Kierowcy MPK

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 20 kwietnia 2013, o 16:42

Ja też daje ogromnego plusa tylko zapomniałem jaki numer autobusu. Linia 46. Poczekał na mnie dziś o 7:20 rano na pętli na Ślichowicach :) Biegłem aż mi telefon wypadł :/
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Arkadiusz92
Posty: 224
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 21:24
Kontakt:

Post autor: Arkadiusz92 » 28 kwietnia 2013, o 13:10

Wczoraj wieczorem, na linii 28 miało miejsce zdarzenie mianowicie moja siostra wraz z chłopakiem i jego bratem wracali z pracy zostali pobici przez pijanych chłopaków w autobusie.Kierowca nie zwracał uwagi na to i jechał dalej.Rozumiem że się bał ale od mógł powiadomić dyspozytora a tego nie zrobił...

Invisible
Posty: 73
Rejestracja: 7 stycznia 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Invisible » 28 kwietnia 2013, o 22:18

Po pierwsze kierowca naprawdę nie zawsze widzi co sie dzieje w autobusie, a juz jeśli chodzi o linię 28 to tam normą są bójki i przepychanki i nawet kierowcy przestali na to zwracac uwagę bo zazwyczaj poprzepychają się i nic sie nie dzieje. Po drugie tak samo kierowca mógl zawiadomic dyspozytora jak i biorący udział w zdarzeniu mogli zadzwonic na policję, a prawda jest taka że kierowcy ciągle obrywają za nadgorliwe wzywanie policji do takich sytuacji bo jeżeli wzywa się policje to trzeba stac i czekac na przystanku na ich przyjazd w praktyce 20-30 minut conajmniej, w tym zaś czasie "rozbójnicy" dawno zdążą z autobusu uciec bo wiedzą jak sobie otworzyć drzwi, przyjeżdza policja po fakcie i kierowca dostaje ochrzan od że po co wzywał policję i jeszcze narobił opóźnienia - tak to niestety wygląda w praktyce. Więc tutaj nie obwiniałbym tak bardzo kierowcy bo naprawdę z doświadczenia nauczyli się wzywac policję tylko w ostateczności.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 28 kwietnia 2013, o 23:24

Nooo jak ktoś się bił w autobusie to policja powinna być wzywana bezwzględnie. Wiadomo, że jakieś darcie czy rzucanie puszkami to też chamskie, ale nie zagrażające bezpośrednio innym pasażerom, wtedy nie zawsze byłby sens dzwonić. Ale policja i straż wiejska powinna od czasu do czasu jeździć autobusami, zwłaszcza na kursach wieczornych, jakieś patrole prewencyjne po cywilnemu, też by się przydały. Choć mają być kamery kupione przez miasto, to jednak zanim one będą, to powinny być jeszcze inne formy ochrony.

Ciekawy jestem czy miasto kupi kamery tylko po to żeby nagrywać i magazynować filmy czy również po to, aby ktoś te obrazy przeglądał na bieżąco w centrum monitoringu. Często pasażerowie boją się reagować, a dzwonienie na policję będąc obok bandyty, to nie jest dobry pomysł. W Warszawie chyba można wysłać sms na numer policji, jak się jest w sytuacji zagrożenia. Same patrole też powinny szybciej przyjeżdżać.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
BRS
Posty: 265
Rejestracja: 28 marca 2008, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście CK

Post autor: BRS » 29 kwietnia 2013, o 16:01

To jest przegięcie co dzieje się na wieczornych kursach z osiedli do centrum. Picie bójki i wyzwiska a policja robi problem, żeby szybko pod autobus podjechać.
Tu się urodziłem i umrzeć bym chciał tu.

michau

Post autor: michau » 26 maja 2013, o 21:03

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /130529108

Pijany kierowca autobusu :evil:
Co za debil.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 26 maja 2013, o 21:12

Pewnie na kacu
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Loginer
Posty: 138
Rejestracja: 7 grudnia 2012, o 13:46

Post autor: Loginer » 28 maja 2013, o 13:39

Wie ktoś może jaki wóz puszczono na 19 w ten dzień?

Ciastko20
Posty: 63
Rejestracja: 14 grudnia 2011, o 08:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ciastko20 » 28 maja 2013, o 16:00

O ile dobrze pamiętam to #373

Invisible
Posty: 73
Rejestracja: 7 stycznia 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Invisible » 28 maja 2013, o 16:39

#373 w niedzielę jeździło od rana na linii 45.

marekk9595
Posty: 13
Rejestracja: 13 września 2008, o 16:32
Lokalizacja: CK

Post autor: marekk9595 » 28 maja 2013, o 17:57

#363

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 20 czerwca 2013, o 12:39

Kierowcy MPK to najzwyklejsze chamy drogowe. Koniec mojego przepuszczania was na przystankach.
Wczoraj wyjeżdżając około godz 15:30 z Nowego Świata w stronę parkingu przy UM, stałem 6 zmian świateł ponieważ autobusy z premedytacją wjeżdżały na skrzyżowanie wiedząc, że z niego nie zjadą. W końcu musiałem wjechać na czerwonym i zajechać drogę autobusowi, debil jeszcze z mordą wyskakuje.
http://prntscr.com/1axv5x to był jeden z pierwszych, za nim jeszcze z 10 przejechało. Następnym razem wezwę policję bo taka sytuacja zdarzyła mi się już któryś raz.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 20 czerwca 2013, o 13:20

Nie przepuszczasz kierowcy autobusu tylko pasażerów.
Ty jedziesz sam, a w tych autobusach było co najmniej kilkadziesiąt osób.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 20 czerwca 2013, o 13:26

Co nie zmienia faktu, że blokowanie skrzyżowania jest wbrew przepisom. W taki sam sposób od strony ŚUW kierowcy samochodów wszelakich blokują notorycznie przejście dla pieszych (ludzie przechodząc na zielonym muszą kluczyć między samochodami). Też doskonale wiedzą, że nie zdążą zjechać z pasów przed zmianą świateł. Wolna amerykanka...
A co robi policja? Skupia się na pieszych przechodzących na czerwonym na prawoskręcie.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

czepliwy77
Posty: 53
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 14:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: czepliwy77 » 22 czerwca 2013, o 12:51

Gdyby nie wszyscy się pchali środkowym pasem IX Wieków to może i łatwiej byłoby wyjechać z Nowego Świata. Autobus zablokowany przy wyjeździe z przystanku, buspas zablokowany przez prawoskręcajacego, prawoskręcający przez jadących prosto, rondo zablokowane itd. Wg niektórych to wina kierującego autobusem :D , a może robotników przy rondzie (jeśli byli jeszcze o tej porze). Ja w godzinach szczytu staram się omijać szerokim łukiem newralgiczne miejsca w tym wspaniałym mieście.

ODPOWIEDZ