Kierowcy MPK

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 13 grudnia 2007, o 12:24

Daniel pisze:To może teraz coś egzotycznego ze stołecznych ulic
http://www.tvn24.pl/12690,1532021,wiadomosc.html
Żebyśmy my mieli wszystkich tak sympatycznych kierowców jak pan Mohamed...
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Mat

Post autor: Mat » 30 grudnia 2007, o 15:03

jak obserwuje wpisy wiekszosci na temat zachowania kierowców to sa one negatywne, ale dlaczego nie spojrzycie na to z innej strony, jezeli pasazer jest mily dla kierowcy to i kierowca mily dla pasazera, ja sam spotkalem sie z wieloma przypadkami milych kierowcow a jezdze dosyc czesto, nalezaloby to jeszcze rozpatrzec z innej strony pasazer jedzie tym autobusem przez pare, parenascie minut a kierowca w korkach z opoznieniem musi manewrowac po ponad 8 godzin (musi dbac o bezpieczenstwo pasazerow jak i pilnoiwac aby nie spowodowac wypadku) to jest bardzo odpowiedzialna praca

nie chce tutaj nikogo potepiac ani bronic ale nalezy rozpatrywac jakies sprawy na wiele sposobow a nie jak wy to robicie........ BARDZO SUBIEKTYWNIE

Awatar użytkownika
AR
Kontakt:

Post autor: AR » 30 grudnia 2007, o 15:10

Mat pisze:jak obserwuje wpisy wiekszosci na temat zachowania kierowców to sa one negatywne, ale dlaczego nie spojrzycie na to z innej strony, jezeli pasazer jest mily dla kierowcy to i kierowca mily dla pasazera, ja sam spotkalem sie z wieloma przypadkami milych kierowcow a jezdze dosyc czesto, nalezaloby to jeszcze rozpatrzec z innej strony pasazer jedzie tym autobusem przez pare, parenascie minut a kierowca w korkach z opoznieniem musi manewrowac po ponad 8 godzin (musi dbac o bezpieczenstwo pasazerow jak i pilnoiwac aby nie spowodowac wypadku) to jest bardzo odpowiedzialna praca

nie chce tutaj nikogo potepiac ani bronic ale nalezy rozpatrywac jakies sprawy na wiele sposobow a nie jak wy to robicie........ BARDZO SUBIEKTYWNIE
Sory, ale co to za tłumaczenie ze siedzi 8h za kierownicą?!
Taką ma pracę.
Pare miliardów ludzi codziennie siedzi w pracy...

Mat

Post autor: Mat » 30 grudnia 2007, o 16:35

tak ja wiem ze taka ma prace i ze pare miliardow ludzi codziennie siedzi w pracy ale to chyba nie powod zeby na nich tak najezdzac bo niedosc ze pracuja za male pieniadze to jeszcze jezdza autami ktore powinny wyjsc juz dawno z ruchu a to juz nie ich wina tylko polityki miasta przez ostatnie lata ze nie dokupilo ani jednego autobusu tylko dopiero uzywane MANy przed "prywatyzacja" zeby Veolia miala czym jezdzic

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 grudnia 2007, o 16:53

Ale pieprszysz glupoty chlopie. Miasto nie kupowalo nowych autobusow, gdyz nie chcialo inwestowac w firme, ktora powinna zarobic sama na siebie i miala zostac sprzedana. Widze tutaj odwracanie kota ogonem typowe dla wiekszosci populistow tej spolki.

W trakcie mojej ostatniej wizyty w Kielcach:
- dwa razy odmowiono mi sprzedazy biletow
- #352 kierowca z kilkumintowym opoznieniem osiagal max predkosc ok. 30-40 km/h i z przystanku na przystanek opoznienie roslo, do tego predkosc zamykania przednich drzwi byla szybsza niz predkosc samolotu.

Ja nie bede generalizowac, ale w Warszawie otwieranie wszystkich drzwi jest obowiazkiem, podobnie jak posiadanie biletow oraz kultura, u nas to sytuacje wyjatkowe, choc znam bardzo dobrych kierowcow.

Mat

Post autor: Mat » 30 grudnia 2007, o 17:04

Ale pieprszysz glupoty chlopie.

Juz samo to swiadczy o waszym braku kultury tak wiec nalezaloby zaczac od siebie poprawe dobrego zachowania
wracajac do sprawy na drzwiach kierowcy jest naklejona kartka z napisem (nie zacytuje) obowiazkiem pasazera jest posiadanie biletu a kierowca prowadzi sprzedaz dodatkowa

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 grudnia 2007, o 17:08

A zgodnie z wytycznymi ZTM obowiazkiem kierowcy jest posiadanie biletow do sprzedazy, a za kazdy stwierdzony przypadek ich braku nakladana jest kara 150,00, dlatego warto zglaszac natychmiast kazdy taki przypadek. Wybacz, ale w trakcie swiat o godzinie 21 nie mialem gdzie kupic sobie biletow. Do swojego zachowania nic nie mam i nikt nigdy mi niczego nie zarzuci, bo jak chce sie czepiac, to sam musze byc fair, co w tym przypadku oznacza posiadanie waznego biletu, czyli zawarcie umowy na przejazd w odpowiednich warunkach.

