Polski Bus - nowy przewoźnik

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 8 lipca 2012, o 11:36

Szlag mnie trafia jak czytam, że "zjechał na przeciwny pas z nieznanych przyczyn". Jeżdżę sporo i widzę codziennie takie "nieznane przyczyny" - w większości to bezmózgi wyprzedzające gdzie popadnie - na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, wprost na nadjeżdżający samochód, licząc na to, że ucieknie na pobocze. Niestety nie każdy zdąży/może uciec...

Awatar użytkownika
kacper
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 514
Rejestracja: 9 października 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce/KSM
Kontakt:

Post autor: kacper » 10 lipca 2012, o 21:18

Dobrze że Altano jest pancerny i nie złożył się jak mikrobus w harmonijkę.
Precz z busiarstwem!
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 10 grudnia 2012, o 20:15

Tanie podróżowanie z Kielc. 50 tysięcy biletów za złotówkę

Nowoczesne autobusy wyposażone są w darmowe łącze wi-fi, klimatyzację, regulowane fotele, pasy bezpieczeństwa i udogodnienia dla pasażerów niepełnosprawnych.
Polski Bus.com rozpocznie wkrótce Wielką Zimową Bonanzę, czyli sprzedaż 50 tysięcy dodatkowych biletów autobusowych za złotówkę, plus złotówkę za rezerwację między innymi z Kielc do Krakowa, Zakopanego i Warszawy.

Od 8 stycznia do 25 marca 2013 roku dla pasażerów autobusów firmy Polski Bus.com szykuje się niebywała atrakcja w postaci zakupu dodatkowej puli 50 tysięcy biletów za złotówkę do wielu miast Polski i za granicę.

PolskiBus.com rozpoczął działalność w czerwcu 2011 roku. Od tamtej pory zostało sprzedanych już ponad 2 miliony biletów autokarowych. Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający PolskiBus.com mówi: - Mamy nadzieję, że nasza oferta zachęci nowych pasażerów, którzy już słyszeli o naszych wspaniałych czerwonych autokarach PolskiBus.com, lecz jeszcze nie mieli możliwości skorzystania z naszych usług. To idealna okazja, aby przekonać się o tym, iż można podróżować wygodnie i w bardzo dobrej cenie.

Przypomnijmy, nowoczesnymi czerwonymi autobusami Polski BusCom można jeździć z Kielc do Warszawy, Krakowa i Zakopanego. Są one wyposażone w darmowe łącze wi-fi, klimatyzację, regulowane fotele, pasy bezpieczeństwa i udogodnienia dla pasażerów niepełnosprawnych.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... a-zlotowke

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 28 grudnia 2012, o 10:39

Gdzie na Żytniej staje PB w stronę Warszawy? pod Halą?
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 28 grudnia 2012, o 11:13

Tak.
Wybaczcie prywatę, ale jeśli ktoś potrzebuje bilet na 2 stycznia na 9:00, trasa CK-Wwa to mam do odsprzedania za grosze. Kontakt na priv.

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kielcekm » 28 grudnia 2012, o 13:25

Bilet możesz anulować. Potrącone będzie 5zł.

laza
Posty: 12
Rejestracja: 30 stycznia 2012, o 08:50

Post autor: laza » 28 grudnia 2012, o 18:08

Chyba, że bilet za 5zł to się raczej nie opłaca

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 2 stycznia 2013, o 21:53

Mam pytanie co do Punktualności tego "Busa" :)
Osoby które mają jakieś doświadczenie z tym przewoźnikiem, Czy jest w miarę punktualny? Wybieram się z Ck do Gdańska PB, z rzecz jasna, przesiadką w Wawie, Wybrałem opcję 1,5h bo wiem że muszę się przemieścić metrem ponad 10 stacji na docelowego PB, a zajmie to ok 30 min, bo mogłem wybrać 30 min na autokar do Gd ale boje się ze nie wyrobie się. Wiem, że zdarzają się różne incydenty na drogach i opóźnienie może być. Ale Skoro wyjeżdża z Wawy więc powinien być punktualnie ale jak to się ma na trasie z Zakopanego do Wawy przez Ck? Czy ten poranny o 9 zazwyczaj jest o czasie?
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 2 stycznia 2013, o 22:08

Z mojego doświadczenia wynika, że są raczej punktualnie albo przed czasem. Jak jechałem tym porannym, to opóźnienia nie miałem. Wszystko zależy od ruchu na drogach. Jeśli Warszawa z jakiegoś powodu stanie, to na pewno się spóźni. Tak samo w piątkowe wyjazdy słoików ze stolicy, to murowane korki w Jankach w kierunku południowym. Z kolei powroty, to korki w kierunku centrum.

Na pewno dzięki przeniesieniu części linii na Metro Młociny pomogło zniwelować opóźnienia na liniach północnych, ale i tam się zdarzają. Najlepiej śledź profil PB na Facebooku, gdzie zdarza im się informować o opóźnieniach.

