Kierowcy MPK

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

rzeczownik
Posty: 357
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, o 19:50

Post autor: rzeczownik » 21 sierpnia 2012, o 20:55

Dzisiaj po południu byłem świadkiem zupełnego braku kultury kierowcy autobusu linii 39 jadącego w kierunku przychodni Na Stoku. Kierowca szykował się już do odjazdu z przystanku na os. Bocianek. Mimo, że drzwi zaczęły się już zamykać, do autobusu dobiegła młoda dziewczyna. Kierowca otworzył drzwi i wpuścił ją, ale zaraz potem ostro sklął ją w niewybrednych słowach, że dobiegła do autobusu, skoro mogła wsiąść do jadącego tą samą trasą autobusu linii 49, który w tym właśnie momencie podjeżdżał na przystanek. W sumie facet miał rację, że ją skrytykował, dziewczyna mogła spokojnie wsiąść do podjeżdżającego autobusu, ale forma w jakiej to zrobił przypominała raczej wypowiedź osoby z marginesu.

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kielcekm » 22 sierpnia 2012, o 11:41

To nie kierowca decyduje do jakiego autobusu ma wsiąść pasażer.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 22 sierpnia 2012, o 13:36

Brak kultury u kierowców jest niczym w porównaniu z brakiem umiejętności prowadzenia autobusu i znajomością PoRD. W zasadzie to brakuje im również instynktu samozachowawczego.

Kilka dni temu przechodziłem z wózkiem przez przejście dla pieszych przy pętli na Kochanowskiego. Kierowca wjeżdżający na tę pętlę z Wapiennikowej zamiast zatrzymać się wcisnął gaz i objechał nas. Gdybym nie odskoczył to tyłem zahaczyłby wózek.

Chwilę zajęło mi wyciągnięcie go na zewnątrz ale chyba nigdy w życiu nikt mnie tak nie przepraszał. :wink: Gdyby od pierwszych słów nie przyznał się do błędu (swoją drogą bronienie się słowami "nie wiedziałem co zrobić!" przez kierowcę zawodowego zakrawa o kpinę) to oprócz obicia mu ryja postarałbym się żeby już nigdy za kierownicą autobusu nie usiadł.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

laza
Posty: 12
Rejestracja: 30 stycznia 2012, o 08:50

Post autor: laza » 29 września 2012, o 20:54

A co powiecie o tym, że kierowca sobie ominął przystanek choć byli na nim ludzie? Zapatrzył się chłopina, przejechał i pojechał... Zostało skorzystanie z usług "wojownika z szabelką" po 50 minutach czekania...

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 30 września 2012, o 14:28

Kierowca to też człowiek, błędy każdy popełnia 8)
KIELCE - miasto betonu

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 30 września 2012, o 20:17

laza pisze:A co powiecie o tym, że kierowca sobie ominął przystanek choć byli na nim ludzie? Zapatrzył się chłopina, przejechał i pojechał... Zostało skorzystanie z usług "wojownika z szabelką" po 50 minutach czekania...
Przypadkiem sytuacja z bukówki może z linią 201?

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 1 października 2012, o 07:16

laza pisze:A co powiecie o tym, że kierowca sobie ominął przystanek choć byli na nim ludzie? Zapatrzył się chłopina, przejechał i pojechał... Zostało skorzystanie z usług "wojownika z szabelką" po 50 minutach czekania...
Trzeba ręką machać :) Ja tak robię czasem na 202 i zawsze skutkuje :)
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

laza
Posty: 12
Rejestracja: 30 stycznia 2012, o 08:50

Post autor: laza » 1 października 2012, o 08:30

@Patol Wola Morawicka linia 45
@michal_ck machało nawet kilka osób :) Kierowca miał widocznie coś ciekawszego do obserwowania po lewej stronie drogi, choć ciekawej "niewiasty" tam nie zaobserwowałem :D

czepliwy77
Posty: 53
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 14:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: czepliwy77 » 4 października 2012, o 12:27

A może to był przystanek "widmo", sam słupek bez znaczka :)

Awatar użytkownika
kacper
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 514
Rejestracja: 9 października 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce/KSM
Kontakt:

Post autor: kacper » 7 października 2012, o 19:53

Chryste... I dziwić się, że busiarstwo się panoszy, jak kierowcy z własnej woli pozbawiają MPK pasażerów.
Precz z busiarstwem!
Obrazek

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 16 października 2012, o 17:29

Jechałem dzisiaj po raz drugi 304 Neoplanem, kierowała znowu jakaś młoda blondynka taka maksymalnie 30 32 lata. Styl prowadzenia to piękna sprawa, sprawnie, zwinnie jak nie w Kielcach, aż dziw bierze, że te stare Neoplany mają taką moc :wink: przy tym na każdym przystanku otwiera wszystkie drzwi i przy zamykaniu daje sygnał. Jako wisienka na torcie warto odnotować, że ta sympatyczna kobietka jeździ w koszuli i w krawacie. Niech się te kieleckie kierowniki uczą od tej kobiety jak prowadzić mają.
Co wychodzę z autobusu to parę miłych słów jej powiem, niech wie, że robi dobrą robotę.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 16 października 2012, o 17:34

Łukasz, przyznaj się - po prostu Ci się spodobała :P

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 października 2012, o 18:26

Mogę potwierdzić, mimo młodego wieku powinna zostać instrukturką dla pozostałych kierowców!

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 16 października 2012, o 19:50

Panowie, ta uśmiechnięta kierowczyni w rozpuszczonych blond włosach nie ma nawet 25 lat :)

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 16 października 2012, o 20:31

Haha to dopiero numer :!:, początkowo dawałem jej gdzieś z 26 27, bo rozsądek podpowiadał mi, że młodsza to raczej mało prawdopodobne a tu proszę jaka niespodzianka. Pozdrów ją od forumowych sympatyków :wink:
Może lokalna prasa napisałaby o niej drobny artykuł..

ODPOWIEDZ