Rozwiązania komunikacyjne dla autobusów KM w Kielcach

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 2 sierpnia 2010, o 07:22

Z tego co zauważyłem wczoraj, poprawiono czy też dokończono oznakowanie poziome na skrzyżowaniu Warszawska/Turystyczna.
Można byłoby też jakoś sensownie zakończyc pas przy skrzyżowaniu Warszawska/Przecznica.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

andriey
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2007, o 13:47
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: andriey » 2 sierpnia 2010, o 10:32

Jeszcze należny poprawić buspas za skrzyżowaniem Warszawska/Tysiąclecia, bo na kilka metrów zanika:)

Awatar użytkownika
N8S
Posty: 56
Rejestracja: 14 listopada 2009, o 12:07
Kontakt:

Post autor: N8S » 6 sierpnia 2010, o 17:46

Mogliby załatać tą wyrwę w jezdni na Warszawskiej w stronę XI Wieków przy przystanku dla busów na wprost ulicy Polnej, bo większość autobusów albo w nią wpada z większą prędkością albo zmienia pas ruchu, a nie na tym polega buspas.

mp
Posty: 251
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 21:16
Lokalizacja: Kraków/Kielce, Ślichowice

Post autor: mp » 27 sierpnia 2010, o 13:47

Prezent dla kierowców. Buspas zachodni

Trzeci buspas, ale pierwszy wybudowany od zera, powstanie w Kielcach. Potrzeba będzie zlikwidować pas zieleni dzielący jezdnie ulicy Grunwaldzkiej. A to nie koniec usprawnień komunikacyjnych dla mieszkańców zachodniej dzielnicy Kielc

Dokumentacja projektowa jest już gotowa, ma wszystkie niezbędne uzgodnienia. Do końca sierpnia ma być gotowy kosztorys, a potem Miejski Zarząd Dróg wystąpi do prezydenta i radnych o przeznaczenie w budżecie pieniędzy na budowę buspasa. - Moglibyśmy zacząć jeszcze w tym roku, skończyć w przyszłym. Nie jest to skomplikowana inwestycja, nie powinna być zbyt kosztowna i nie będzie wymagać zmian w organizacji ruchu. Mogą się zdarzyć chwilowe zamknięcia jednego pasa ulicy Grunwaldzkiej - mówi Zbigniew Czekaj, wicedyrektor MZD.

Ulicą Grunwaldzką do centrum miasta dojeżdża każdego dnia mnóstwo osób. Na zachodnich osiedlach - Ślichowicach, Dalni mieszka około 20 tysięcy ludzi. Dlatego nie ma co się dziwić, że w godzinach szczytu korki na Grunwaldzkiej są ogromne. - Wąskie gardło to odcinek między Jagiellońską a wiaduktem Mielczarskiego. Na tym odcinku chcemy zlikwidować szeroki pas zieleni i od podstaw wybudować, w każdym kierunku, po dodatkowym, 3,5-metrowym pasie ruchu tylko dla autobusów - tłumaczy Czekaj. Dodaje, że powinno to znacząco rozładować korki, bo akurat Grunwaldzką przejeżdża kilkanaście linii autobusowych, i to takich, które kursują z dużą częstotliwością. - Blokowały ruch samochodom osobowym, a z drugiej strony same stały w korkach. Buspas to zmieni - zapewnia wicedyrektor MZD.

To początek usprawnienia komunikacyjnego zachodnich dzielnic Kielc. Przygotowana jest budowa wiaduktu na kierunku Armii Krajowej - Żytnia, co rozładuje tłok na skrzyżowaniu Żelazna - Żytnia - Grunwaldzka. Pod wiaduktem na tej ulicy trwa już budowa przepustu dla pieszych i rowerzystów, co też pozwoli uzyskać miejsce dla dodatkowego pasa, bo zlikwidowane zostaną chodniki pod nim. To oznacza, że wiadukt nie stanie się miejscem, które mimo buspasa zablokuje znów cały ruch samochodów.

- W przyszłym roku szpital na Czarnowie ma mieć gotowy parking wielopoziomowy. Wtedy będziemy mogli zlikwidować miejsca postojowe po obu stronach ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od Jagiellońskiej do skrzyżowania z Podklasztorną i oddać je dla komunikacji miejskiej - zapowiada wicedyrektor Czekaj. Dodaje, że drogowcy pracują także nad przebudową bardzo szerokiego i niebezpiecznego skrzyżowania Grunwaldzkiej z Podklasztorną. - Te inwestycje mają na celu zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej, która będzie szybsza i sprawniejsza, ale też oznaczają ułatwienia dla tych, którzy wybierają własny samochód - podkreśla Czekaj.

