Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: sueno, Daniel, Nowak, Autor, CKfan, AR

tomekgopon22

Post autor: tomekgopon22 » 16 lutego 2011, o 19:03

niech nie traktują nas jak bydło to pogadamy,myślą że nam łaskę robią że nas wożą

tomekgopon22

Post autor: tomekgopon22 » 16 lutego 2011, o 19:05

jeśli dają np na 41kę albo na 37kę ikarusa,a tam gdzie potrzebny duży dają midi to to już jest patologia,niedługą dadzą na 6kę solaris urbino 18,a na 34kę midi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 lutego 2011, o 19:10

GooDek_238 pisze:W czym masz problem ? Załóż spółkę i zorganizuj KM w Kielcach.
W tym, ze jakosc swiadczonych przez te firme uslug w porownaniu do innych miast jest na zenujaco niskim poziomie, a roszczeniowa postawa i wieczne sieganie do kieszeni miasta (naciagajac warunki umowy) jest po prostu bezczelne.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: Nowak » 16 lutego 2011, o 21:30

GooDek_238 pisze:To jest patologiczne ! Miłośnicy w innych miastach normalnie porozumiewają się z przewoźnikami, a u nas...
... przez jeden portal MPK nienawidzi miłośników.
Pytam z ciekawości, skąd wiesz ? Próbowałeś zorganizować jakąś imprezę z negatywnym skutkiem, czy na czym opierasz swoją tezę :?:

Awatar użytkownika
krzysiu1493

Post autor: krzysiu1493 » 16 lutego 2011, o 21:36

Na przykład na tym, że pracownicy owej firmy twierdzą, że każdy kto robi zdjęcie autobusu albo przygląda się mu jest "Szpiegiem od Stradomskiego", a tak nie jest...

Awatar użytkownika
piter84

Post autor: piter84 » 17 lutego 2011, o 07:59

Dzisiaj Conecto #401 na 37.

Awatar użytkownika
GooDek_238

Post autor: GooDek_238 » 17 lutego 2011, o 08:42

krzysiu1493 pisze:Na przykład na tym, że pracownicy owej firmy twierdzą, że każdy kto robi zdjęcie autobusu albo przygląda się mu jest "Szpiegiem od Stradomskiego", a tak nie jest...
Dokładnie o to samo mi chodzi...

kielcekm

Post autor: kielcekm » 17 lutego 2011, o 12:49

Inną sprawą jest to, że MPK jest w stanie porozumieć się z miłośnikami, ale tylko wtedy, gdy ci miłośnicy pod żadnym pozorem nie będą krytykować MPK. Bo przecież MPK to święte krowy, które chyba uważają, że wszystko im się należy, że wiecznie są pokrzywdzeni.

Awatar użytkownika
andrzeej

Post autor: andrzeej » 17 lutego 2011, o 13:04

Autor pisze:A dzisiaj cos jezdzi czy zostaly na demontaz foteli? :roll:
A czy demontaż foteli jest "legalny"? Czy nie jest tak, że autobus ma homologację na konkretną ilość miejsc siedzących, a demontaż foteli powoduje, że autobus tę homologację traci?

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Menadżer budowy ;)

Post autor: CKfan » 17 lutego 2011, o 13:46

Wczoraj wieczorem widziałem #401 na 28, który miał już zamontowany biletomat. Niestety widziałem tylko z zewnątrz, więc nie mogę się odnieść co do jakości wykonania całego przedsięwzięcia, ale dały się dostrzec nieśmiertelne czarne plastikowe łączniki z Jelcza, a więc jak zwykle wiocha.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
RZ

