Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Loginer
Posty: 138
Rejestracja: 7 grudnia 2012, o 13:46

Post autor: Loginer » 27 stycznia 2013, o 14:30

#228 już wyjechał na linie po NG. Dalej chyba ma tą samą reklamę, w której jeździł przed remontem.

Awatar użytkownika
dovers_ck
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 523
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 18:55
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: dovers_ck » 27 stycznia 2013, o 18:08

Dziś byłem zatankować auto, objechałem plac wokół i nie widziałem żadnej nówki.
"Lepiej jest jechać słabym samochodem na 100% niż dobrym na 20%"James Hunt

Arkadiusz92
Posty: 224
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 21:24
Kontakt:

Post autor: Arkadiusz92 » 27 stycznia 2013, o 19:18

Może już na warsztacie stoją.A widział ktoś już ''nowego'' Maz-a ?

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 28 stycznia 2013, o 08:24

Myślę, że jeśli będzie jakiekolwiek info, to na pewno się tu pojawi...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 28 stycznia 2013, o 12:46

Nowe solarisy jadą do Kielc

W poniedziałek do Kielc przyjedzie sześć nowych miejskich autobusów. Są to przegubowce marki solaris. Już we wtorek po południu pierwszy z nich może wyruszyć w pierwszy kurs po Kielcach.
W ubiegłym tygodniu do Kielc przyjechały dwa nowe mazy, a dzisiaj dotrze 6 solarisów.
Trwają przygotowania do wprowadzenia systemu Kieleckiej Karty Miejskiej. Ma być i wygodniej, i taniej

- Nie wiemy, o której godzinie autobusy dotrą. Są jeszcze w trakcie odbiorów technicznych u producenta. Przed nimi daleka droga do Kielc, bo zakład znajduje się pod Poznaniem. Będą jechały na własnych kołach, a warunki na drogach nie są najlepsze, więc podróż zajmie wiele godzin, na pewno więcej niż samochodem osobowym – przyznaje Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Spodziewamy się ich w Kielcach wieczorem.

Zanim autobusy wyjadą na kieleckie ulice muszą zostać wyposażone w dodatkowe urządzenia jak elektroniczne tablice, kasowniki, czy automaty do biletów. – Zamontowanie ich w jednym autobusie zajmuje około pół dnia, więc pierwszy nowy przegubowiec wyjedzie na trasę we wtorek po popołudniu, a wszystkie wciągu trzech dni – informuje prezes.

Nowe autobusy zastąpią stare ikarusy, które zostaną oddane na złom. Po tej wymianie średni wiek taboru wyniesie poniżej 9 lat. A Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zacznie spełniać wymogi o wieku autobusów stawiane przez miasto na ten rok. Za styczeń, kiedy firma nie dotrzymuje tego warunku umowy płaci karę 1000 złotych za każdy dzień.

W ubiegłym tygodniu do Kielc dotarły już dwa krótkie mazy, a w lutym spodziewane są jeszcze dwa małe solarisy a w maju jeden mercedes.

Być może nowe krótkie autobusy będą obsługiwać nową linie autobusową, która będzie prowadziła przez Rynek i wokół ścisłego centrum miasta. Ma ona ruszyć od 1 marca. – Trwają jeszcze rozmowy czy będą to nowe nasze autobusy, czy kupione za unijne dotacje, używane od kilku lat – tłumaczy prezes.

W przyszłym roku firma planuje kolejne zakupy. – Piszemy projekt na dofinansowanie zakupu autobusów z napędem hybrydowym. Staramy się o zakup 20 sztuk takich pojazdów. Zgodnie z unijnymi przepisami do 2012 roku pojazdy zasilane energią odnawialna muszą stanowić 10 procent taboru. Takie autobusy są droższe o 50 procent od tradycyjnych, ale mają być tańsze w eksploatacji i czyste dla środowiska – mówi.
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /130128849

Do Kielc przyjadą nowe autobusy MPK
Kieleckie MPK kupuje nowe pojazdy by odnawiać tabor, którego średni wiek zgodnie z umową nie może być wyższy niż 9 lat. Dziś przyjedzie 6 nowych przegubowych Solarisów. W ubiegłym tygodniu dotarły 2 krótkie MAZy. Kolejne pojazdy pojawią się w lutym mówi prezes MPK Elżbieta Śreniawska. Spółka złożyła także wniosek o dofinansowanie zakupów hybrydowych autobusów, które są znacznie tańsze w eksploatacji.
Część taboru musi być dostosowana do nowej linii, która od marca ma kursować przez centrum Kielc. Prezes nie odpowiedziała na pytanie, czy takie połączenie biorąc pod uwagę potencjalne zainteresowanie podróżnych ma sens. Zdaniem Elżbiety Śreniawskiej to Zarząd Transportu Miejskiego decydując się na uruchomienie nowej trasy zapewne prowadził symulacje i to dyrekcja tej instytucji może odpowiedzieć na pytanie dotyczące rentowności kursów.

