Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 marca 2011, o 12:52

Trzeba bylo skorzystac z uslug myjni zewnetrznej.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 14 marca 2011, o 13:43

Właśnie ostatnio się dziwiłem, że taki syf jeździ od tylu dni. Dzisiaj 1230 wyciek oleju + nie działający hamulec przystankowy.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 marca 2011, o 14:55

Dostana ponad 10 tys zl kary z brudny tabor.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 14 marca 2011, o 15:38

Oby ZTM chciał tą karę nałożyć.
pk5 pisze:akurat wyświetlanie całych nazw przystanków na trasie może być mylące i za długo trwa. A najfajniejszy jest kwiatek z ul. Domaszowską, która jest pomiędzy Grunwaldzką a Paderewskiego :D
Mnie się podoba wyświetlanie pełnych nazw przystanków. Nie ma w Kielcach tablic koralikowych, a tym sposobem można sprawdzić jakie przystanki są dalej i zastanowić się gdzie chcemy wysiąść. Trochę długo trwa, ale samo "Warszawska" niewiele mówi, bo ulica jest dosyć długa.

Ciekawe czy uruchomią również dźwiękowe zapowiadanie. Chyba nie ma technicznych przeszkód. Nie wiem tylko czy autobusy kupione za czasów Wołocha mają głośniki czy nie. W Solarisach nie widziałem.

Wyświetlanie nazw poprawne, przewija nazwy przystanków, a więc MPK zawstydziło ZTM. Brawo.

W unijnych autobusach, nazwy przystanków na zewnątrz wyświetlane wielkimi literami, przez co nie wszystko się mieści w jednej linii i pływa (np. 102 OS. ŚWIĘTOKRZYSKIE), wypadałoby ścieśnić. Więcej jest wyświetlanych nazw w 2 liniach. Teraz pora na to w MPK, bo pływanie lub ucinanie nazw w tablicach mozaikowych jest dość mało czytelne i estetyczne.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 14 marca 2011, o 16:26

Szczerze przyznam że Mnie sie tez podoba wyświetlanie całych nazw przystanków to nie trwa długo. Jest dość szybkosc ustawione przewijanie i fajnie to wygląda i przewijanie wystepuje po 2 razy z rzędu :)

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 14 marca 2011, o 16:45

Mnie bardziej podobał się kierunek z małymi literami. Był bardziej czytelny jak dla mnie.

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 14 marca 2011, o 21:13

Solaris #241 kursujący dziś na linii 13 również prawidłowo wgrane wyświetlanie nastepnych przystanków oraz całych nazw przystanków w trasie :)

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 15 marca 2011, o 09:17

MPK zapłaci karę za brudne autobusy

Ponad 14 tysięcy złotych kary zapłaci Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach za brudne autobusy. Bo przez kilka dni miejski przewoźnik nie mył kilkudziesięciu wozów. Szefowie spółki zaprzeczają, że chodziło o oszczędności, i tłumaczą się awarią wodociągu.

- To niedopuszczalne. Nie przyszłoby mi do głowy, że przewoźnik może wypuścić na ulice tak brudne autobusy. W niedzielę bardzo się zdenerwowałem. Mamy kilka dni ładnej pogody, na drogach jest sucho, a wozy jeździły brudne. Przez boczne szyby mało co było widać - mówi Marian Sosnowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Zgodnie z umową za wypuszczenie na trasę brudnego autobusu ZTM może nałożyć na przewoźnika 200 zł kary. - Wiadomo, że zimą, zwłaszcza gdy temperatura spada poniżej zera, trudniej utrzymać autobusy w czystości. Ale przy takiej pogodzie jak teraz muszą wyjeżdżać czyste - podkreśla Sosnowski.

Wczoraj rano zlecił kontrolę autobusów kursujących po kieleckich ulicach. I okazało się, że aż 72 wozy są brudne. - Naliczyliśmy karę po 200 złotych od sztuki. A prawdopodobnie we wtorek rano przeprowadzimy szczegółową kontrolę przy wyjeździe z zajezdni - zapowiada Sosnowski.

