Kierowcy MPK

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 25 sierpnia 2007, o 14:06

Właściwie to nie wiem gdzie to walnąć, ale jak ktoś ma ochotę się pośmiać i przy okazji ciut podenerwować to zapraszam na przystanki gdzie stoją strajkujący kierowcy i zbierają podpisy.
Strajkują :?: Mają prawo. Szukają poparcia :?: Mają prawo, ale opowiadać głupoty przypadkowym ludziom to już chyba nie :!: Postałem 5 minut na ul. Żytniej i mi wystarczyło.
1. Starsza pani rozmawia z kierowcami, po czym podchodzi do grupki 18latków i pyta czy podpisują się też pod strajkiem. Oni na to, a o co chodzi. A pani mówi, że w sumie to nie wiem, ale czy się podpisują.
2. Kierowcy mówią, że bilety po wkroczeniu innej firmy będą po 4zł.
3. Mówią, że miały być klimatyzowane autobusy, a przysłali ogórki i takie już zostaną.
4. Namawiają do podpisywania, nawet jak ktoś odpowie, że już się wpisał to mówią, że nic nie szkodzi i można jeszcze raz.

Postać tam 20minut i człowiek ma dobry materiał na artykuł do gazety.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 25 sierpnia 2007, o 14:15

Wciskaja ludziom ciemnote, a ci malo zorientowani uwierza i podpisza :?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 sierpnia 2007, o 18:29

Oskar, dzieki za relacje. Wykorzystam fragmenty.

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 27 sierpnia 2007, o 18:03

Obrazek

Dyscyplinarne zwolnienia w MPK
Marcin Sztandera
2007-08-27, ostatnia aktualizacja 2007-08-27 18:38

Bogdan Latosiński i 14 innych strajkujących pracowników MPK wyleci dyscyplinarnie z pracy - zdecydował wczoraj zarząd spółki. Związkowcy zapowiadają pikietę przed siedzibą Zarządu Transportu Miejskiego.
- Taką decyzję podjęliśmy po dokładnym przeanalizowaniu opinii, którą o tych pracownikach przygotowały związki zawodowe. Cały czas zastanawiamy się nad dwiema osobami, ale piętnastu pracownikom wręczymy wypowiedzenia prawdopodobnie we wtorek - zapowiada Krzysztof Chrabąszcz, prezes kieleckiego MPK. To będą zwolnienia dyscyplinarne. Zarząd powołuje się na art. 52 kodeksu pracy, czyli ciężkie naruszenie przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych. - Protestujący nie wpuszczają zarządu na teren zakładu i uniemożliwiają nam normalną pracę - tłumaczył Chrabąszcz kilka dni temu. Wśród osób, które dostaną dziś wymówienia, jest Bogdan Latosiński, szef zakładowej "Solidarności". - Prezes Chrabąszcz to spec od likwidacji spółek, ale my protestujemy legalnie i zwolnienia dyscyplinarne są bezprawne - mówi Latosiński.

Tymczasem dziś o godz. 10 rozpocznie się dwugodzinna pikieta przed ZTM-em w związku z sytuacją w MPK. Związkowcy z "S" spodziewają się około 100-150 przedstawicieli firm w regionie. - Chodzi o przypomnienie mieszkańcom, jak duży wpływ ZTM ma na sytuację komunikacyjną w mieście - tłumaczy Robert Kułaga z "S".

Znacznie liczniejsza będzie zaplanowana na 3 września manifestacja, która przejdzie sprzed siedziby MPK, przez ul. Krakowską i Sienkiewicza, przed ratusz. - Przewidujemy, że weźmie w niej udział co najmniej 900 osób, ale wielu mieszkańców deklaruje swoją obecność, więc jej uczestników może być nawet kilka tysięcy - mówi Mieczysław Gójski, organizator manifestacji. Swój udział potwierdził już Janusz Śniadek, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

Władze miasta poprosiły o uzupełnienie wniosku zawiadamiającego o manifestacji. - Zabrakło wymaganej przez ustawę m.in. informacji o celu zgromadzenia i jego programie - tłumaczy Anna Ciulęba, rzeczniczka prasowa prezydenta Kielc.

