Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: Adasiek CK » 1 lutego 2008, o 23:25

Nie lubię dziadostwa... w Łazach pewnie też to drweno wstawią (?) zamiast normalnych wyświetlaczy... prosze o odpowiedź na mój poprzedni post
<klawy tekścik w tym miejscu>

mlodass

Post autor: mlodass » 1 lutego 2008, o 23:25

Adasiek CK pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć czy jeździ ten przegubowiec MAN?
Dzisiaj owy przegubowiec jeździł na linii 35 od 15 do 18, przynajmniej ja do tej widziałem. Jest to NEOPLAN. Odsyłam do zdjęć na komunikacja-kielce.pl
Adasiek CK pisze:i dlaczego do cholery (przepraszam) nie mogą zamontować wyświetlaczy w autobusach ? (chodzi mi o te sprowadzone MANy)
Też sobie zadajemy to pytanie..

Awatar użytkownika
Adasiek CK

Post autor: Adasiek CK » 1 lutego 2008, o 23:27

aha to się pomyliłem a te tablice??

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: ice » 2 lutego 2008, o 00:24

Mat pisze: ...w miescie jezdza Jelcze PR 110 i to jest powazny problem (mam nadzieje ze juz nie dlugo) a nie wyklejanki...
No widzisz, i wlasnie przez takich samych ludzi jak Ty, nasze autobusy wygladaja jak wygladaja, jak nie zolte naklejki "przeciw sloneczne" to zielone na szybie autobusu w nowych barwach albo swiatelka odblaskowe na przodzie Solarisa :?
Zauwazylem, ze na przednich dzwiach jednego z nowo pomalowanych Jelczy, kierowce poniosla tez fantazja i zakleil sobie dolna partie drzwi czerwona folia.
Pe-eRki kiedys napewno znikna, ale nawyki "tuningowania" autobusow przez kierowcow chyba nigdy.
Moze niech sobie zaczna naklejac jeszcze gole babki ala TIRowcy.
No ale co tam, sa powazniejsze problemy :?
Mat pisze: Ludziom wiele rzeczy sie nie podoba ale zeby sie przekonac kto ma racje to moze przeprowadzcie referendum wsrod mieszkancow Kielc czy kierowcy powinni wyklejac czy nie ... :lol:

Badzcie troche bardziej powazni. Bardzo prosze
Mam nadzieje, ze to nie bylo na powaznie.

Awatar użytkownika
Daniel
Kontakt:

Post autor: Daniel » 2 lutego 2008, o 00:37

Przyglądam się waszej dyskusji i zastanawiam czy włożyć kij do mrowiska :)
Jeśli firma utożsamia się ze swoimi barwami i logiem (jako silną marką) to oczywiście nie pozwoli sobie na dzikie wyklejanki, jeśłi jednak jest inczaej to nie widzę przeszkówd by z wozów uczynic coś takiego:
Obrazek Obrazek

Co do wyświetlania w przegubowym Neoplanie - obowiązująca umowa na wożenie nie dopuszcza wozów starszych niż 20 lat, skoro jednak sięgnęliśmy poziomu krajów trzeciego świata i kupujemy wozy 17 letnie to chyba nikt nie spodziewa się, że przewoźnik zainwestuje 1/3 wartości pojazdu by wyposażyć do w elektroniczne wyświetlacze LED tylko na 3 lata jego użytkowania.

Awatar użytkownika
ice

Post autor: ice » 2 lutego 2008, o 00:47

O mamo :!:
Daniel, niezly czad z tymi naklejkami :lol:
Wsumie kierowcy spedzaja spora ilosc czasu za kieerownica swojego autobusu, tak wiec musza sie czuc komfortowo i swojsko :D
Ostatnio zmieniony 2 lutego 2008, o 00:49 przez ice, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adasiek CK

Post autor: Adasiek CK » 2 lutego 2008, o 00:48

całe to MPK/ZTM/MZK (nie wiem już) to dno!!! a w Łazach też będą drewniane tablice?? kurde no aż 4 kupili WOW :twisted:

Awatar użytkownika
Grzegorz

Post autor: Grzegorz » 2 lutego 2008, o 00:54

Po poastach AIRa zwątpiłem... Kabina kierowcy to nie wesołe miasteczko i jedyne co tam powinno być to porządek. Jak kierowca ma takie skłonności to niech sobie lodówkę oklei, albo zatrudni się jako kierowca TIRów (choć jak ja bym miał firmę przewozową również na TIRach zakazałbym naklejania czegokolwiek)... Obecne autobusy kieleckie to niepomalowany, kiczowato-reklamowy stary tabor ze starymi kartonowymi tabliczkami z numerem linii i nic nie wskazuje na poprawę tego stanu... Szkoda, że prezydentowi nie starczyło siły, ale widocznie uznał, że na chwilę obecną są ważniejsze sprawy i słusznie...
PS - AIR, jakbyś naprawdę kochał komunikację miejską to nie pisałbyś takich rzeczy - jedyne co kochasz to przyzwyczajenie się do wieloletniego MPKowskiego syfu...