Elżbieta Śreniawska, prezes MPK, tłumaczy, że to efekt awarii. - Wymieniamy myjnię, bo kupiliśmy nową, znacznie nowocześniejszą. Kosztowała nas 300 tys. złotych. Prace miały się skończyć najpóźniej w piątek, ale doszło do awarii instalacji wodociągowej. To albo efekt prowadzonych prac, albo mrozu, który teraz odpuszcza i na jaw wychodzą takie uszkodzenia - opowiada. Przeprasza pasażerów za sytuację z brudnymi autobusami. - Próbowaliśmy myć je ręcznie myjkami ciśnieniowymi, bo w okolicy nie ma myjni autobusów. Ale mieliśmy jeszcze awarię sieci energetycznej i to się nie udało - twierdziła prezes Śreniawska. Zapowiada, że we wtorek autobusy powinny być czyste.

Wcześniej kieleckie MPK kilka razy skarżyło się na drastyczne podwyżki cen wody. Czy awaria nie jest tylko wymówką, żeby zaoszczędzić na wodzie na kilka dni przed uruchomieniem nowej, bardziej oszczędnej myjni? - Przykro, że ktoś w ogóle może tak myśleć. Mamy rozkopany plac, do tego doszła jeszcze awaria energii elektrycznej - obrusza się Bogdan Latosiński, szef zakładowej "Solidarności" i członek rady nadzorczej MPK.

Mimo tych tłumaczeń ZTM nie zamierza jednak rezygnować z nałożonej kary. - MPK nawet nas nie powiadomiło o planowanej wymianie myjni i całym zamieszaniu z tym związanym. A pasażerowie muszą jeździć czystymi autobusami - podkreśla dyrektor Sosnowski.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... obusy.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
barteqck
Posty: 121
Rejestracja: 16 marca 2008, o 19:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: barteqck » 21 marca 2011, o 18:46

Czy #349 może jeździć? Dzisiaj kursuje na linii 9
;)

Krycho18
Posty: 155
Rejestracja: 20 stycznia 2009, o 15:07
Lokalizacja: Piekoszów

Post autor: Krycho18 » 21 marca 2011, o 20:01

barteqck pisze:Czy #349 może jeździć? Dzisiaj kursuje na linii 9
z tego co wiem to tak

Krycho18
Posty: 155
Rejestracja: 20 stycznia 2009, o 15:07
Lokalizacja: Piekoszów

Post autor: Krycho18 » 24 marca 2011, o 18:08

#300 juz na liniach. Naprawe pozostawiam bez komentarza :roll:

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 6 kwietnia 2011, o 15:37

W #200 chyba działa tylko jedna para drzwi. Mianowicie druga licząc od przodu. Kierowca otworzył tylko tą parę mimo że na przystanku Grunwaldzka/Mielczarskiego w stronę centrum stało dużo osób, a w środku frekwencja również nie dopisała. Na dodatek wczoraj kierowca Ikarusa (numeru nie pamiętam) na linii 13 nie otworzył mi ostatnich drzwi (mimo naciśnięcia przycisku). Czyżby masowe awarie drzwi czy zgrabiałe palce kierowców?
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 6 kwietnia 2011, o 15:42

Jeśli to nie awaria, to ja to nazywam "syndromem bolącego palca".

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 9 kwietnia 2011, o 11:05

Wczoraj o 19.30 na 45 w kierunku Brzezin zamiast przeguba jechał jelcz. Wieczorem raczej nie był to dla nikogo żaden problem, ale jeśli coś takiego jechało w dzień, gdy już na Żytniej przegub jest pełny, to współczuję ludziom. Czy jest szansa na wystawienie kary?

Jeśli przegubowa rezerwa taborowa wynosi 1 szt, to nie ma co się dziwić, że brakuje wozów. Na pewno plusem jest to, że wszystkie niskopodłogowe przeguby jeżdżą a nie stoją na zajezdni, jak to było w zwyczaju wcześniej.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

aaa
Posty: 104
Rejestracja: 30 sierpnia 2008, o 11:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: aaa » 9 kwietnia 2011, o 12:36

Jelcz na tym kursie jest planowany, bo jest to dodatek do 36.

ODPOWIEDZ