Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 marca 2009, o 22:23

No to zgłaszamy?

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 10 marca 2009, o 22:24

Nie pół :P tylko jeden przewoźnik, który powoli chyli się ku upadłości, a mianowicie: Henio Zagozda. Odebrali mu linie 255, 230, 860 za częste wypadanie kursów i teraz zostało mu chyba 4-5 linii. Ale kto wie, może ktoś oprócz naszego MPK pójdzie w jego ślady? Czemu tylko z nas ma śmiać się cała Polska?
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 10 marca 2009, o 22:38

Oni sami siebie wykączą. Pojeździ pare miesięcy i już trzeba będzie remontować. Skoro mają tyle pieniędzy, że stać ich na ciągłe remonty to cóż zrobić...Niestety tak to jest jak podtrzymuje się tak nieudolny twór jak to całe nasze MPK. Komuna i tyle. Tylko szkoda, że władze dbają o interes kilkuset kierowców zamiast dbać o 200tys mieszkańców. Już sam nie wiem co pisać...Wstyd po prostu tym bardziej, że głosowałem na obecnie rządzących.
pletwa

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 10 marca 2009, o 22:44

Myślę że sprawę tych "nowych-starych" przegubowców warto by przede wszystkim nagłośnić w lokalnych mediach typu prasa radio a może nawet udałoby się w lokalnym oddziale TVP. Niech przynajmniej ludzie wiedzą jak działa "nasze" MPK i jak "nasza" władza chroni ten twór z innej epoki.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 10 marca 2009, o 22:44

Robi sie u nas druga Kuba :lol:
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 10 marca 2009, o 23:53

Obrazek
Zmiany we władzach MPK
marc
2009-03-10, ostatnia aktualizacja 2009-03-10 19:49

Elżbieta Śreniawska, związana z PiS-em, była dyrektorka kieleckiego ZUS-u, jest najpoważniejszą kandydatką na prezesa MPK - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta". Prawdopodobnie w środę zastąpi na tym stanowisku Marka Wołocha.
Rada nadzorcza spotka się w samo południe. Wczoraj jej członkowie nie chcieli mówić o tematyce posiedzenia. - Jest za wcześnie - mówi Maksymilian Szydłowski, przewodniczący RN. A jednym z głównych punktów są zmiany w zarządzie spółki. Odwołany ma zostać Wołoch, prezes MPK, który pracuje na tym stanowisku od półtora roku. Jego odwołania domaga się większościowy udziałowiec, czyli utworzona przez pracowników spółka Kieleckie Autobusy. To już druga taka próba. Na lutowym posiedzeniu RN wniosek upadł z powodów formalnych. Teraz los Wołocha wydaje się przesądzony.

Oficjalnie nie wiadomo, kto ma zastąpić Wołocha. Nieoficjalnie mówi się o trzech kandydatach: Januszu Połowniaku, kierowniku działu eksploatacji, i Władysławie Wotlińskim, obecnym członku zarządu do spraw zarządzania flotą. - Ja na pewno nie będę prezesem. Nawet jeżeli otrzymam taką propozycję, to się nie zgodzę - zapewnia Wotliński.

Ale jak dowiedziała się "Gazeta", największe szanse ma Śreniawska, obecna główna księgowa i dyrektorka finansowa. - Już kilka razy była namaszczona. Powołanie kogoś innego byłoby zaskoczeniem. Ale nie można tego wykluczyć, bo obecny prezes też miał być idealny - mówi jeden z pracowników MPK. Potwierdzenie nazwiska Śreniawskiej otrzymaliśmy jeszcze z dwóch niezależnych od siebie źródeł.

Sama Śreniawska twierdzi, że propozycji nie dostała. - Ale na pewno ją przemyślę - mówi.

Śreniawska pracę w MPK rozpoczęła za kadencji Wołocha. Wcześniej startowała w wyborach do rady miejskiej z listy PiS-u, a przez niecałe trzy miesiące z rekomendacji tej partii była dyrektorką kieleckiego ZUS-u. Została odwołana ze stanowiska pod koniec listopada 2007 r. razem z niemal wszystkimi szefami oddziałów regionalnych ZUS-u.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... h_MPK.html
Ostatnio zmieniony 11 marca 2009, o 00:01 przez CKfan, łącznie zmieniany 1 raz.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 10 marca 2009, o 23:55

Dlaczego, dlaczego!!! Kielce muszą byś pośmiewiskiem komunikacyjnym w Polsce, zawsze coś wykombinuje MPK, a to wspiera Ukraińską motoryzację, a to kupi 15 letnie trupy, za nic mają przestrzeganie umowy z ZTM-em, ręce opadają. Trzeba na serio działać rozgłaszając tą sprawę bo MPK dalej będzie inwestować w SAM-y i wymówka będzie taka: "Niestety na droższe pojazdy nas nie stać".

Tak jak AR powiedział trzeba przyznać - nie jest nudno :/
Ale czarno widzę przyszły tabor przegubowy.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 11 marca 2009, o 00:04

Ciekawe jak baba z ZUSu będzie się znać na komunikacji miejskiej? Widać, że to tylko przykrywka, a władzę będą sprawować niezmiennie te same osoby...
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 marca 2009, o 00:04

Ktokolwiek sie nie pojawi, bedzie odpowiednio punktowany :wink:

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 11 marca 2009, o 00:13

Autor pisze:A moze ma ktos pomysl, gdzie taka sytacje mozna poddac weryfikacji?
Na upartego możnaby coś podesłać do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów...

Jak dla mnie odświeżanie kilkunastoletnich wozów za grosze i rejestrowanie ich jako nowych na potrzeby kontraktu, to jawna nieuczciwa konkurencja dla polskich i zagranicznycn producentów autobusów...

Niestety nie wiem jak sytuacja wygląda prawnie, bo nie jestem biegły w tej dziedzinie... Dumping nie jest dozwolony, takie zagrywki wg. mnie też nie powinny...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 marca 2009, o 00:33

Przydalaby sie osoba, ktora bylaby w stanie pomoc, bo nie mam pomyslu, gdzie uderzyc.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 11 marca 2009, o 00:38

Obawiam się, że jeśli w ZTM jest ciche przyzwolenie na ten proceder, to może być ciężko cokolwiek wskórać...

Myślę, że trzebaby nacisnąć na władze miasta w tej sprawie... Np. poprzez prasę.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2009, o 00:43 przez MadMike, łącznie zmieniany 2 razy.

Tam91
Posty: 245
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, o 15:51
Lokalizacja: Kielce/Lublin

Post autor: Tam91 » 11 marca 2009, o 00:39

myślę o tym intensywnie i w ciągu dwóch dni dam odpowiedź co z tym fantem zrobić ;)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 marca 2009, o 00:43

Super. ZTM formalnie chyba nic nie moze.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 11 marca 2009, o 00:45

A nawet jak może, to przymyka oko (sprawa wycofanych jeżdżących autobusów)
Sorry, takiego mamy prezydenta...

ODPOWIEDZ