MPK Kielce

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Mat
Posty: 426
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 23:03
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mat » 15 grudnia 2012, o 14:51

Wydaje mi się że MPK chciało zwiększyć dostępność do tych informacji, ponieważ duża część starszych osób raczej nie korzysta z internetu. Choć oczywiście nie zmienia to faktu, że wydanie gazetki w internecie też powinno być (na stronie MPK). Przykładem może być Kielecki Tygodnik Radiowy "Puls".

Arkadiusz92
Posty: 224
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 21:24
Kontakt:

Post autor: Arkadiusz92 » 15 grudnia 2012, o 17:20

Mam tą gazetkę dużo można się dowiedzieć i fajne są w niej artykuły w styczniu ma być wszystko co było wcześniej np kiedy do kielc trafił pierwszy Solaris i jeszcze inne rzeczy.Spotkałem ostatnią sztukę w #374

Mat
Posty: 426
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 23:03
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mat » 16 grudnia 2012, o 13:19

AR pisze:Amatroska okładka czasopisma
Czy dodasz może jakieś strony? Bo niestety nie ma mnie w Kielcach a chętnie bym zobaczył.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 27 grudnia 2012, o 22:12

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach likwiduje kolejną linię autobusową. Od 1 stycznia, nie będą kursować autobusy numer 100, które jeżdżą z ulicy Zakładowej, przez osiedle Herby, na ulicę Czarnowską.
Zbigniew Michnicki z ZTM zapewnia, że pasażerowie komunikacji miejskiej nie powinni odczuć utrudnień w podróżowaniu autobusami MPK, ponieważ przebieg tej linii pokrywał się z trasami numer 25 i 110. Dodaje, że linia numer 100 kursuje wyłącznie w czasie imprez w Targach Kielce.
Likwidacja linii numer 100, to kolejne ograniczenie w komunikacji miejskiej. Niedawno, Zarząd Transportu Miejskiego zawiesił kursowanie linii numer: 40, 48 i 49.
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Linia- ... 1b1ed.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 28 grudnia 2012, o 14:27

Wiedzieliśmy o tym od połowy grudnia. Raczej nikt nie będzie po 100 płakać, bo, jak ktoś tutaj pisał, woził tylko powietrze.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 28 grudnia 2012, o 14:43

Ale w dniach targowych była przydatna, bo przynajmniej można było dojechać w 20 minut na targi a nie 40 jak jest to za sprawą 110, które objeżdża pół miasta.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kielcekm » 4 stycznia 2013, o 15:10

MPK znów płaci kary za wiek autobusów

Tysiąc złotych dziennie, to kara, którą Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach płaci Zarządowi Transportu Miejskiego. Jak co roku, przewoźnik ma problem z zagwarantowaniem, wymaganego średniego wieku autobusów, który wynosi 9 lat.

Prezes MPK- Elżbieta Śreniawska wyjaśnia, że w ubiegłym roku spółka kupiła 28 nowych autobusów, ale okazało się, iż to nie wystarczy do osiągnięcia wymaganego wieku samochodów. Przewoźnik musi dokupić kolejne auta. Umowa na 6 autobusów przegubowych została już podpisana, ale pojazdy przyjadą dopiero w przyszłym tygodniu. Zanim to nastąpi, MPK będzie musiało płacić karę umowną- ubolewa Elżbieta Śreniawska.
Najnowszy zakup autobusów pozwoli na obniżenie średniego wieku pojazdów, a w związku z tym zaprzestanie naliczania kary. W najbliższym czasie, do kieleckiego MPK przyjdzie jeszcze 5 krótkich autobusów: 2 Solarisy, 2 Mazy i 1 Mercedes.

http://www.radio.kielce.pl/page,,MPK-zn ... f0b4c.html

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 4 stycznia 2013, o 15:18

A to ci niespodzianka :twisted:

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 4 stycznia 2013, o 21:09

Co do zakupów tych Mazów. Będą to te kruciaki 206 prawdopodobnie (jeden do obsługi linii 6 ). A Mercedes ? Ja stawiam na Citaro K.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 4 stycznia 2013, o 21:17

Czyli już MAZ nie jest beee? Mają sprzedać cały ten szrot, a tu jednak okazuje się że stara miłość nie rdzewieje. A nie lepiej kupić 3 sztuki Citaro K i mieć spokój na lata... Pewnie Mercedes będzie jeździć na linii do pana przewodniczącego. Niby chcieli ujednolicać tabor a tu zabawa zaczyna się na nowo. Mam nadzieję, że nie skasują wszystkich Ikarusów po przyjściu SU18, bo ZTM powinien zwiększyć pojemność na paru brygadach po ostatnich artykułach w prasie.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Loginer
Posty: 138
Rejestracja: 7 grudnia 2012, o 13:46

Post autor: Loginer » 5 stycznia 2013, o 13:49

B@rteK pisze:Czyli już MAZ nie jest beee? Mają sprzedać cały ten szrot, a tu jednak okazuje się że stara miłość nie rdzewieje. A nie lepiej kupić 3 sztuki Citaro K i mieć spokój na lata... Pewnie Mercedes będzie jeździć na linii do pana przewodniczącego. Niby chcieli ujednolicać tabor a tu zabawa zaczyna się na nowo. Mam nadzieję, że nie skasują wszystkich Ikarusów po przyjściu SU18, bo ZTM powinien zwiększyć pojemność na paru brygadach po ostatnich artykułach w prasie.
Mnie akurat byłoby szkoda tych trzech egzemplarzy Mazów z silnikiem Mercedesa i 6-cio biegowym ZF-em (#900, #901 i #902). Wśród tych wszystkich nowych fabrycznie wozów zakupionych w ciągu ostatnich 5 lat mają one najładniejsze brzmienie. Poza tym wg. mnie wnętrze jest lepiej zmontowane niż w tych z silnikiem Deutza.

barthez
Posty: 22
Rejestracja: 3 stycznia 2013, o 14:05

Post autor: barthez » 5 stycznia 2013, o 17:05

Mat pisze:
AR pisze:Amatroska okładka czasopisma
Czy dodasz może jakieś strony? Bo niestety nie ma mnie w Kielcach a chętnie bym zobaczył.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Arkadiusz92
Posty: 224
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 21:24
Kontakt:

Post autor: Arkadiusz92 » 5 stycznia 2013, o 20:02

Nie rozumiem tego czemu Mpk sprzedaje Maz-y i po co kupuje nowe? wiadomo jakich będą rozmiarów i kiedy przyjadą?

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 5 stycznia 2013, o 23:44

Mnie bardziej niż rozmiar wozów ciekawi ich wiek. Ciekaw jestem czy będą to fabrycznie nowe pojazdy czy może lekko używane?

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 6 stycznia 2013, o 15:29

Wg mnie MAZy i MB to będą używane autobusy, dotychczas wykorzystywane np. jako demonstracyjne.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