Standard wsrod kierowcow powinien wygladac nastepujaco:
- stroj sluzbowy
- posiadanie biletow do sprzedazy
- uzywanie sygnalu dzwiekowego przed zamknieciem drzwi
- otwieranie wszystkich drzwi
- zatrzymanie pojazdu na kazdym przystanku na trasie
- kultura osobista
- zakaz palenia papierosow w trakcie jazdy
- zakaz wyklejania czegokolwiek w autobusie, szczegolnie w obrebie kabiny kierowcy

To jest obowiazek, a nie kwestia przyjemnosci lub wlasnego zdania.

Mat

Post autor: Mat » 30 grudnia 2007, o 17:15

Autor napisal:
zakaz wyklejania czegokolwiek w autobusie, szczegolnie w obrebie kabiny kierowcy

chodzilo mi o naklejki informacyjne dotyczace cen biletow a takze kiedy maja byc sprzedawane a jak sam wiesz sa przyklejone blisko "otworu" do podawania biletu aby pasazer mogl je dojrzec

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 grudnia 2007, o 17:25

Tylko wyklejaniem informacji pasazerskiej nie zajmuje sie kierowca. Ja mialem na mysli te wiejskie naklejki typu pilkarze w #326 czy niechlujne paski w wiekszosci autobusow.

Mat

Post autor: Mat » 30 grudnia 2007, o 17:30

co prawda niektore nie sa zbyt estetyczne ale to juz jest kwestia osobistego patrzenia pasazera na ten "problem" a ajk to jest w innych miastach to nie wiem, natomiast wydaje mi sie ze ta sytuacja z "wyklejankami" bedzie sie poprawiac

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 grudnia 2007, o 17:38

Wyklejanie jest zakazane i raczej niespotykane w miescie, gdzie zarzadzanie jest modelowe (czytaj ZTM Warszawa). Tu nie chodzi o to, ze ma byc tego mniej, to sie nie mialo prawa pojawic.

Mat

Post autor: Mat » 30 grudnia 2007, o 17:48

no tak, ale tak jak juz pisalem wg mnie jak bedziwe funkcjonowac KASP to bedzie coraz wiecej porzadku

Awatar użytkownika
AR
Kontakt:

Post autor: AR » 30 grudnia 2007, o 18:02

Mat pisze:no tak, ale tak jak juz pisalem wg mnie jak bedziwe funkcjonowac KASP to bedzie coraz wiecej porzadku
...na początek LAZy w przypadkowych kolorach :)

Limp

Post autor: Limp » 30 grudnia 2007, o 22:20

Mat pisze:jak obserwuje wpisy wiekszosci na temat zachowania kierowców to sa one negatywne, ale dlaczego nie spojrzycie na to z innej strony, jezeli pasazer jest mily dla kierowcy to i kierowca mily dla pasazera, ja sam spotkalem sie z wieloma przypadkami milych kierowcow a jezdze dosyc czesto, nalezaloby to jeszcze rozpatrzec z innej strony pasazer jedzie tym autobusem przez pare, parenascie minut a kierowca w korkach z opoznieniem musi manewrowac po ponad 8 godzin (musi dbac o bezpieczenstwo pasazerow jak i pilnoiwac aby nie spowodowac wypadku) to jest bardzo odpowiedzialna praca

Chciałem się odniejśc do tej Twojej wypowiedzi bo widzę, że jesteś strasznie ZA kierowcami MPK. Dlaczego piszemy o negatywnych rzeczach? Bo na dobre zachowanie kierowców raczej nikt nie zwraca uwagi. Jest to ich OBOWIĄZKIEM, a złe postępowanie zauważa się odrazu i w szczególnośći pamieta.
Co do biletów to ja mogę o godzinie już 18 poprosić o bilet każdego dnia bo to także należy do ich OBOWIĄZKU i nie mają prawa mi odmówić sprzedaży. Wybrali sobie taką pracę więc muszą pracować zgodnie z zasadami, które ich obowiązują. A co do kultury osobistej to powinniśmy wymagać tego od każdego człowieka, tak samo od Ciebie, ode mnie jak i kierowców MPK, a sam widzisz po tym temacje jak im tego brakuje :x
Limp

Mat

Post autor: Mat » 30 grudnia 2007, o 22:29

zgadzam sie ze nie kazdy kierowca jest idealny i kulturalny ale nie nalezy generalizowac poniewaz wychodzi na to z Waszych wpisow ze 95% kierowcow nie jest grzecznych i kulturalnych

jestem za tym aby pisac o zlych jak i o kulturalnych kierowcach i APELUJE o to

ODPOWIEDZ