Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 21 lutego 2008, o 16:36

Czy w najbliższych dniach są jakieś targi np edukacyjne?? Bo szykują z 2-3 dwudrzwiowe Many do obsługi targów.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 21 lutego 2008, o 16:42

Patol pisze:Czy w najbliższych dniach są jakieś targi np edukacyjne?? Bo szykują z 2-3 dwudrzwiowe Many do obsługi targów.
http://www.targikielce.pl/index.html?k= ... lendarz_gl

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 21 lutego 2008, o 16:55

Daniel pisze:
pk5 pisze:
Daniel pisze: Czy ty w ostatnim czasie jechałeś jakimś nowym autobusem renomowanego producenta, że tak podniecasz się LAZem? Przecież słabiej od LAZa wypadają już tylko MAZy.
oj no dobra dobra...czy ja się podnicam tym LAZem? ??!! wcal;e nie... tylko głośno myślę.. a to że kasy nie mają to moja niby wina? .. jechałem owszem.. i było bardzo miło... ale ja jestem patriotom lokalnym :P
To wspieraj Patrioto polskiego Solarisa lub MANa, którego korpusy produkowane są w starachowickiej fabryce, a nie zagraniczne buble.
Drogi Danielu, oczywiście że wolę Solarisa, przecież jest przepiekny.. te zaokraglenia.. mmm.. całym sercem za nim stoję :) [a propos.. jakby on wyglądał pomalowany w miejskie barwy.. robił ktoś jakieś przymiarki ??]
ale kasy mpk dawał nie będę.. płacę za bilety ( tragedia że dużo ludzi tego nie robi) i wystarczy :):)

co do niskiego neoplana przegubowego... przecież on jest we wspaniałym stanie... szkoda że w 2012 będą musieli go wycofać :/

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 21 lutego 2008, o 16:56

aha i miałem jeszcez sprawę odnonie przycisków.. tutaj czy w inny temat?

mianowicie czy można ich używać, żeby np. poiwedzieć że wysiadam na tym przystanku.??

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 21 lutego 2008, o 17:11

pk5 pisze: Drogi Danielu, oczywiście że wolę Solarisa, przecież jest przepiekny.. te zaokraglenia.. mmm.. całym sercem za nim stoję :) [a propos.. jakby on wyglądał pomalowany w miejskie barwy.. robił ktoś jakieś przymiarki ??]
Po co robic przymiarki?? Przecież np. w Warszawie mają takie same barwy jak u nas i wyglądałby prawie identycznie.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 21 lutego 2008, o 17:14

pk5 pisze:Drogi Danielu, oczywiście że wolę Solarisa, przecież jest przepiekny.. te zaokraglenia.. mmm.. całym sercem za nim stoję
Drogi Kolego - obecnie produkowane Solarisy nie mają już takich zaokrągleń ja te znane z naszego podwórka. Solaris poszedł w kierunku bardziej agresywnego designu.
pk5 pisze:aha i miałem jeszcez sprawę odnonie przycisków... mianowicie czy można ich używać, żeby np. poiwedzieć że wysiadam na tym przystanku.??
Zachęcam do tego w szczególności poza miastem i w autobusach przegubowych. Po wciśnięciu wspomnianego przycisku na pulpicie kierowcy podświetla sie ten klawisz który odpowiada za otwarcie drzwi przy których wciśnięty był guzik.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 21 lutego 2008, o 17:18

Daniel pisze:
pk5 pisze:Drogi Danielu, oczywiście że wolę Solarisa, przecież jest przepiekny.. te zaokraglenia.. mmm.. całym sercem za nim stoję
Drogi Kolego - obecnie produkowane Solarisy nie mają już takich zaokrągleń ja te znane z naszego podwórka. Solaris poszedł w kierunku bardziej agresywnego designu.
pk5 pisze:aha i miałem jeszcez sprawę odnonie przycisków... mianowicie czy można ich używać, żeby np. poiwedzieć że wysiadam na tym przystanku.??
Zachęcam do tego w szczególności poza miastem i w autobusach przegubowych. Po wciśnięciu wspomnianego przycisku na pulpicie kierowcy podświetla sie ten klawisz który odpowiada za otwarcie drzwi przy których wciśnięty był guzik.
odnosnie solarisa wiem o tym.. ale i tak jest łądny..