- Dla nas to rodzaj złośliwości. Uzupełnimy te braki - mówi Gójski i przypomina, że toczy się już wobec niego postępowanie po ostatniej pikiecie przed ratuszem. - Chodzi o nielegalne zajęcie pasa drogowego - mówi.

W sprawę konfliktu zaangażował się też wojewoda świętokrzyski Grzegorz Banaś. Zapowiedział, że protestem zajmie się Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego. Wojewoda zlecił też Inspekcji Transportu Drogowego kontrolę autobusów komunikacji zastępczej. - Sprawdzono 6 pojazdów. Pod względem technicznym nie było zastrzeżeń, ale w jednym wypadku autobus był przeładowany i na kierowcę nałożono mandat karny 100 zł. W dwóch przypadkach brakowało tablicy oznaczającej numer trasy i wszczęto postępowanie administracyjne - informuje Agata Wiśniowska, rzeczniczka świętokrzyskiej ITD.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 15 września 2007, o 06:37

Pijany kierowca autobusu MPK
Blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusku kieleckiego MPK. Zatrzymany około godziny 20 mężczyzna kierował autobusem linii nr 15. O tym , że może być nietrzeźwy poinformowała anonimowa osoba - powiedziała Radiu Kielce Karolina Stachura z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Przypuszczenia okazały się prawdziwe. Kierowca został zatrzymany na końcowym przystanku.
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/index.php?go=3&id_k=6622
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Pijany kierowca autobusu straci pracę

Post autor: Daniel » 16 września 2007, o 22:24

Pijany kierowca autobusu straci pracę
Anna Roży, Monika Rosmanowska
2007-09-16, ostatnia aktualizacja 2007-09-16 18:39


Ponad promil alkoholu miał kierowca, który w piątek wieczorem "po piwie" jechał autobusem linii nr 15. Zatrzymany przez policję w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Wyrok usłyszy 20 września.
Ponad promil alkoholu miał kierowca, który w Kielcach kierował miejskim autobusem linii nr 15. Nie tylko straci pracę, ale w czwartek stanie przed sądem

W piątkowy wieczór o sprawie policję i "Gazetę" zawiadomił kielczanin, który widział, jak po wypiciu piwa kierowca wsiadł do autobusu i pojechał w trasę.

- Wysiadałem z samochodu w pobliżu pętli autobusowej na Ślichowicach, gdy zauważyłem, że kierowca pije piwo. Odczekałem chwilę, a ten jak gdyby nigdy nic ruszył w trasę - opowiadał pan Grzegorz.

Razem z dwoma kolegami postanowił jechać za autobusem linii nr 15.

- Od razu zadzwoniliśmy na policję. Mieliśmy nadzieję, że zjawią się szybko i zatrzymają kierowcę. Tymczasem autobus przejechał całą trasę. Zatrzymał się na pętli na Siejach, a policji nadal nie było. Dziwne, bo jadąc za autobusem, zadzwoniliśmy po raz drugi raz - dodał nasz Czytelnik.

O sprawie poinformowaliśmy komendanta miejskiego policji Roberta Dybkę. Ten zlecił postępowanie wyjaśniające. W sobotę po południu było już wiadomo - prawdopodobnie zawinił dyżurny.

- Gdy otrzymaliśmy informację, dyżurny podał komunikat do wszystkich wozów. Tymczasem powinien skierować na miejsce konkretny radiowóz. Dopiero po 35 minutach wysłał radiowóz, który szukał autobusu przez kolejnych kilkanaście minut. Policjanci zatrzymali kierowcę na pętli na Ślichowicach - informuje Tomasz Kaczmarczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dodaje też, że po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego wobec winnych zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Zatrzymany 56-letni kierowca MPK miał ponad promil alkoholu. Próbował przekonać policjantów, że piwo wypił na pętli dopiero po opuszczeniu autobusu, tuż przed przyjazdem funkcjonariuszy. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury. Sąd rozpatrzy sprawę na posiedzeniu 20 września.

W miejscu pracy kierowcy wyrok już zapadł.

