Linie komercyjne MPK Kielce (2xx)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 8 lipca 2011, o 18:59

Miesąc temu była jazda próbna na Zaleziance Solarisem #322. Akurat tak się złożyło, że mam dobrą widoczność z kuchni, a akurat byłem zajęty pałaszowaniem przekąski :) Będąc ostatnio na bazie , Man #354 ma na wyświetlaczach napisane "Linia Komercyjna Zalezianka-Kielce", więc już chyba niebawem coś ruszy. Oby bo mam dość tych busików PKS-u ....
Uwieczniłem go w drodze powrotnej, ale zdjęcie mi wyszło nie najlepsze dlatego nie wrzucam.
Obrazek

Rafal
Posty: 5
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, o 17:46
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Rafal » 22 lipca 2011, o 14:15


Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 22 lipca 2011, o 14:18

Kielce - Mniów, pierwsza podmiejska linia MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach dostało pierwszą koncesję na podmiejską, komercyjną linię autobusową. Połączy ona Mniów z Kielcami, a pierwszy kurs odbędzie się na początku września- poinformowała prezes firmy Elżbieta Śreniawska.
Linia zostanie uruchomiona w porozumieniu z gminą Mniów. Na przejazd będą obowiązywały specjalne bilety miesięczne, natomiast jednorazowe będzie sprzedawał kierowca. MPK wyśle na trasy podmiejskie autobusy, które nie spełniają wymogów Zarządu Transportu Miejskiego i dlatego nie mogą obsługiwać tras w Kielcach.
MPK chce przyciągnąć do siebie pasażerów miedzy innymi punktualnością, możliwością przewiezienia jednorazowo większej liczby osób, a także ceną, która ma być konkurencyjna w porównaniu z innymi przewoźnikami.
Przedsiębiorstwo złożyło też wniosek o koncesje na kolejne linie. Jeżeli otrzyma je do końca wakacji, to we wrześniu, do linii z Mniowa do Kielc dołączą też połączenia ze Strawczyna, Chmielnika oraz Łącznej.
Uruchomienie komercyjnych podmiejskich linii ma podreperować budżet przedsiębiorstwa.

Konrad Trela
konrad.trela@radio.kielce.pl

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Kielce ... 1fee7.html

Ciekawe czy na te linie zawitają kanary :D

tomekgopon22
Posty: 148
Rejestracja: 23 stycznia 2010, o 21:51

Post autor: tomekgopon22 » 22 lipca 2011, o 15:13

fajne że coś ruszyło,pozdrawiam i zarazem żegnam wszystkich forumowiczów.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 23 lipca 2011, o 13:58

Dobrze byłoby gdyby autobus do Chmielnika kursował przez Borków dalej przez Pierzchnice i dopiero do Chmielnika. W sezonie letnim bardzo przydałby się autobus właśnie przez Borków, myślę, że o wiele więcej ludzi jeździłoby tam nad wodę, bo zalew ma potencjał i brakuje właśnie "miejskiego" tam, myślę że miało by to sens i przynosiłoby zysk. Ale to tylko moje skromne zdanie :wink:

manius
Posty: 18
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 18:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: manius » 26 lipca 2011, o 19:25

Raczej przez borków nie będzie jeździł ten autobus do chmielnika, takie ogłoszenie wisiało w tamtym tygodniu w Brzechowie
(wieś pomiędzy Niestachowem a Daleszycami): http://i55.tinypic.com/35a1a46.jpg i tamtędy będzie jeżdził ten autobus. Na brak chętnych nie będzie narzekał :)

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 26 lipca 2011, o 20:13

Dziwna sprawa, gdzie Brzechów, a gdzie Pierzchnica i Chmielnik. Toż to linia okrężna, a nawet turystyczna by z tego wyszła.

manius
Posty: 18
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 18:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: manius » 26 lipca 2011, o 20:40

Też na razie sobie to cięzko wyobrażam, zobaczymy we wrześniu ale myślę żę zainteresowanie będzie dość duże z uwagi na podwyżki w przejazdach busów

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 27 lipca 2011, o 09:39

Może jechać przez Borków i to na dwa sposoby :


Trasa 1 : Dworzec - Żelazna - Żytnia - Seminaryjska - Tarnowska - Bukówka - Suków - Niestachów - Brzechów - Daleszyce - Słopiec - Borków - Szczecno - Pierzchnica.

Trasa 2 : Dworzec - IX Wieków - Sandomierska - Cedzyna - Radlin - Niestachów - Brzechów - Daleszyce - Słopiec - Borków - Szczecno - Pierzchnica

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 27 lipca 2011, o 12:48

Strasznie dziwne to połączenie... jak kolega wyżej zauważył "gdzie Brzechów a gdzie Chmielnik". Więc albo trasa będzie taka jak napisał "Tester" lub ewentualnie przez Cedzyne, Radlin potem Niestachów i Brzechów itd. Taką trasę mają busy do Daleszyc przez Brzechów, więc być może i tak będzie. Ale fakt faktem troche okrężna będzie ta trasa :wink:

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 18 sierpnia 2011, o 21:49

Linie komercyjne będą miały numerację 2XX.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ronaldo
Posty: 106
Rejestracja: 22 lipca 2010, o 22:54
Lokalizacja: KIELCE --> KSM
Kontakt:

Post autor: Ronaldo » 21 sierpnia 2011, o 19:46

Dzis powiedzial ksiadz ze bedą to linie 200 ....
KIELCE - PIERZCHNICA - CHMIELNIK.
Dzis w gminie Pierzchnica było zebranie w tej sprawie. A linie ruszą od września
www.masazkielce24.pl Day Spa Kielce - ul. Warszawska ( naprzeciwko Galerii Korona )

manius
Posty: 18
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 18:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: manius » 21 sierpnia 2011, o 20:07

Są znane trasy konkretne tych linii nowych, ceny biletów bo nie widziałem nigdzie takiej informacji?

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 21 sierpnia 2011, o 21:23

Ronaldo pisze:Dzis powiedzial ksiadz ze bedą to linie 200 ....
To w MPK jest ksiądz dyrektor? :shock: :lol:

Awatar użytkownika
Ronaldo
Posty: 106
Rejestracja: 22 lipca 2010, o 22:54
Lokalizacja: KIELCE --> KSM
Kontakt:

Post autor: Ronaldo » 21 sierpnia 2011, o 21:30

andrzeej pisze:
Ronaldo pisze:Dzis powiedzial ksiadz ze bedą to linie 200 ....
To w MPK jest ksiądz dyrektor? :shock: :lol:
Wikary podczas mszy sw. w Pierzchnicy tak wspominał to co pisze tutaj
www.masazkielce24.pl Day Spa Kielce - ul. Warszawska ( naprzeciwko Galerii Korona )

ODPOWIEDZ