Co do 1,5 h na przesiadkę, to chyba powinno wystarczyć aby bez stresu dotrzeć, przy odrobinie szczęścia wystarczyłoby 0,5 h, bo może dojechać przed czasem, ale jest pewne ryzyko :P
Sorry, takiego mamy prezydenta...

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kielcekm » 3 stycznia 2013, o 12:40

Tylko trzeba pamiętać, że linia P6 (Warszawa-Zakopane) odjeżdża z Metro Wilanowska, a linia P1 (Warszawa-Gdańsk) z Metro Młociny.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 3 stycznia 2013, o 19:35

Od 10 stycznia Polski Bus do Warszawy i Krakowa będzie jeździł pięć razy na dobę (a nie cztery jak dotychczas) :)

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 3 stycznia 2013, o 19:57

PolskiBus.com zwiększa liczbę połączeń z Warszawy do Kielc, Krakowa i Zakopanego

PolskiBus.com zwiększa liczbę połączeń autokarowych ze stolicy do Kielc, Krakowa i Zakopanego
5 kursów dziennie z Warszawy do Kielc i Krakowa, tam i z powrotem, w tym połączenia nocne
3 kursy dziennie z Warszawy do Zakopanego, tam i z powrotem, w tym połączenia nocne
Dziś, tj. 3 stycznia br. PolskiBus.com rozpoczyna sprzedaż biletów na nowe kursy realizowane od 10 stycznia 2013 r
Zaplanuj zimowy wyjazd na narty lub snowboard korzystając z dogodnej oferty PolskiBus.com
Bilety w korzystnej cenie od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację można rezerwować z wyprzedzeniem na stronie www.polskibus.com

Początek roku to idealny moment, by wybrać się w polskie góry. O tej porze roku jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez amatorów zimowych sportów. W odpowiedzi na ogromną liczbę zapytań otrzymywanych od pasażerów - dziś, tj. 3 stycznia 2013 r. PolskiBus.com ma przyjemność ogłosić zwiększenie liczby ekspresowych połączeń z Warszawy do Kielc, Krakowa oraz Zakopanego. Zgodnie z nowym rozkładem jazdy autokary PolskiBus.com zaczną kursować już 10 stycznia 2013 r. Warto zaplanować ferie zimowe z wyprzedzeniem i dokonać rezerwacji wcześniej, gdyż ceny biletów na nowe kursy rozpoczynają się od 1 zł plus 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Bilety na zimowy wyjazd można rezerwować już dziś na stronie www.polskibus.com.

Od 10 stycznia br. połączenia ekspresowe z Warszawy (Metro Wilanowska – stanowisko 14) do Krakowa przez Kielce realizowane będą codziennie w godzinach: 07:00, 10:00, 14:30, 17:45 i 23:45, a do Zakopanego odjeżdżać będą trzy razy dziennie o 07:00, 14:30 i 23:45.

Pasażerowie PolskiBus.com mogą bezpłatnie zabrać ze sobą parę nart lub deskę snowboardową. Sprzęt powinien być odpowiednio zapakowany w pokrowiec. Więcej informacji dotyczących zasad przewozu bagaży można znaleźć na stronie www.polskibus.com.

Zgodnie z nowym rozkładem jazdy w drogę powrotną z Krakowa do Warszawy przez Kielce będzie można wyruszyć w godzinach: 07:00, 12:20, 16:00, 18:10 i 01:35. Połączenia PolskiBus.com z Zakopanego do Krakowa, Kielc i Warszawy odjeżdżać będą aż trzy razy dziennie w godzinach: 10:00, 15:45 i 23:30.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 14 stycznia 2013, o 17:00

Wiem, że już o to pytałem ale w stronę Stolicy to PB odjeżdża spod hali po stronie hali ? :)
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 14 stycznia 2013, o 17:39

z tego co sie orientuje to niewazne czy jedzie w keirunku Krakowa czy Warszawy to odjezdza z zatoczki po stronie hali. Z reszta w tym momencie gdy jest remontowana Żytnia nie widzę innej opcji, może pozniej sie to zmieni

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 18 marca 2013, o 22:57

Chodzi o autobus Polskiego Busa
Wypadek autobusu relacji Warszawa - Kraków. Pasażerowie w szpitalu
angk 18.03.2013 , aktualizacja: 18.03.2013 22:49 A A A Drukuj


Tuż przed godziną 22 w poniedziałek autokar relacji Warszawa - Kraków zsunął się z drogi i wjechał do rowu w miejscowości Wodzisław w powiecie jędrzejowskim. Podróżowało nim 25 pasażerów.
- Kierowca mówił, że jechał wolno, ale na drodze były złe warunki. Padał śnieg i wiał silny wiatr - relacjonuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Autokar wjechał do rowu, a następnie przewrócił się na bok.

Autokarem podróżowało 25 pasażerów. Trzy osoby trafiły do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe w ogrzewanym budynku remizy w Wodzisławiu czekają na transport. 22-letni kierowca autokaru był trzeźwy.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2Nvmdf9of
Sorry, takiego mamy prezydenta...

ODPOWIEDZ