mlodass

Post autor: mlodass » 2 lutego 2008, o 01:22

Daniel pisze: Co do wyświetlania w przegubowym Neoplanie - obowiązująca umowa na wożenie nie dopuszcza wozów starszych niż 20 lat, skoro jednak sięgnęliśmy poziomu krajów trzeciego świata i kupujemy wozy 17 letnie to chyba nikt nie spodziewa się, że przewoźnik zainwestuje 1/3 wartości pojazdu by wyposażyć do w elektroniczne wyświetlacze LED tylko na 3 lata jego użytkowania.
Co innego uruchomić działający wyświetlacz. Adasiek CK chyba pytał również o pozostałe MANy. Ty możesz być Daniel nieco bardziej poinformowany więc zadam kilka pytań ;]
1.Czy w Manach zostaną uruchomione wyświetlacze? Jeśli tak to zostaną uruchomione istniejące już czy będą/są kupowane nowe? Czy możemy liczyć na coś więcej niż MPK KIELCE na nich?:D
2. W którym roku zostały wyprodukowane?
3. Dlaczego tylko #350 został pomalowany?

Awatar użytkownika
Daniel
Kontakt:

Post autor: Daniel » 2 lutego 2008, o 08:33

1) Były plany uruchomienia istniejących wyświetlaczy, jednak cena tego zabiegu oscylowała w zakresie 70% wartości nowych wyświetlaczy i z tego co wiem zaniechano tego pomysłu.
2) Ostatnio zakupione używki są z różnych lat - od 1991 do 1996, ale więcej na ten temat może napisze ktoś bardziej zorientowany.
3) Przemalowane zostały przez pośrednika tylko Grafy - #349 i #350 więc pewnie musiały mieć zajechaną blacharkę lub powłokę lakierniczą. Takie tłumaczenie wydaje mi się najrozsądniejsze, ale jaka była faktyczna przyczyna tej sytuacji, tego nie wiem.

AIR

Post autor: AIR » 2 lutego 2008, o 09:12

Niektórzy mnie chyba nie zrozumieli, nie chodzi mi o wyklejanie wnętrza pojazdu tak jak to na zdjęciach Daniela bo to wygląda okropnie, natomiast o takie rzeczy jak choćby na #222 który obok przedniego wyświetlacza ma nie zielony jak wiekszość tylko fioletowy kolor

Awatar użytkownika
AR
Kontakt:

Post autor: AR » 2 lutego 2008, o 09:56

AIR pisze:Niektórzy mnie chyba nie zrozumieli, nie chodzi mi o wyklejanie wnętrza pojazdu tak jak to na zdjęciach Daniela bo to wygląda okropnie, natomiast o takie rzeczy jak choćby na #222 który obok przedniego wyświetlacza ma nie zielony jak wiekszość tylko fioletowy kolor
Jeśli kierowcę razi słońce to jest od tego roleta i okulary.
Jeśli już musi sobie nakleić to są transparentne, przyciemniane folie które z zewnątrz są słabo widoczne i nie rażą tak jak żółte, zielone, czerwone, fioletowe itp.

AIR

Post autor: AIR » 2 lutego 2008, o 10:34

ale zauważ, że folie nie kierowcy przyklejają (w naszym kieleckim wypadku zielone), takie autobusy oni już dostają i to nie tylko w naszym mieście, np Kraków ma niebieskie:

http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... ge_id=6419
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-160360.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-83496.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-52493.html

W Łodzi czarne:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-26837.html

W Gdyni żółte:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-149789.html

Awatar użytkownika
AR
Kontakt:

Post autor: AR » 2 lutego 2008, o 14:05

Wandale niszczą autobusy które MPK wystawiło na sprzedaż.
Obrazek
Wg mnie MPK powinno jak najszybciej pozbyć się tych autobusów, nawet za niższą cenę, ponieważ niedługo będą nadawały się tylko do rozbiórki na części i na złom.
Niszczeją z każdym dniem.

Limp

Post autor: Limp » 2 lutego 2008, o 14:23

Z takim wyglądem to za wiele chyba warte nie będą...
Limp

ODPOWIEDZ