MPK zamierza uruchomić niebawem nowe linie komercyjne. W środę autobusy wyjadą do Łagowa, a za kilka tygodni do miejscowości Kije. Z kolej w marcu wprowadzona ma zostać tzw. karta miejska, czyli nowy elektroniczny system sprzedaży biletów oparty także o nowe taryfy.
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Do-Kie ... eb393.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 28 stycznia 2013, o 19:27


Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 28 stycznia 2013, o 19:56

O jaki słitaśny... ;)
Chyba numer taborowy na żłótym tle z przodu się nie zmieści albo ledwo ledwo.
Szkoda ze mu drzwi na czarno nie pomalowali... :?
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 28 stycznia 2013, o 20:15

Solarisy już w Kielcach. MPK przestanie płacić kary

Z ponad dwutygodniowym opóźnieniem dotarły do Kielc nowe solarisy. To nie koniec zakupów, w ciągu najbliższych trzech miesięcy MPK chce sprowadzić jeszcze trzy autobusy

18-metrowe solarisy wczoraj wieczorem (czyli dzisiaj - przyp. AR) przyjechały na bazę przy ul. Jagiellońskiej. - To tzw. przeguby z silnikiem DAF-a. Zastąpią najstarsze autobusy, których nie opłaca się nawet naprawiać. W pierwszej kolejności wycofany z eksploatacji ma zostać ten o numerze bocznym 213 - mówi Władysław Wotliński, członek zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Za każdy z 6 nowych pojazdów MPK zapłaciło ok. 1,5 mln złotych brutto. - Teraz średni wiek taboru nam się obniżył, a to oznacza, że przestaniemy płacić kary za zbyt stare autobusy - dodaje Wotliński. Chodzi o kwotę tysiąca złotych za każdy dzień, w którym firma nie dotrzymywała umowy z miastem. Zgodnie z nią wiek taboru MPK nie może przekraczać dziewięciu lat.

Kolejne dwa autobusy - 12-metrowe solarisy MPK sprowadzi w lutym, w maju dotrze do Kielc mercedes.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2JIbt3PHR
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 29 stycznia 2013, o 08:11

Nawet nie najgorzej wygląda ten Maz.
Czy dobrze widzę, że przód jest pomalowany na równo a nie jak pozostałe, które mają "bad look" ;)

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 29 stycznia 2013, o 08:13

Jest bez "badlooka".
Pewnie tak było łatwiej pomalować :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 29 stycznia 2013, o 08:35

Moim zdaniem takie proste malowanie wygląda lepiej.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2013, o 12:04 przez ice, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 29 stycznia 2013, o 10:43

Poprzednie było wg mnie za bardzo udziwnione.
Poza tym poprzednie powychodziło jakoś krzywo.
To z MAZów 206, wg mnie jest lepsze.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 29 stycznia 2013, o 13:17

Czy ktoś wie ile autobusów jest wykorzystywanych do obsługi wszystkich linii w Kielcach (autobusy MPK + unijne)? Jak nie wiecie dokładnie, to wystarczy przybliżona liczba.

Arkadiusz92
Posty: 224
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 21:24
Kontakt:

Post autor: Arkadiusz92 » 29 stycznia 2013, o 14:30

O wiele ładniejszy niż Maz 203 ładniejsze malowanie i z tego co widać na zdjęciu jest nowy ale zobaczymy jak będą miały numery taborowe.Solarisy przyjechały wczoraj około godziny 21 wiem ,bo słyszałem rozmowę kierowców.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 29 stycznia 2013, o 20:51

Ja jestem jednak za tym, aby te Mazaki poszły na 6, 101, nocną 45, 17, 23 i inne ogryzki. A na Rynek powinny jeździć SU10. Zwłaszcza, że po to były kupione, a ma być poprawiony skręt z Piotrkowskiej w Nowy Świat.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

ODPOWIEDZ