- Każda sprawa tego rodzaju może się zakończyć tylko w jeden sposób: rozwiązaniem umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym - zapowiedział Zbigniew Śledź, pełniący obowiązki prezesa MPK.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
Obrazek

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 18 września 2007, o 18:39

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4500282.html

Podsumowano półroczne wyniki miejskich spółek
Anna Roży
Średnia płaca w spółkach miejskich

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni - 2 tys. 235 zł

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji - 2 tys. 375 zł

Szpital Kielecki - 2 tys. 455

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych - 2 tys. 537 zł

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - 2 tys. 648 zł

Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - 2 tys. 852 ZŁ

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami - 2 tys. 933 zł

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 21 września 2007, o 10:27

Mialem "przyjemnsc jechac" 2ka #570 w godzinach popoludniowych z kierowca w wieku zaawansowanym dosyc ktory to w Posłowicach przy zjezdzie z gory wylaczyl silnik, wiadomo oszczednosc jak ... , po czym jechal tak prawie do zatrzymania autobusu, tak samo zrobil na Sciegiennego zaraz po zjezdzie z łacznika z Tarnowska. wlaczal tylko przed przystankiem. SIebie moze narazac ale nie pasazerow za ktorych jest odpowiedzialny. To nie 1. yaki przypadek.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 21 września 2007, o 21:51

Może coś spuścił z baku i dlatego tak oszczędzał :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 września 2007, o 21:54

Pamietam, ze kiedys jezdzil tak kierowca #555, taki siwy dziadek o dosc czerwonej cerze.

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 2 października 2007, o 18:48

Obrazek

Kobieta kierowca w kieleckim MPK


Zaufała im już dyrekcja miejskich autobusów w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Do kierowców w spódnicy przekonało się również kieleckie MPK. We wtorek na trasę wyjechała pani Małgorzata Nassalska-Buras.

Obrazek

Kiedyś widok kobiety kierowcy był rzadkością. Powszechnie uważano, że tylko mężczyźni mają predyspozycje do prowadzenia samochodu. Teraz dużo się zmieniło. Kieleckie MPK zatrudnia kilkuset mężczyzn i jedną kobietę.

Na dobry początek pani Małgorzata jeździ autobusem linii „13”. Życzymy pani Małgorzacie szerokiej drogi, gumowych słupków i by przez jezdnię nie przebiegł jej żaden czarny kot.

:arrow: http://ww6.tvp.pl/1498,20071002571468.strona

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 października 2007, o 19:00

A mieli jej niskopodlogowce dawac...
fajnie, fajnie, niech ktos zrobi zdjecie :) zaloze sie, ze beda glupie komentarze na poczatku, ale spoleczenstwo tzreba edukowac.

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 5 października 2007, o 09:11

Obrazek


KIELCE
5 października 2007 - 0:01
Pani Małgosia panem szosy
Przesiadła się z "malucha” do autobusu miejskiego. Przedstawiamy pierwszą taką kobietę w województwie.


Małgorzata Nassalska z Kielc jest jedyną w województwie świętokrzyskim kobietą, która prowadzi autobus komunikacji miejskiej. Opowiedziała nam o tym, jak trafiła do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i jakie były pierwsze dni w pracy.
- Jestem w swoim żywiole. Zawsze ciągnęło mnie do samochodów i teraz robię to, co lubię - mówi z uśmiechem pani Małgosia.

TRZEBA ZARYZYKOWAĆ

Pani Małgosia jest mamą samotnie wychowująca dwie córki. Długo nie mogła znaleźć pracy. Kiedyś w Powiatowym Urzędzie Pracy Kielcach natknęła się na ogłoszenie o zrobieniu kursu prawa jazdy kategorii D. - Nie zastanawiałam się długo i poszłam na ten kurs. W sumie nie miałam nic do stracenia, a nowe umiejętności i kwalifikacje zawsze się przydają w życiu - wspomina pani Małgosia.

Po zrobieniu kursu i zdaniu egzaminu pani Małgosia zgłosiła się do kieleckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, bo jak się dowiedziała, potrzebowali kierowców. - Musiałam trochę czekać na wypełnienie wszystkich potrzebnych dokumentów oraz na wyrobienie prawa jazdy. Pracę zaczęłam od 1 października - mówi.

Przez pierwszych kilkanaście dni pracy towarzyszył jej będzie doświadczony i wykwalifikowany kierowca, który podpowiada, jak podjeżdżać na przystanki i sprawdza, czy pani Małgosia sobie radzi. - Koledzy są bardzo mili, mam wrażenie, że naprawdę dobrze mi życzą - z uśmiechem mówi pani Małgorzata.