odnosnie przycisków to świetnie.. bo zawsze się balem ze jeszce mi się dostanie za wciskanie:):)

Dzięki Daniel :)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 21 lutego 2008, o 18:36

pk5 pisze: co do niskiego neoplana przegubowego... przecież on jest we wspaniałym stanie... szkoda że w 2012 będą musieli go wycofać :/
Nie no daj spokuj :!:
W 2012 bedziemy mieli fabrycznie nowe przegobowce ;)

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 21 lutego 2008, o 18:47

ice pisze:
pk5 pisze: co do niskiego neoplana przegubowego... przecież on jest we wspaniałym stanie... szkoda że w 2012 będą musieli go wycofać :/
Nie no daj spokuj :!:
W 2012 bedziemy mieli fabrycznie nowe przegobowce ;)
owszem owszem, w dodatku siedem....

tylko wg. mnie powinno być więcej niskich przegubów niż niskich maxi....

Erotis
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 577
Rejestracja: 19 lutego 2008, o 18:18
Lokalizacja: Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Erotis » 21 lutego 2008, o 19:56

Ciekawe czy kiedyś doczekamy się w Kielcach Solarisa Urbino 18 Hybrid? Pieknie się prezentuje:
Obrazek

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 21 lutego 2008, o 22:22

Doczekamy się! Jak się dwie niedziele do kupy zejdą :D
Limp

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 21 lutego 2008, o 23:12

No, dzisiaj wreszcie miałem okazje przejechać się nieco dłużej niż za pierwszym razem. Kilka minusów:
- jednak się w tym autobusie "trzęsie". Tzn nie ja się trzese, a jakieś części, zwłaszcza z tyłu, ale nie zlokalizowałem co to.
- drzwi nadal skrzypią i z wydawanego dźwięku stwierdziłem iż przednie drzwi szurają po podłodze, musze się przypatrzeć czy one mają na dole te szczotki ale wydaje mi się, że właśnie nie.


Obrazek
- spójrzcie na to zdjęcie. Tutaj mogliby nieco lepiej rozwiązać sprawe z fotelami. Ja bym to widział tak, żeby dobrze wykorzystać tą obudowe od koła, oparł bym dwa siedzenia bezpośrednio o te dwa pierwsze, a pod nimi na niskiej podłodze jeszcze dwa usadowił, czyli tak jak w solarisach oraz zlikwidowałbym te obydwa pojedyncze miejsca i zamontowałbym normalnie 2. O to mała aczkolwiek zajebista grafika przygotowana w paincie na temat moich wymysłów:P Oczywiście tutaj jest nieco z proporcjami popaprane, no ale nie robiłem tego z centymetrem w ręku, a na oko, ale tak to sie mniej wiecej przedstawia.

Obrazek

+ siedzenia są jednak bardzo wygodne :)
+ kopa ma niesamowitego, dzisiaj to przy ruszaniu jak zdejmowałem plecak upadłem, na szczescie na fotel :D

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 21 lutego 2008, o 23:32

mlodass pisze:+ kopa ma niesamowitego, dzisiaj to przy ruszaniu jak zdejmowałem plecak upadłem, na szczescie na fotel :D
No jeśli ludzie sie przewracają to to jest akurat minus:]
Erotis pisze:Ciekawe czy kiedyś doczekamy się w Kielcach Solarisa Urbino 18 Hybrid?
Nie wykluczam wprowadzenia pojazdów hybrydowych w ciągu najbliższych dwóch lat, jednak to z całą pewnością nie będą Solarisy. Są już nowsze i o wiele ciekawsze napędy elektryczno-dieslowe.

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 22 lutego 2008, o 00:10

No ogólnie to zauważyłem, że przy ruszaniu zawsze kilka osób leci:P silnik co by tu dużo nie mówić za mocny, jednak zniesmaczony prędkością jazdy solarisów, postrzegam to jako plus;)

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 22 lutego 2008, o 00:19

mlodass pisze:No ogólnie to zauważyłem, że przy ruszaniu zawsze kilka osób leci:P silnik co by tu dużo nie mówić za mocny
To nie efekt zbyt mocnego silnika tylko następstwo źle dobranych przełożeń skrzyni biegów lub mostu :!: :!: :!:

ODPOWIEDZ