Byłby to trzeci pas dla autobusów w Kielcach, choć pierwszy wybudowany od podstaw. Podobne są już na ulicy Warszawskiej i Sandomierskiej, ale tam po prostu dla autobusów zajęto istniejący pas jezdni. Kolejny buspas powstaje na al. IX Wieków Kielc, gdzie trwa budowa skrzyżowania jej z Nowym Światem.
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... hodni.html

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 października 2010, o 00:43

Nowy buspas zostanie wyznaczony w weekend w rejonie skrzyzowania Seminaryjska/Zrodlowa/Bohaterow Warszawy.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 października 2010, o 22:00

Nocne bus-pasa malowanie, ul. Tarnowska.
Sorki za jakość.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie za bardzo podoba mi się żółty kolor oznaczenia bus-pasów, który kojarzy się z tymczasowym oznakowaniem poziomym. Jednak nie ma co liczyć na bus-pas w odmiennym kolorze nawierzchni.
Jakiś czas temu zauważyłem po drugiej stronie jezdni (po stronie skweru z fontanną) jak poszerzali jezdnie przed zatoką autobusową. Zapewne były to prace związane z wyznaczeniem bus-pasa.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 7 października 2010, o 07:13

Mnie żółty się podoba bardziej niż biały.
Co prawda kojarzy się z oznakowaniem tymczsowym ale jest chyba bardziej widoczny.
Niestety jak to w Polsce, malowanie na jezdni dośc czybko się wyciera ale to już inny temat.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
kacper
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 514
Rejestracja: 9 października 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce/KSM
Kontakt:

Post autor: kacper » 7 października 2010, o 20:41

A propos, widziałem cię wczoraj Ice. :D Nie ma to jak skitrać się za krzakiem i podglądać kolesia focącego pasy.
W sumie buspasy powinny być tak oznaczone (znaczy się na żółto). Przynajmniej są widoczne.
Precz z busiarstwem!
Obrazek

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 7 października 2010, o 21:45

ice pisze:Nocne bus-pasa malowanie, ul. Tarnowska.
Sorki za jakość.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie za bardzo podoba mi się żółty kolor oznaczenia bus-pasów, który kojarzy się z tymczasowym oznakowaniem poziomym. Jednak nie ma co liczyć na bus-pas w odmiennym kolorze nawierzchni.
Jakiś czas temu zauważyłem po drugiej stronie jezdni (po stronie skweru z fontanną) jak poszerzali jezdnie przed zatoką autobusową. Zapewne były to prace związane z wyznaczeniem bus-pasa.
Akurat wszystkie zdjęcia są z Źródłowej ;)

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 7 października 2010, o 21:56

Według mnie z Tarnowskiej. Źródłowa zaczyna się przy Zagórskiej, aż do Sandomierskiej. A ja tu widzę skrzyżowanie Tarnowska/Seminaryjska/Boh. Warszawy.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2011, o 12:31 przez tomasz2719, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 8 października 2010, o 09:10

Też tak właśnie mi się wydawało :)

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 8 października 2010, o 20:57

O wybaczcie, mój błąd, zawsze byłem przekonany, że Źródłowa dochodzi do skrzyżowania z Bohaterów Warszawy :P

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 14 października 2010, o 09:44

Amsterdam.
Ilośc miejsca ogromna - "autostradki" brak :)
Obrazek
Już widzę tytuły w kielckich gazetach..., nie mówiąc już o wypowiedziach na forum tych gazetek.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 14 października 2010, o 18:46

Rzucają się w oczy straszne pustki. Czyżby niedziela godzina 8:00? :)
pletwa

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 14 października 2010, o 23:04

W Amsterdamie nie byłem, ale w Berlinie tak wyglądają główne ulice miasta normalnie w ciągu dnia. Każdy berlińczyk ma samochód, ale mimo to jeździ do pracy rowerem, metrem lub s-bahnem. Tym sposobem nawet w godzinach szczytu można bez obaw przechodzić przez szeroką ulicę na czerwonym świetle - bo nic nie jedzie.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

ODPOWIEDZ