Jak do tej pory, praca sprawia pani Małgosi ogromną radość i satysfakcję. Obyło się bez problemów, chociaż nowa pani kierowca nie ustrzegła się natarczywych pasażerów. - Widziałam pełne zdziwienia spojrzenia osób, które wchodziły do autobusu i zamiast mężczyzny, widzieli za kierownicą mnie. Raz zdarzyło się, że pasażerka niezbyt miło zapytała mnie, czy zmieniły się rozkłady jazdy, bo trochę spóźniona przyjechałam na przystanek. Niestety, pasażerowie nie zdają sobie sprawy, że korki czy utrudnienia na trasie nie są winą kierowcy - mówi pani Małgosia.

PRZESIADKA Z "MALUCHA”

Jazda autobusem miejskim nie sprawia jej trudności, chociaż, jak twierdzi, przesiadając się z "malucha” na taki wielki pojazd doznała niecodziennych odczuć: - Widzę, że teraz ja jestem panem szosy.

Koledzy "po fachu” są pełni uznania dla Małgorzaty Nassalskiej, która nie dość, że nie bała się zaryzykować, to jeszcze świetnie jej idzie w pracy. - Duże brawa dla tej pani! Mówi się, że kobiety nie są dobrymi kierowcami, ale to tylko głupie stereotypy. Małgosia radzi sobie świetnie i trzymamy za nią kciuki. Oby więcej pań decydowało się na pracę w naszej firmie. Wtedy nasze brzydkie i stare gruchoty wypięknieją - mówią kierowcy kieleckiej firmy komunikacyjnej.

Pani Małgosia może również liczyć na przyjaciół i najbliższą rodzinę. - Pani w szkole mojej młodszej córki, Ani powiedziała dzieciom, że odważyłam się na coś wspaniałego i powiedziała, że należą mi się za to brawa. Gdy córka mi to opowiedziała, byłam z siebie dumna…

Elżbieta Zemsta

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/71004092

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 19 października 2007, o 13:08

Obrazek

KIELCE
19 października 2007 - 13:51
Gosiewski spotkał się z kierowcami MPK
Przemysław Gosiewski rozmawiał w czwartek z pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

- Rząd przeznaczy 67 milionów na transport oraz na inwestycje drogowe. Te pieniądze trafią także do waszej spółki, mam nadzieję, że wykorzystacie je z pożytkiem - mówił w czwartek wicepremier rządu Przemysław Gosiewski, obecny na spotkaniu z załogą Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

Przemysław Gosiewski został owacyjnie przyjęty przez pracowników kieleckiej spółki komunikacyjnej. Przed spotkaniem załoga MPK podkreślała, że ma pretensje do wicepremiera, który podczas sierpniowego strajku nie przyszedł do pracowników. Po wystąpieniu wicepremiera i prezentacji planów Prawa i Sprawiedliwości odnośnie polityki pracy i praw pracowniczych, pojawiły się pytania również na temat nieobecności Przemysława Gosiewskiego w czasie strajku.

- To nie tak, że nie obchodziło mnie to, co się działo w waszym przedsiębiorstwie. Byłem na bieżąco informowany, a osobą, która została poproszona o pomoc dla was był wojewoda Grzegorz Banaś, który doskonale orientował się w sprawach MPK. Pomysłem wojewody było również to, aby mediatorem był ksiądz biskup Marian Florczyk - tłumaczył wicepremier.

- Dodatkowo chciałem powiedzieć, że kilkakrotnie dzwoniłem do pana prezydenta Lubawskiego, aby porozmawiać z nim o sytuacji w MPK. Reagowałem, na wasze problemy. Zresztą teraz gdy miało się odbyć spotkanie ze związkowcami "Solidarności” w Kielcach sam zaproponowałem, aby było się ono w waszej firmie. Wielokrotnie bywałem u was i zawsze były to dobre spotkania - mówił wicepremier Gosiewski.

Dodatkowo emerytowani kierowcy prosili wicepremiera o interwencje w sprawie przywrócenia biletów wolnej jazdy, które zostały im zabrane.

/ElZem/

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 1/POWIAT01

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 19 października 2007, o 14:42

autor pisze:A mieli jej niskopodlogowce dawac...
Ja widziałem jak jechała MANem #334 albo #335 :)

ODPOWIEDZ