Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 8 stycznia 2009, o 23:38

Słowo LAZ odbija mu się czkawką. Może wkrótce i MAZ będzie przyczyną problemów jego firmy. Czy Solbus SM12 jest dużo droższy? O niebo lepszy niż MAZ (przynajmniej dla mnie), a do tego polskiej produkcji.
Może dostaniemy odpowiedź z Solarisa czy będą te 4 następne sztuki.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 8 stycznia 2009, o 23:41

Pewnie też wszystkie przyjadą bo to tanie i dobre wozy - słowa prezesa MPK (już mi się nie chce nawet pisać nazwiska bo mi się znudziło :P )
To wymieniano-dokładanie na MAN-y chyba nie odbije się na ilości fabrycznie nowych wozów bo im potrzeba świeżych wozów do obniżenia średniej taboru.

EDIT:
dovers_ck witam nowicjusza.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 9 stycznia 2009, o 08:03

Autor pisze:...pan Woloch miesza sie w zeznaniach...
Chyba rzadko to co mówił było w 100% prawdą...
Ostatnio zmieniony 9 stycznia 2009, o 09:28 przez AR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 9 stycznia 2009, o 08:35

Uspakajam wszystkich zaniepokojonych - 4 kieleckie wozy są w trakcie produkcji.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 9 stycznia 2009, o 08:44

Dziękujemy Danielu za poprawę nastroju w ten zimowy, szary poranek! :D

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 9 stycznia 2009, o 08:57

Daniel pisze:Uspakajam wszystkich zaniepokojonych - 4 kieleckie wozy są w trakcie produkcji.
Kamień mi z serca spadł, czy coś się ruszyło w sprawie zamiany Manów?

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 9 stycznia 2009, o 10:25

Skoro Jurek przytoczył rekację warszawskiego ZTMu to ja przytoczę reakcję ZKMu Gdynia:
Zamieszanie komunikacyjne w ostatnich dniach w Trójmieście, związane z atakiem mrozu, ma swoje poważne konsekwencje nie tylko w Gdańsku, lecz także w Gdyni. Dymisji ze stanowisk, jak w przypadku gdańskiego Zarządu Transportu Miejskiego, co prawda nie będzie, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zapowiada jednak, że na obleganą przez pasażerów linię R z Gdyni do Rumi już niedługo wyjadą tylko nowe autobusy. To właśnie na niej w poniedziałkowy ranek zamarzło najwięcej pojazdów, podnajmowanych od PKS Wejherowo i część kursów nie została wykonana. Zdenerwowani pasażerowie nie mogli dojechać do pracy i szkoły, marznąc na przystankach. Przedstawiciele ZKM zapewniają, że taka sytuacja się nie powtórzy, a umowa z PKS Wejherowo została już wypowiedziana.
- W nowym przetargu na obsługę linii R wyraźnie zaznaczymy, iż jeździć po niej mają tylko nowe autobusy - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.
Gromadzki dodaje, że poniedziałek, 5 stycznia był niechlubnym dniem w historii gdyńskiej komunikacji, bo odwołać trzeba było aż 18 kursów. Wcześniej nigdy taka sytuacja się nie zdarzyła.
- Co prawda w porównaniu z innymi miastami, np. Słupskiem, gdzie w trasę nie wyjechał co trzeci autobus, nie mamy czego się wstydzić, ale mimo wszystko chcemy uniknąć podobnych zdarzeń - mówi Gromadzki. ZKM ma pretensje do PKS Wejherowo, że na tak newralgiczną, najbardziej popularną wśród pasażerów linię, jak R, zostały podczas mrozu wypuszczone w trasę stare autobusy MAN, które dla niepoznaki świeżo wymalowano.
- W tym samym czasie nowe autobusy tego przewoźnika przeniesione zostały na trasę do Gdańska, firma próbowała w ten sposób ratować kontrakt, podpisany z tamtejszym Zarządem Transportu Miejskiego - utrzymuje Marcin Gromadzki. - Na dodatek PKS Wejherowo nie zapewniło autobusów rezerwowych, ściągaliśmy więc pojazdy od innego, prywatnego przewoźnika, firmy Gryf, a także z Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Ale i tak nie udało się zastąpić wszystkich strat, bo Gryf w tym samym czasie ratował już sytuację na liniach w Gdańsku, kierując tam autobusy w miejsce odwołanych kursów. Podczas silnych mrozów stare autobusy mają problemy, bo zamarznąć może w nich nie tylko paliwo, ale także układ pneumatyczny, odpowiedzialny m.in. za otwieranie i zamykanie drzwi.
:arrow: http://infobus.pl/text.php?from=rss&id=22045[/quote]

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 9 stycznia 2009, o 13:21

Daniel pisze:Uspakajam wszystkich zaniepokojonych - 4 kieleckie wozy są w trakcie produkcji.
Byłem nie co zaniepokojony, ale była przewaga optymizmu i on mnie nie zgubił i wierzyłem że będzie 11 sztuk, ale to chyba tak jak mówiłem na 11 sztukach skończymy n dłuższy czas,a le to się okaże po niedzieli po obiadach czwartkowych, bo wypytam p. Lubawskiego o najważniejsze z transportu zbiorowego w mieście.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 9 stycznia 2009, o 14:37

Tam zimne autobusy nie mogą wyjechać, a jak wyjada to mamy kurs odwołany, jak mamy tego dużo to nie mamy umowy.

A u nas?

a czy na podstawie nie dostosowania wieku taboru można wymówić umowę?

giani
Posty: 40
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 22:53
Lokalizacja: Kielce/Gdańsk
Kontakt:

Post autor: giani » 9 stycznia 2009, o 15:07

od kiedy jezdzi #911? o_O dzisiaj go 1 raz widzialem (nie dzialaly wyswietlacze)

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 9 stycznia 2009, o 15:34

#911 jeździ od wczoraj oto przykład:
Obrazek

A nie chciałem koledze wierzyć ze jechał 911 :) i okazało się ze jest :)

Awatar użytkownika
kacper
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 514
Rejestracja: 9 października 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce/KSM
Kontakt:

Post autor: kacper » 9 stycznia 2009, o 16:51

Taki mały OT:
911.. hmm, czy wam się to z czymś nie kojarzy? :wink:
A co do SU12 i MAN-ów to o niebo lepsze są Solniczki. Lewki mają dobrą opinię po poprzednikach (MAN NL/NGxx2, NL/NGxx3 itd), ale same w sobie to są średnie, chociaż jakby mieli kupić kilkuletnie Lajonsy zamiast MAZ-ów to bym się nie obraził.
Precz z busiarstwem!
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 9 stycznia 2009, o 17:30

kacper pisze: chociaż jakby mieli kupić kilkuletnie Lajonsy zamiast MAZ-ów to bym się nie obraził.
hehe co za porównanie :D
Co do Mazów to mam mocno mieszane uczucia.
Całe szczęście, że dojadą 4 Solarisy.

Awatar użytkownika
tomek92
Posty: 34
Rejestracja: 9 grudnia 2008, o 16:28

Post autor: tomek92 » 9 stycznia 2009, o 17:50

kacper pisze:Taki mały OT:
911.. hmm, czy wam się to z czymś nie kojarzy? :wink:
Któryś z niemieckich MANów miał taki numer w ojczyźnie?

Awatar użytkownika
kacper
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 514
Rejestracja: 9 października 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce/KSM
Kontakt:

Post autor: kacper » 9 stycznia 2009, o 17:53

Nie. Chodzi o coś innego :P
Precz z busiarstwem!
Obrazek

ODPOWIEDZ