Może lepiej tworzyc jakosc wyznaczona przez osoby zorientowane w temacie, a nie ludzi, którzy nawet nie maja pola do porownania?

W Warszawie autobusow wyklejonych od wewnatrz jest tyle, ze trudno zauwazyc, u nas relacja jest odwrotna.

Prawdziwy milosnik wie, ze na estetyke autobusu wplywa każdy detal i zakaz oklejania autobusu powinien być zawarty w charakterystyce autobusu przy rozpisywaniu przetargu. Pamietajmy, ze kierowca nie jest wlascicielem pojazdu i nie ma prawa do jego niszczenia.
Adasiek CK pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć czy jeździ ten przegubowiec MAN? i dlaczego do cholery (przepraszam) nie mogą zamontować wyświetlaczy w autobusach ? (chodzi mi o te sprowadzone MANy)
Już wiecej do takich sytuacji, gdyz nie zezwala na to SIWZ przetargu wygranego przez MPK.

Awatar użytkownika
gutek
Posty: 95
Rejestracja: 15 lipca 2007, o 17:50
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: gutek » 3 lutego 2008, o 18:19

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 7285668466
RADOM
5 stycznia 2008 - 0:01
Kupili MAN-y, kasują ikarusy
Radomscy przewoźnicy sprowadzają miejskie autobusy z Niemiec, bo tak wychodzi taniej.

Przed wyjazdem na radomskie ulice autobusy są przemalowywane na biało-czerwono, choć w nieco inne wzory niż neoplany. Po lewej wóz przed zmianą kolorów, po prawej - już po. (M. Ziółkowski) PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Wydanie z 5 stycznia
5-01-2008 Sześć używanych autobusów niskopodłogowych wyjedzie już w drugiej połowie stycznia na linie obsługiwane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu.

Przewoźnik kupił niedawno kolejne niskopodłogowe autobusy przegubowe marki MAN. Przyjechały one do nas między innymi z Cottbus i Poczdamu. Zostały wyprodukowane w latach 1992-1994. Jerzy Gorgoń, dyrektor do spraw napraw i remontów zapewnia jednak, że znajdują się one w dobrym stanie.

JEDEN ZA DZIESIĘĆ

- Pojeżdżą u nas jeszcze przez co najmniej pięć lat. Mają niewielkie przebiegi kilometrów, zaś wiele podzespołów zostało wymienionych na nowsze. Sukcesywnie zastępujemy nimi najstarsze przegubowe ikarusy - powiedział nam Jerzy Gorgoń.
Radomski przewoźnik kupił w ostatnich latach 16 fabrycznie nowych solarisów na gaz. Na autobusy przegubowe firma nie ma na razie pieniędzy. Nowy pojazd o długości 18 metrów to wydatek prawie półtora miliona złotych. Za tę cenę można natomiast kupić 10 podobnych pojazdów, tyle że używanych.

KIEDY NOWE PRZEGUBOWCE ZAWITAJĄ DO KIELC?

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 3 lutego 2008, o 18:26

Dzisiaj Ikarus na linii "F" troszkę niedomagał...
Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 lutego 2008, o 18:47

gutek pisze:KIEDY NOWE PRZEGUBOWCE ZAWITAJĄ DO KIELC?
Zajrzyj do SIWZ przetargu lub do dzialu raporty i analizy na www.komunikacja-kielce.pl.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 3 lutego 2008, o 20:01

AR pisze:Dzisiaj Ikarus na linii "F" troszkę niedomagał...
Awaria umożliwiająca bezpieczne kontynuowanie jazdy.

Awatar użytkownika
piter84
Posty: 112
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 13:43

Post autor: piter84 » 4 lutego 2008, o 02:01

Mamy 42 Ikarusy ale ich wiek ( od 10 do 14 lat ) oraz stan nie kwalifikuje ich do kasacji.Miasto za pieniądze unijne planowało kupić 55 autobusów w tym 5 przegubów ale nie wiem czy te zamierzenia są nadal aktualne.Według wymagań ZTMu określona liczba przegubów musi być niskopodłogowa.

ODPOWIEDZ