Post autor: RZ » 17 lutego 2011, o 14:36

Wtrącę swoje 3 grosze jako nie miłośnik, ale jako po prostu stały codzienny użytkownik usług serwowanych mi przez ZTM i MPK (korzystam też z komunikacji miejskiej w innych miastach i sobie porównuję). ZTM teraz pominę.
A z czym mi się kojarzy MPK? Z notorycznym odjeżdżaniem grubo przed czasem w przypadku wieczornych kursów (przykładowy efekt: ciężkie przeziębienie). Mogę tylko bić brawo dla "p. Stradomskiego i jego agentów" za akcję z tym związaną! Kojarzy mi się z bardzo częstym ruszaniem z pętli na początkowy przystanek (np. na Sikorskiego i na Bukówce) z kilkuminutowym opóźnieniem, przez co np. nie zdążam przesiąść się na inny autobus 3 przystanki dalej lub spóźniałem się do pracy. Z tym, że jak coś jest spartolone, to przez rok nikomu nie chce się tego poprawić (gdy np. jadę Warszawską "unijną" linią to niezmiennie od miesięcy wyświetlacze informują mnie, że następny przystanek to "Warszawska os. U", "Warszawska os. S" - do tej pory tylko raz widziałem prawidłowo wyświetlane pełne nazwy przystanków). Z brakiem wewnątrz autobusów tabliczek pokazujących kolejne przystanki na danej linii ("perełkowych"). Gdy jestem w innym mieście w Polsce czy w Europie ZAWSZE z nich korzystam - brakuje mi parlamentarnych słów, żeby skomentować niepojęty opór MPK przed ich wprowadzeniem. Kojarzy mi się z całkiem zaklejonymi szybami, przez co nie tylko czuję się jak w puszce, ale zwyczajnie czasem muszę przeciskac się w stronę przednich szyb, żeby wiedzieć kiedy wysiąść (w moim przypadku dotyczy to obrzeży miasta, których nie znam "na pamięć" - przyjezdny ma całkiem przekichane). Ze zbyt wieloma kierowcami, którzy nie służą klientom swoją pomocą, ale przeciwnie - robią łaskę, że raczą ich wozić i z tym, że chamskie zachowania niektórych z nich są praktycznie bezkarne.
Oczekuję profesjonalnej i grzecznej obsługi klienta, który daje im pracę a spotykam się z PRL-owską mentalnością. Tą sytuację może poprawić tylko twarde egzekwowanie jasnych, transparentnych zasad. A najlepiej - po prostu wprowadzenie konkurencji...
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
BRS

Post autor: BRS » 17 lutego 2011, o 16:47

Twarde respektowanie?hmm...moze przy nastepnych wyborach.Odniose sie do tego co napisal GooDek_238 i wypowiem sie w ten sposob ze na forum poruszamy sprawy komunikacji w miescie nie tylko strony technicznej oraz inny ciekawostek zwiazanych z autobusami.Czyli oni uwazaja nas za wrogow poniewaz wytykamy im bledy a jak wiadomo Bogdana i reszty ekipy oczerniac niemozna.Mowiac bledy niemialem na mysli niedzialajacej zarowki ale od wczesniejszego odjezdzania z przystanku po kulture osobista niektorych kierowcow.Niemowie ze wszystkich bo w jednym z odkurzaczy jezdzi czlowiek calkiem w porzadku.Co do szpiegow Stradomskiego to szacunek dla tego czlowieka za zaangazowanie.Ale jesli pojawiaja sie pozytywne aspekty(np 6 SU18)rowniez sa poruszane.Mozna zawsze zalozyc nowe forum ku czci Mpk wydac koszulki i zrobic impreze wspolnie a na umowe nie patrzec.
Tu się urodziłem i umrzeć bym chciał tu.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 lutego 2011, o 17:46

Na zdjeciu pieknie oklejony czarna tasma #907.

http://phototrans.eu/14,471133,0,Jelcz_M181MB_236.html

Awatar użytkownika
CKfan

Post autor: CKfan » 17 lutego 2011, o 17:56

Żółtą pewnie miało być :P

Gust jak z ruskiego bazaru. Proponuję kierowcy, żeby sobie żółtą folią obkleił swój wychodek który ma za stodołą.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
krzysiu1493

Post autor: krzysiu1493 » 17 lutego 2011, o 17:56

To jest akurat żółta taśma przyklejona na dole szyby od wewnątrz... :?

ODPOWIEDZ