Tablice kierunkowe w autobusach

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Tablice kierunkowe w autobusach

Post autor: Autor » 20 grudnia 2005, o 20:29

Zdecydowana więszkosc moich znajomych, ktorzy mieli okazje być w Kielcach, zwraca uwagę na bardzo prymitywną informacje komunikacji, a głownie chodzi o brak tabliczek z nazwa na przystankach oraz zbyt ubogą informacje na tablicach kierunkowych. Mają bardzo wiele racji, dobrze by bylo, gdyby ktos zajal sie tym problemem, bo poki co to ZTM i MPK caly czas patrzy na komunikacje oczami przecietnego mieszkanca, a nie przyjezdnego...

Sprawdzony schemat wystarczy sciagnac od warszawskiego ZTM:
Obrazek

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 20 grudnia 2005, o 21:10

Podpisuję się "oboma ręcami", tylko na zewnątrz z boku powinien być jednak wyświelacz, a nie tak jak w Warszawie decha. Wewnątrz jak na obrazku.
Jeszcze coś: jeżeli ktoś pisze, że te dechy, których niestety jest u nas dużo, są dobrze widoczne, radzę mu spojrzeć na Neoplana nr chyba 304, gdzie diodówki bardzo ładnie widać. Powinno się więc w Manach i nie tylko zamontować takowe.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 30 grudnia 2005, o 00:27

ZTM nie ma czasu na takie pierdoły :lol:

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 30 grudnia 2005, o 22:22

niestety :cry:

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 stycznia 2006, o 11:42

Te tablice powinni obowiązkowo wprowadzić jak będzie nowy inwestor a jak nie będzie to także wprowadzić :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 stycznia 2006, o 12:22

Ja (mimo tego burdelu i syfu, ktory obecnie jest w MPK) cicho marze o tym, by go nie bylo. Na spotkaniu z prezydentem trzeba go uswiadomic o kilku rzeczach.

TABLICE WPROWADZIC!

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 18 sierpnia 2006, o 22:06

Cisza w temacie :) Ostatnio jechałem linią której przebiegu nie znam i zgaduj zgadula gdzie skręci i gdzie wysiąść. Njlepiej zlikwidować numery linii i będzie super :lol:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 sierpnia 2006, o 22:07

Ja tez, jak sie ostatnio okazalo nie znam i posiłkowalem sie napisaną długopisem ogolna trasą linii... wstyd mi po prostu, fartem, ze jechalem sam, bez nikogo z zewnątrz :(

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 18 sierpnia 2006, o 23:15

Ja jak jechałem na ostatniego Sylwka do Nowin, to wsiadłem w 19-tkę (która ma 100 różnych wariantów :evil: ):
:arrow: myślałem, że jedzie koło basenu
:arrow: przez pomyłkę spojrzałem na tablicę kierunkową w środku pojazdu (gdzie było napisane, że końcowy, to Sitkówka Tory)
:arrow: na zewnątrz było napisane, że jedzie do Bolechowic
:arrow: nie jechał koło basenu, jechał inną drogą i nie wiedzieliśmy co zrobić (byłem z kolegą), zdecydowaliśmy się jednak, że wysiądziemy (podziękowania dla kierowcy, który zatrzymał się już za Nowinami nie na przystanku) i musieliśmy się wrócić z 1 km, okazało się, że powinniśmy wysiąść na przystanku Zgórsko k/Skody
Sami widzicie, że mimo tego, że wiem o tym, że nie jeździłem wtedy po Wawie, a po kielcach, to jednak nie znałem trasy i chciałem coś wywnioskować z tablicy. Żeby było ciekawiej, to w Wawie nigdy nie pomyliłem linii ani przystanku, mimo że miasta prawie nie znam i częściej bywam tam samochodem. Nawet nie ma sensu pisać do ZTM, MPK, ale może do Lubawskiego (to może wtedy wykorzysta to w kampanii wyborczej i zrealizuje) :)
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 22 września 2006, o 12:18

Moim zdaniem przed wprowadzeniem tablic kierunkowych jak np. w Wawie powinni uporządkować nazwy przystanków. np. linia 46. Jadąc w stronę centrum na Warszwskiej mijamy przystanki Warszwska: Gazownia, Statoil, os Uroczysko, Szydłówek, os. Sady, Politechnika, IX Wieków Kielc. A wracając IX Wieków Kielc, Politechnika, JET, os. Bocianek, os. Słoneczne Wzgórze, os. Uroczysko, Stok.

Czyli że: Stok = Gazownia, Uroczysko = Statoil, Słoneczne Wzgórze = Uroczysko, Bocianek = Szydłówek, Sady = JET.

Przystanki będące naprzeciwko siebie powinny nazywać się tak samo ponieważ wypisanie wszystkich nazw przystanków w jednym kierunku bardzo skomplikowałoby tablice.

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 23 września 2006, o 09:56

Obrazek
Kielecka wersja Warszawskiej tablicy kierunkowej :)
Pozwoliłem sobie zmienić nazwy niektórych przystanków
A tak bej de łej. Co zrobić żeby obraz z Painta zapisał się jako JPEG?

Obrazek

tu jest troche wyraźniej ale będzie się długo ładować

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 23 września 2006, o 10:52

gratuluje pomyslu KamilEm :)

po drobnych przerobkach Kielckie autobusy moglby miec cos takiego..

tylko panowie ta '35' tak samotnie wyglada moze jakas 1, ablo 5 z przodu jej dodac? :wink:
Ostatnio zmieniony 24 września 2006, o 08:02 przez cochi, łącznie zmieniany 1 raz.
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 września 2006, o 15:47

Przy obecnym zarzadzaniu ani ze strony ZTM ani MPK nawet nie ma co liczyc na takie zmiany.

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 23 września 2006, o 18:13

cochi pisze: KamilEK
:) przeczytaj jeszcze raz

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 13 września 2007, o 13:56

http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=6586

Nowe wyposażenie miejskich autobusów w czytelne tablice informacyjne

Od pierwszego października miejskie autobusy w Kielcach będą mieć nowe oznakowanie. Do końca września zostaną bowiem wyposażone w nowe czytelne tablice informujące o numerze linii. Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego - Marian Sosnowski - rozmawiał w tej sprawie z pełniącym obowiązki prezesa MPK Zbigniewem Śledziem. W wyników tych rozmów prezes Śledź zobowiązał się do wymiany tablic w autobusach. Od kilku miesięcy Okręg Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących – starał się o wprowadzenie takich zmian. Jak twierdzi dyrektor biura Okręgu Związku Niewidomych w Kielcach -Janusz Jagodziński - obecne oznakowanie jest nieczytelne. Problem ten jest szczególnie dotkliwy okresie jesiennym, kiedy wcześniej robi się ciemno. To nie tylko kłopot osób niedowidzących czy słabowidzących – , ale też dla ludzi starszych- dodaje Janusz Jagodziński Jak szacuje dyrektor Jagodziński problem ten w samych Kielcach dotyczy kilkunastu tysięcy osób.

ODPOWIEDZ